Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uprawy polowe w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Uprawy polowe czyli całe sedno Pure Farming 2018 - nasz poradnik pomoże ci zrozumiec, na czym polega sadzenie zboża, ziemniaków konopi czy ryżu. Kluczowe dla Ciebie pojęcia, czyli orka, kultywacja oraz nawożenie nie będą stanowiły tajemnicy. Nawadnianie i oprysk również jest ważne!

W Pure Farming 2018 możesz uprawiać wiele gatunków roślin na polach. Jednakże różnią się one w zależności od tego, w jakim rejonie przebywasz. Różne rośliny i zboża rosną w innych ilościach, mają także inne wartości rynkowe, a nierzadko potrzebny jest różnorodny sprzęt do ich obsługi. W tym rozdziale przedstawimy ogólny zarys procesu pozyskiwania płodów rolnych z upraw polowych, ale także szczegółowy opis dla każdego z przypadków i wysokość płodów rolnych (przy idealnych warunkach i wykonaniu wszystkich etapów obróbki pola).

Obrabianie pól i zbiory

Przygotowanie pola do zbiorów składa się z kilku etapów:

Orka na polu ryżowym - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Orka na polu ryżowym
 1. Orka - z użyciem pługa, jest to najcięższa praca do wykonania. Musi zostać wykonana każdorazowo przed sadzeniem ziemniaków oraz po zakupie pola. Powinieneś ją wykonywać średnio co czwartą uprawę. Wykonanie orki, gdy nie jest wymagana zwiększy nieznacznie twój plon. Możesz sadzić nasiona na świeżo zorane pole. Orkę należy także wykonać, gdy doprowadzisz do uschnięcia plonów na twoim polu.
 2. Kultywacja - jest to proces znacznie lżejszy niż orka, możesz ją więc pominąć i jedynie wykonać kultywacje, następnie sianie.
Do nawożenia użyj nawozu stałego lub naturalnego (jeśli posiadasz krowy) - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Do nawożenia użyj nawozu stałego lub naturalnego (jeśli posiadasz krowy)
 1. Nawożenie - jest to istotny proces dla wydajności plonów. Warto wykonać go nim pojawią się pierwsze oznaki wzrostu. Mimo wszystko jest całkowicie opcjonalny. Do nawożenia możesz wykorzystać nawóz syntetyczny lub naturalny (produkowany przez krowy).
Sianie lub sadzenie wykonujesz dopiero na przygotowanym polu (poddanemu kultywacji / orce) - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Sianie lub sadzenie wykonujesz dopiero na przygotowanym polu (poddanemu kultywacji / orce)
 1. Sianie - najważniejszy proces, bez niego nic nie urośnie na twoim polu. Możesz go wykonać bezpośrednio po orce lub kultywacji. Uprzednio upewnij się, że w twoim siewniku są nasiona tego typu, jaki zaplanowałeś dla danego pola.
DO nawodnienia pola używasz tego samego zbiornika, co do transportu wody do sadów i cieplarni - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
DO nawodnienia pola używasz tego samego zbiornika, co do transportu wody do sadów i cieplarni
 1. Nawadnianie - jest to proces opcjonalny. Wymagany jest jedynie, gdy wilgotność gleby spada poniżej 20%. Wykonujesz go w dowolnym momencie rozlewając wodę ze zbiornika po polu.
 2. Oprysk - z użyciem oprysku wiąże się poprawa wielkości plonu. Warto go wykonywać, gdyż jest to najszybsza czynność do wykonania. Za nawóz musisz zapłacić, nie jest jednak drogi. Oprysk wykonujesz dopiero, gdy na polu pojawią się pierwsze kiełki (lub w drugiej fazie wzrostu).

Podsumowując: aby cokolwiek wyrosło na twoim polu wystarczy orka/kultywacja + sianie. Finalna wielkość zbioru zależy od ilości prac wykonanych na polu, ale także od czynników losowych (nawodnienie, temperatura). Szacunkowo każda z czynności niewymaganych (orka + kultywacja, nawożenie i oprysk) zwiększają plon o 10% za każdą czynność. Na wysokość plonu ma także wypływ klasa gleby. Informacja o klasie podawana jest przy próbie zakupu działki. Najwyższa klasa, to klasa 1. Każda działka o klasie niższej skutkuje niższymi plonami o ok. 10% na klasę (czyli w przybliżeniu -20% niższe zbiory dla klasy 3 w stosunku do kl. 1). Zauważ także informację o sugerowanym typie upraw (zboża/rośliny bulwiaste) jeśli zasadzisz nie ten typ, który sugerowany jest dla danego pola, twój plon będzie bardzo niski.

Wskazówka - dopóki posiadasz pola o wielkości do ok. 2ha, wystarczą ci maszyny poziomu 2, z trzech dostępnych. Warto jednak wiedzieć, że maszyna Akpil Gepard Drill 3 jednocześnie kultywuje i sadzi przy jednym użyciu.

Montana - zboża

W USA możesz sadzić trzy rodzaje zbóż: jęczmień, pszenicę i żyto. Nie ma znaczenia, na który gatunek się zdecydujesz. Z jednej strony warto celować w różnorodność, aby móc na bieżąco sprzedawać zboża, które są w najwyższej cenie.

Warto we wstępnej fazie gry zainwestować w lepszy kombajn, niż domyślny - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Warto we wstępnej fazie gry zainwestować w lepszy kombajn, niż domyślny

Jednakże możesz także zająć się "specjalizacją" i gromadzić wielkie ilości jednego gatunku w oczekiwaniu na świetny kurs giełdowy, by sprzedać wszystko na raz. Średnie ceny rynkowe dla każdego z gatunków są inne, ale wielkość zbiorów także, dlatego nie ma zboża, które byłoby najbardziej opłacalne. Ziarna zbóż przeznaczone są jedynie na sprzedaż, jednak dodatkowo na miejscu zbioru znajdziesz słomę, która jest przydatna w optymalizacji hodowli krów. Średnia wysokość zbioru w pełni obrobionego pola: 6-9t / ha (w zależności od gatunku zboża).

Wymagane narzędzia:

 1. Kombajn zbożowy z nakładką - dostępne są trzy modele różniące się szerokością cięcia, szybkością działania oraz pojemnością, warto szybko zakupić lepszy niż najtańszy.
 2. Ciągnik z przyczepą / ciężarówka,
 3. Pług, siewnik.

Opcjonalnie:

 1. Kultywator,
 2. Rozpylacz nawozu / przyczepa na nawóz naturalny,
 3. Opryskiwacz.

Montana: ziemniaki

Ziemniaki to specjalny typ roślin. Wymagają one bowiem gleby przeznaczonej na rośliny bulwiaste, a proces pozyskiwania ich jest bardziej czasochłonny i kosztowny. Proces wygląda podobnie jak w przypadku siewu zboża, jednakże pole zawsze należy zorać po poprzednim zbiorze. Do sadzenia używasz specjalnej sadzarki, a do zbiorów - kombajnu podłączanego do ciągnika. Miej na uwadze, że zbiory są bardzo wysokie, więc warto zakupić dobrą naczepę oraz opcjonalnie magazyny do składowania kartofli.

Na zdjęciu widoczne są rośliny w 1 i 2 fazie wzrostu. Będziesz je zbierał w 3 fazie, gdy wyglądają jak uschnięte roślinki - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Na zdjęciu widoczne są rośliny w 1 i 2 fazie wzrostu. Będziesz je zbierał w 3 fazie, gdy wyglądają jak uschnięte roślinki

Porównując zyski z jednego hektara ziemniaków do zbóż dostępnych do uprawy w Montanie, na ziemniakach możesz zarobić ok. 3x więcej (średnio z 1ha zbierzesz 20-22t ziemniaków).

Wymagane narzędzia:

 1. Kombajn do ziemniaków Akpil Kartoffel.
 2. Ciągnik z przyczepą / ciężarówka,
 3. Pług i sadzarka do ziemniaków

Opcjonalnie:

 1. Kultywator,
 2. Rozpylacz nawozu / przyczepa na nawóz naturalny,
 3. Opryskiwacz.

Kolumbia - konopie

Uprawa konopi wygląda dokładnie w taki sam sposób jak każdej innej rośliny. Różnicą jest to, że rośliny te (co wzmacnia klimat Kolumbii) potrzebują dużo wody, więc licz się z koniecznością częstego używania zbiornika z wodą na polu.

Praca przy konopiach należy do prostych i przyjemnych, a przy tym opłacalnych finansowo - Uprawy polowe w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Praca przy konopiach należy do prostych i przyjemnych, a przy tym opłacalnych finansowo

Obrabiać pole możesz wszelkimi maszynami, których używałeś do tej pory, Do zbioru jednak potrzebujesz specjalnego kombajnu z nakładką (Gomselmash PALESSE FS8060). Jest on szybki i zwinny. Ma jednak wadę - nie posiada własnego zbiornika. Aby mógł działać, musisz podpiąć pod niego przyczepkę Metaltech DB8 (tylko ta jest kompatybilna z kombajnem). Ze względu jednak na niską pojemność, warto zakupić dwie naczepki i po zapełnieniu zbiornika przełączać się na pustą, a zapełnioną zwozić zbiór do skupu / magazynu używając ciągnika. Jeden hektar pola konopi generuje zbiór w wysokości ok. 11 ton.

Japonia - ryż

Uprawa ryżu jest jednym z najprostszych zadań, ponieważ wystarczy zorać pole, a następnie je obsiać - to wszystko. Jedynym haczykiem jest to, że do obsiania potrzebujesz specjalnej maszyny - Redlands Champion RP 824. Działa podobnie jak każdy inny siewnik, ale jest pojazdem samodzielnym. Posiada niestety bardzo mały zbiornik na nasiona. Warto wiedzieć, że kombajn do zbioru ryżu - Redlands Champion TR22 - może zostać rozładowany jedynie do naczepki Metaltech PH4.