Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Vampyr - poradnik do gry

Vampyr - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start w Vampyr Vampyr poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz sporo przydatnych porad dla gry, idealnych do przyswojenia na początku przygody z produkcją. Vampyr to gra trudna, która często karze za nieprzemyślane akcje i zbyt wczesną eksplorację mapy.

Na początku zadecyduj, jak chcesz ukończyć grę

Dość szybko gra zaproponuje, żebyś wyssał krew z Claya Coxa - Porady na start w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Dość szybko gra zaproponuje, żebyś wyssał krew z Claya Coxa. Jeśli to zrobisz, mieszkaniec zginie, a ty zdobędziesz sporo doświadczenia. Jeśli jednak planujesz ukończyć grę bez zabijania, to odmów i w przyszłości również zaprzestań ataków.

Rozwijaj wytrzymałość oraz ulepsz dobrą broń jednoręczną

Warto uzbroić się w silną broń jednoręczną i rozwijać wytrzymałość. Broń jednoręczna jest szybka, pozwala ci być mobilnym w walce i zadaje przyzwoite obrażenia. Gdy przybędziesz do szpitala Pembroke, na górze placówki, w jednej ze sal znajdziesz piłkę chirurgiczną. To przyzwoita broń - aby ją skutecznie używać, rozwijaj wytrzymałość Jonathana.

Po śmierci twoja postać się odradza

Po śmierci, twoja postać się odrodzi. Jonathan jest nieśmiertelnym wampirem i po śmierci wrócisz do życia. Gra zazwyczaj cofa cię kawałek przed walką, jednak zapisuje zdobyte przedmioty i doświadczenie.

Punkty krwi po trafieniu

Gdy będziesz ulepszał swoją broń, zwróć uwagę na ulepszenia, które pozwalają zdobyć punkty krwi po trafieniu - Porady na start w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Gdy będziesz ulepszał swoją broń, zwróć uwagę na ulepszenia, które pozwalają zdobyć punkty krwi po trafieniu. Dąż jak najszybciej do tych ulepszeń, a będziesz mógł w walce cały czas używać umiejętności wampira.

Zbieraj wszystko

Chodząc po ulicach którejś z dzielnicy, możesz zbierać przedmioty ze skrzyń, szafek, a nawet kubłów na śmieci. Niech ten nawyk wejdzie ci w krew - przedmioty tego typu można wykorzystać do craftingu. Dodatkowo, skrzynie i inne schowki są odnawialne i jeśli wrócisz za jakiś czas do lokacji, to znów będziesz mógł pozyskać materiały.

Wrogowie się odradzają

Wrogowie się odradzają. W Vampyrze, wrogowie się odradzają i jeśli oczyścisz jakieś miejsce, niebawem znów pojawią się tam wrogowie. Za walkę dostajesz mało doświadczenia, dużo cenniejsze są przedmioty, które opuszczają pokonani przeciwnicy.

To jedna z lepszych umiejętności w grze - Jonathan gryzie siebie i poprzez wyssanie krwi leczy się - Porady na start w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Rozwijaj autofagię

To jedna z lepszych umiejętności w grze - Jonathan gryzie siebie i poprzez wyssanie krwi leczy się. Rozwój zdolności pozwoli ci regenerować siły w walce, co bardzo pomaga w grze.

Odpoczynek w kryjówce powoduje upływ czasu

Jeśli pójdziesz do łóżka i udasz się na spoczynek, to będziesz mógł spożytkować punkty doświadczenia. Z drugiej strony, decyzje z tej nocy przeniosą się na następną - zmieni się poziom zdrowia danej dzielnicy, niektóre postacie znikną itp.

Uniki są kluczem w walce

Wrogowie często mają bardzo silne ataki i bezwzględnie musisz unikać ciosów. Śledź swój pasek wytrzymałości - gdy wykonujesz ataki zawsze zostaw trochę wytrzymałości, by odskoczyć od wroga itp. Jeśli zużyjesz wszystko na ofensywę, to będziesz wystawiony na kontratak.

Gdy dotrzesz do Szpitala Pembroke, będziesz miał okazję rozmawiać z mieszkańcami i zdobywać wskazówki o ich historii - Porady na start w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Odblokuj wskazówki u mieszkańców

Gdy dotrzesz do Szpitala Pembroke, będziesz miał okazję rozmawiać z mieszkańcami i zdobywać wskazówki o ich historii. Jest to bardzo ważne, ponieważ postać z odkrytymi wszystkimi zagadkami da znacznie więcej doświadczenia przy wyssaniu krwi. Gdy będziesz rozmawiał z mieszkańcami o odkrytych dialogach zachowaj czujność - czasem ścieżki dialogowe blokują zdobycie nowych wskazówek.

Śledztwa to zadania poboczne

Odnajduj i rozwiązuj śledztwa. Podczas rozmów z npc, często dowiesz się o ich zmartwieniach. Ktoś zgubił portfel, a innym razem konieczne jest sprawdzenie kto śledzi postać - ten typ zadań w grze został określony jako śledztwa. To zadania poboczne, które często dają przyzwoitą nagrodę, trochę doświadczenia i odblokowują kolejne wskazówki o mieszkańcach. Warto starać się je robić na bieżąco - choć niektóre mogą być na późniejszy etap rozgrywki.

Zapewne kusi cię chodzenie po mieście i eksploracja - szybko jednak natkniesz się na dość silnych wrogów - Porady na start w Vampyr - Vampyr - poradnik do gry

Pamiętaj o wątku głównym

Zapewne kusi cię chodzenie po mieście i eksploracja - szybko jednak natkniesz się na dość silnych wrogów. Najlepiej początkowo śledzić wątek główny - gdy dotrzesz do Whitechapel będziesz mógł pozwolić sobie na większą swobodę.

Przed wyssaniem krwi, odblokuj wskazówki

Nie wysysaj krwi z mieszkańców, jeśli nie odblokowałeś dla nich wskazówek. Jeśli będziesz wysysał krew z mieszkańców, bez znajomości ich historii to zdobędziesz mało punktów doświadczenia. O wiele lepiej pomagać im, sprawić, żeby byli zdrowi i... wtedy zatopić się w ich gardło.