Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Conan Exiles - poradnik do gry

Conan Exiles - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Picie i jedzenie w Conan Exiles Conan Exiles poradnik, solucja

Aby ognisko płonęło, musimy zapewnić mu odpowiednie paliwo takie jak drewno lub węgiel - Picie i jedzenie w Conan Exiles - Conan Exiles - poradnik do gry
Aby ognisko płonęło, musimy zapewnić mu odpowiednie paliwo takie jak drewno lub węgiel

Jednym z podstawowych elementów w grze, jest dostarczanie naszej postaci odpowiednich składników odżywczych oraz wody. Na początku gry warto przemieszczać się w okolicach rzek, aby nie znaleźć się w sytuacji, że nasz bohater padnie z pragnienia, ponieważ nie zdążymy dotrzeć do źródła wody. W późniejszych etapach gry będziemy mieć dostęp do bukłaków czy studni, wtedy wodę będziemy mieć "pod ręką" nawet w mniej sprzyjających okolicznościach. Aby uzupełnić poziom wody wystarczy podejść np. do rzeki i nacisnąć klawisz interakcji.

W przypadku jedzenia jest nieco prościej, ponieważ pożywienie znajdujemy praktycznie na każdym kroku. Bez uciekania się do przemocy, podstawowe pożywienie znajdziemy buszując w krzakach. Zbierając włókna roślinne, natkniemy się także na robaki, które możemy spożywać, nie obawiając się o swoje zdrowie. Jedzenie pozyskujemy również z zabitych zwierząt oraz ludzi. Po udanej walce używamy kilofa bądź toporka i uderzamy w martwe ciało naszego przeciwnika. Dzięki temu pozyskujemy m.in. mięso. Surowe mięso może nam zaszkodzić i doprowadzić do śmierci naszego bohatera (w późniejszym etapie gry możemy rozwinąć umiejętność, która nie powoduje zatrucia surowym mięsem). Aby bez obaw zjeść mięso musimy je ugotować.

Gotowanie jest bardzo prostą czynnością, ponieważ potrzebujemy do tego tylko i wyłącznie ogniska oraz drewna lub węgla. Kiedy stworzymy ognisko i ustawimy je na ziemi bądź w pomieszczeniu, wchodzimy z nim w interakcję. Do środkowej kolumny przenosimy surowe mięso oraz drewno, a następnie naciskamy przycisk odpowiadający rozpoczęciu palenia. Gotowa potrawa pojawia się w osobnym slocie.

UWAGA: Ludzkie mięso możemy bez obaw jeść po ugotowaniu, a po odblokowaniu umiejętności "na surowo" w sekcji "przetrwanie" możemy je spożywać bez wcześniejszego przygotowania

UWAGA 2: mięso po pewnym czasie się psuje. Czas, jaki pozostał do końca jego przydatności do spożycia widzimy w menu po wybraniu danego slota.

UWAGA 3: Jedzenie wzmaga pragnienie. Im więcej jemy, tym bardziej chce nam się pić i poziom znacznika wody spada.