Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ancestors Legacy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Ancestors Legacy - poradnik do gry

Ancestors Legacy - poradnik do gry

Być jak Mieszko I! Poradnik do Ancestors Legacy to zbiór kompleksowych porad oraz szczegółowa solucja, która umożliwi Ci wygranie każdej bitwy. Dowiesz się tutaj, jak zarządzać oddziałami, ulepszać je i zwiększać ich liczebność, oraz jak zdobywać i bronić osady.

Przeżyj krwawe dzieje z historii. Poradnik do gry Ancestors Legacy zawiera całość potrzebnych informacji, by ukończyć grę w 100%. Znajdziesz tutaj opis wszystkich misji kampanii, przeczytasz porady i dowiesz się jak grać efektywnie grać każdą frakcją w grze. W naszym poradniku znajdziesz również odpowiedzi jak skutecznie wykorzystywać wojska, dowiesz się jak wykorzystać mocne i słabe strony jednostek i zapoznasz się ze spisem osiągnięć.

Podstawy

Znajdziesz tutaj porady na start, które ułatwią grę Ancestors Legacy. W tym dziale, możesz zapoznać się z opisem interfejsu i przeczytać o dostępnych trybach w grze.

 1. Porady na start
 2. Interfejs
 3. Tryby gry

Aneks

W aneksie znajdziesz dodatkowe informację - zapoznasz się ze sterowaniem gry Ancestors Legacy na pc, sprawdzisz wymagania sprzętowe i przeczytasz listę osiągnięć możliwych do odblokowania.

 1. Sterowanie
 2. Wymagani sprzętowe
 3. Osiągnięcia

FAQ

Ten dział poświęcony został problematycznym zagadnieniom związanym z grą Ancestors Legacy. Możesz tu przeczytać odpowiedzi na pytania związane z grą - dowiesz się jaki wybrać poziom trudności na start, jak skutecznie walczyć, jak odblokować dostęp do wszystkich kampanii itp.

 1. Jaki poziom trudności wybrać dla kampanii?
 2. Jak skutecznie walczyć?
 3. Jak odblokować wszystkie kampanie?
 4. Jak zwiększyć liczebność wojsk?
 5. Jak ulepszać jednostki?
 6. Jak efektywnie podbijać i bronić osady?
 7. Jak zdobywać zasoby?

Opis dostępnych frakcji

W tym dziale nasze poradnika przeczytasz opis dostępnych frakcji w grze. W Ancestors Legacy dostępni są: Wikingowie, Anglosasi, Niemcy i Słowianie. Każda z frakcji ma swoje mocne i słaby strony, oraz strategie, którymi można je kontrować. Poszczególne sekcje znajdziecie tutaj:

1. Wikingowie

2. Anglosasi

3. Niemcy

4. Słowianie

Solucja - opis przejścia misji

W tym dziale, możesz przeczytać kompletną solucję - opis wszystkich misji w grze Ancestors Legacy. Gra posiada 6 kampanii, w której obejmiesz kontrolę nad czteroma frakcjami - Wikingami, Anglosasami, Niemcami i Słowianami. Przyjdzie ci objąć kontrolę nad historycznymi postaciami, takimi jak: Ulf Żelaznobrody, Ruryk, Edward Wyznawca, Harold II Godwinson, Rudolf I, czy Mieszko I. Misje są zazwyczaj bardzo trudne i wymagają wiele cierpliwości.

Oto lista wszystkich dostępnych misji fabularnych dostępnych w grze Ancestors Legacy:

1. Wikingowie:

 1. Zejście z kursu
 2. Odbudowa sił
 3. Niespodziewany sojusznik
 4. Ostatnia przeszkoda
 5. Majątek Lindisfarne
 6. Braterska pomoc
 7. Los Białozierska
 8. Nowogród Wielki
 9. Walka na dwóch frontach
 10. Strata w rodzinie

2. Anglosasi:

 1. Przykra niespodzianka
 2. Pomniejsi Earlowie
 3. Oblężone Wells
 4. Brakujące zasoby
 5. Bitwa pod Gloucester
 6. Cisza przed burzą
 7. Wróg u bram
 8. Ruch oporu
 9. Zanim się dowiedzą
 10. Bitwa pod Hastings

3. Niemcy:

 1. Plebejscy rycerze
 2. Walka o Styrię
 3. Oblężenie Wiednia
 4. Najgorsi doradcy
 5. Bitwa pod Suchymi Kratami

4. Słowianie:

 1. Zjednoczenie
 2. Najazd Wichmanna
 3. Bez wymówek
 4. Zagrożenie z zachodu
 5. Bitwa pod Cedynią

Jak długie jest Ancestors Legacy?

W grze Ancestors Legacy jest 6 kampanii - każda po pięć misji. Misje potrafią być naprawdę długie, nierzadko trwając ponad godzinę. Sam tryb fabularny wystarczy więc na 25-30 godzin gry, na domyślnym poziomie trudności. Dodatkowo, gra posiada tryb potyczek, w których można walczyć na specjalnych mapach, w dwóch trybach rozgrywki - Anihilacja i Dominacja. Ancestors Legacy jest więc naprawdę długą grą strategiczną, która posiada sporo zawartości - co więcej, twórcy mają w planach wydawać kolejne kampanie historyczne.

Ancestors Legacy w pigułce

 1. Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego autorstwa niezależnego polskiego studia Destructive Creations. Akcja gry Ancestors osadzona została w średniowieczu, a kampania dla pojedynczego gracza oparta została na prawdziwych wydarzeniach historycznych.
 2. Podczas zabawy przychodzi nam zaś pokierować jedną z czterech zróżnicowanych frakcji: Słowianami, Germanami, Wikingami oraz Anglosasami.
 3. Pod względem mechaniki produkcja koncentruje się na prezentacji bitew na dużą skalę, a kluczem do sukcesu jest tu dobór właściwej taktyki, uwzględniającej topografię terenu.
 4. Prócz bitew na otwartym terenie, nie zabrakło też możliwości podbijania miast i wiosek należących do naszych nieprzyjaciół. W trakcie rozgrywki należy jednak również pochylić się nad sferą ekonomiczną: rozbudową naszej siedziby oraz koniecznością pozyskiwania niezbędnych surowców i materiałów.
 5. Gra posiada bardzo urozmaicone misje - zależnie od celu, musimy np. budować armie, bronić się w ruinach zamku, pojedynczym bohaterem wykonać nocną akcję partyzancką, czy podbić twierdzę wykorzystując broń oblężniczą.
 6. Gra ma duży poziom trudności (już domyślny poziom potrafi napsuć sporo krwi), jednak gra jest przy tym bardzo satysfakcjonująca.

Informacje o Ancestors Legacy - poradnik do gry

Autor : Grzegorz Alban3k Misztal

Ostatnia aktualizacja : 22 maja 2018

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 154 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Ancestors Legacy - poradnik do gry