Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Każdy orze, jak może. Poradnik do Pure Farming 2018 to porady, które pomogą doskonale zarządzać Twoją farmą. Dowiesz się m.in. co to orka, jak zarabiać na swoich plonach, co zrobić na początku, poznasz maszyny i niezbędne do pracy budynki. Opisaliśmy również tryb fabularny.

Pure Farming 2018 to symulator pracy na farmie. Ten poradnik ma za zadanie objaśnić ci, jak wykonywać różne prace polowe oraz jak ukończyć tryb fabularny. W tej grze czekają cię liczne wyzwania związane z uprawą pól, utrzymaniem sadów i cieplarni oraz hodowlą zwierząt. Ten poradnik ma za zadanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię pytania.

Porady na start

Jeśli pierwszy raz spotykasz się z grą o prowadzeniu farmy, warto zapoznać się z podstawowymi rozdziałami tłumaczącymi reguły panujące na farmach oraz zasady rządzące światem gry, Wiele porad i tipsów znajdziecie właśnie w naszym poradniku Pure Farming 2018:

 1. Porady - zestaw praktycznych porad dla nowych graczy,
 2. Pracownicy - aby samemu nie wykonywać całej pracy na polach, dowiedz się, jak zatrudniać pomocników,
 3. Opis dostępnych maszyn - zestawienie wszystkich dostępnych maszyn w Pure Farming 2018, z opisem i poradami. Porady dotyczące maszyn w Pure Farming znajdziesz również na dole strony.
 4. Uprawy polowe - czyli jak obrobić pole, aby przynosiło plony,
 5. Sad - dowiedz się, jakie czynności należy wykonać, aby rozpocząć zabawę z sadownictwem,
 6. Szklarnie - w tym rozdziale dowiesz się, jakie rośliny możesz uprawiać w szklarniach i jakie wiążą się z tym obowiązki i zyski,
 7. Hodowla królików i kur,
 8. Hodowla bydła i trzody,
 9. Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - kiszonka i pasza to fundament każdego gospodarstwa. Poradnik Pure Farming 2018 nauczy Was, jak przygotować kiszonkę dla krów.
 10. Uprawy polowe, czyli zboża, ziemniaki, konopie i ryż!
 11. Sterowanie - mała ściągawka z podstaw kontroli pojazdów,
 12. Mody do Pure Farming 2018 - dowiedz się, co ze wsparciem dla modów w Pure Farming 2018.
 13. Instalacja modów - czyli jak zainstalować modyfikacje.
 14. Niemcy DLC - nowy region - Niemcy - zostały dodane do Pure Farming 2018.

Zarabianie i podróże

Gdy zapoznasz się z podstawami, zapewne zechcesz szybko się wzbogacić i sprawdzić, co gra ma do zaoferowania. Poradnik Pure Farming 2018 uwzględnia wszystkie regiony w grze: odwiedzisz więc Montantę, Włochy, Kulumbię i Japonię, ale nie zapominajmy o DLC, które dodaje Niemcy.

 1. Dostępne regiony - dowiedz się, czym róznią się od siebie Montana, Włochy, Kolumbia i Japonia w Pure Farming 2018,
 2. Tryb swobodny - jeśli nie cieszy cię wykonywanie zadań, rozpocznij zabawę na własnych zasadach...
 3. Jak szybko się wzbogacić? - kluczowe pytanie, które zadaje sobie niemal każdy gracz na początku gry.
 4. Inwestycje - zielona energia - czyli na czym możesz zarobić, aby się "nie orobić",
 5. Kredyt - jeśli chcesz szybko zacząć rozgrywkę, musisz nauczyć się żyć na kredyt.

Pure Farming 2018 - tipsy i porady

W kilku krótkich rozdziałach znajdziesz informacje o mechanizmach w grze, z których będziesz na bieżąco korzystał oraz takich, które są opcjonalne i wielce pomocne.

 1. Sklep - nie zawsze korzystaj ze swojego tabletu do zakupu nowych pojazdów...
 2. Konserwacja pojazdów - czyli wszystko o myciu, naprawie i tankowaniu mazyn w Pure Farming 2018,
 3. Teleportacja - poruszaj się szybko i efektywnie, czyli o szybkiej podróży w Pure Farming 2018,
 4. Czy można łączyć naczepy? - można, dowiedz się jak,
 5. Co zrobić, gdy utopię pojazd?
 6. Co, jeśli skończy mi się paliwo?
 7. Szafiry - czyli sekrety i znajdźki w Pure Farming 2018. Nasz poradnik zawiera mapę, która pomoże odnaleźć wszystkie drogocenne szafiry.
 8. Trofea i osiągnięcia w Pure Farming 2018.
 9. Wymagania sprzętowe Pure Farming 2018.

Solucja Pure Farming 2018

Przygotowaliśmy także opis wątku fabularnego z podziałem na kolejne etapy, który w formie samouczka przeprowadzi cię przez podstawy rozgrywki oraz dostarczy zleceń pobocznych, które wykonywać będziesz samodzielnie; nie zabrakło także listy osiągnięć i mapki z lokalizacją sekretów.

 1. Czym jest tryb fabularny w Pure Farming 2018?,
 2. Pierwsze prace polowe (zadania poboczne: Dotrzyj maszynę, Zbiór gruszek, Zbiór jęczmienia)
 3. Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje (zadania poboczne: Duża robota, Śniadanie mistrzów)
 4. Świat staje otworem (zadania poboczne: Pomoc w drugim sadzie, Chińskie interesy, Pozostawione maszyny, Za przydrożnym barem)
 5. Biogazownia, wyjazd do Kolumbii (zadania poboczne: Handel świniami)
 6. Zwiedzanie Japonii,
 7. Wyjście na prostą (zadania poboczne: Stary, gdzie jest moja bryka?)

Pure Farming 2018 Maszyny i pojazdy

W Pure Farming 2018 będziesz mógł kierować wieloma rozmaitymi farmerskimi maszynami. Siądziesz za sterami kombajnu czy ciągnika, ale obsłużysz również wiele najcięższych pojazdów. Przedstawiamy spis maszyn w Pure Farming 2018. Zauważ, te maszyny istnieją naprawdę! Pełna lista maszyn w Pure Farming 2018 znajduje się na osobnej stronie poradnika.

Ciągniki

Ciągniki czyli ukochane traktory w Pure Farming 2018 posłużą do wszystkich prac w gospodarstwie. To nimi rozpoczniesz orkę, oprysk czy obsiejesz pole. Pamiętaj, wcale najcięższy ciągnik nie jest najlepszy, swój traktor wybieraj dostosowując go do celu. Np. ciągniki lekkie przydarzą się do opryskiwania sadów czy transportu oraz sadzenia ziemniaków, ciężkie: McCormick 4600, Landini Trekker 105, Zetor Major HS 80, Landini 5-115 H, Zetor Proxima HS 120, Zetor Forterra 150 HD, Zetor Crystal 160, McCormick X7 670, Landini 7-215, JCB 4220, JCB Fastrac 8330 oraz ciężki ciągnik gąsienicowy Agromash Ruslan.

Kombajny

Kombajny w Pure Farming nie służą tylko do zbierania kur po wioskach, lecz przede wszystkim do żniw. W Pure Farming znajdziesz wiele maszyn, w tym kombajny zbożowe (Gomselmash, Agromash 4000), kombajny do zbioru konopi (Gomselmash PALESSE FS8060), czy zbioru ryżu (Redlands Champion TR22). Warto jeszcze zakupić kombajn Skybury do zbioru kawy, a na oliwki i winogron przygotować kombajn Gregoire G9.330 lub Gregoire G3.220. Jeśli natomiast wolisz nasze narodowe ziemniaki, zdecyduj się na Akpil Kartoffel - ta maszyna to tak naprawdę kombajn, który zbiera ziemniaki (czy tam kartofle lub pyry, jak wolicie).

Pługi

Orka to podstawa uprawy. W Pure Farming 2018 znajdziesz 3 pługi. Akpil KM 80 3+1, Akpil KM 180 HP / VARIO 5+1 oraz Akpil Maximus. Dwa pierwsze (Akpil KM 80 i Akpil KM 180 HP) połączysz z ciągnikami średnimi i ciężkimi. Do większych jednak pól potrzebujesz Akpil Maximus.

Kultywatory

Kultywacja jest niezbędna, aby Twoje pola dały plony. W Pure Farming 2018 znajdziesz 3 kultywatory: Akpil Rylec 3, Akpil Rylec XL 6 i Galucho GXM. Galucho nalezy do największych, choć sprawia problemy w obsłudze, natomiast dwa mniejsze są godne polecenia. Osobną podgrupą kultywatorów stanowi Akpil Gepard Drill 3 - służy ona tylko do siana zboża i przydaje się na początku gry. Bo obsiewania pól (zboża) możesz również użyć dwóch maszyn GreatPlains. Jeśli zamierzasz siać ryż w Japonii, zakup koniecznie Redlands Champion RP 824, który służy właśnie do siania ryżu. Jeśli natomiast chcesz posadzić ziemniaki, skorzystaj z Akpil Planter 300 lub Akpil Power Plant 4. D

Nawozy

Przy okazji siania warto poruszyć temat nawozu. W grze możesz zakupić nawóz syntetyczny, ale również wykonać swój własny nawóz (więcej o tym w rozdziale poświęconym hodowli krów i świń). Aby skutecznie nawozić pola w Pure Farming, należy zakupić Sipma RN 610 ANTEK lub SIPMA RN 1000 BORYNA. Polecamy tańszy rozsiewacz nawozu. Sipma NR 1600 natomiast sprawdzi się przy nawożeniu pól obornikiem (czyli nawozem otrzymanym z hodowli krów i świń).

Opryskiwanie

Opryskiwanie nie jest niezbędne, ale oprysk przydaje się przy wzroście plonów. Jeśli chcemy zwiększyć zyski z plonów, użyj opryskiwarki Akpil Chwast XL.

Przyczepy

Zastanawiasz się, którą przyczepę wybrać? W Pure Farming znajdziesz ich od dostatku. Metaltech PH4 to najmniejszy model 32000kg, który pociągnie każdy traktor. Metaltech DB8 jest przyczepą uniwersalną i sprawdzi się przy wielu pracach. Wielton PRC-2B/W 10t natomiast może przewozić worki z nawozem. Jeśli chcecie przewieźć krowy, wykorzystajcie do tego Galucho Transcow. Sipma NP 1400 KOMBO z powodzeniem sprawdzi się przy transporcie kiszonki i bel siana.

Poradnik do Pure Farming 2018 został przygotowany do wczesnej wersji gry, może zawierać małe rozbieżności od wersji przeznaczonej do dystrybucji. Kolorami oznaczono najważniejsze informacje w rozdziałach i kluczowe wskazówki; kolorem pomarańczowym oznaczono nazwy pojazdów i maszyn.

Efektywna orka w Pure Farming

Orka to pierwsza czynność do wykonania, przed rozpoczęciem sadzenia kartofli, czy siania ryżu, zbóż, konopi. Jest to najcięższa czynność, do której potrzebujesz silnego ciągnika: dobrze sprawdzi się tu np. Zetor Crystal 160. Dobrze zaopatrzyć się już na początek w pług Akpil KM 180 HP / VARIO 5+1. Aby wykonać proces:

 1. Ustaw się ciągnikiem przy dłuższym boku pola,
 2. Naciśnij R, aby rozłożyć pług,
 3. Opuść pług (Z) i rozpocznij poruszanie się w różnych liniach po polu.
 4. Nawróć i przejdź po kolejnym pasie. Możesz wcześniej podnieść pług, złożyć go i obrócić (używając Q). Ułatwi ci to równe obrobienie kolejnego pasa.

Zauważ, że ciągnik lubi "znosić na boki" - warto zastosować obciążnik na przód, np.: Akpil Masse C-700.

Dodatkowe informacje:

 1. Po wykonaniu orki możesz od razu siać / sadzić.
 2. Nie musisz jej wykonywać przed każdym sianiem, w kolejnych podejściach wystarczy ziemię kultywować.

Pług nie może zostać wykorzystany poza polem (np. do powiększenia obszaru rolnego).

Pure Farming - szybki start w 7 krokach

Porady tu zawarte dotyczą trybu gry swobodnej i przedstawiają proste kroki, jakie powinieneś wykonać po rozpoczęciu gry, aby szybko ustabilizować sytuacje finansową i zwiększyć przyjemność z rozgrywki.

 1. Weź pożyczkę / pożyczki i zakup wszystkie dostępne inwestycje: elektrownie wiatrowe (koszt: 4500 EUR; przychód dzienny: 200 EUR) i panele słoneczne (koszt 50 000 EUR, przychód 2240 EUR). Wysokość raty do spłaty ustal tak, by pokrywała się z zyskami z inwestycji (rozliczanymi codziennie o północy) - po kilkunasty dniach będziesz miał darmowe źródło dziennego przychodu (nawet do 16 000 EUR / dzień).
 2. Jeśli zaczynasz domyślnie w Montanie, pierwsze maszyny, które powinieneś wymienić, to: kombajn, pług i naczepa (na pojemniejszą). Zakup modele "z poziomu 2", czyli ich nieznacznie droższe następniki. Opcjonalnie: zamień kultywator i siewnik na Akpil Gepard Drill 3 - łączy cechy obydwu urządzeń. Warto także wymienić ciągnik na najtańszy z klasy ciężkiej (tj. Zetor Forterra 150 HD).
 3. Zdecyduj się, co chcesz robić na początku gry, i trzymaj się tego wykonując co najmniej 3-kronie pełne cykle. Jest to uzasadnione tym, że do niemal każdego odmiennego działania (np. sadzenia ziemniaków, hodowli krów) potrzebujesz innych maszyn, które mogą sporo kosztować. Powinieneś podjąć pewną decyzję, co chcesz w danej chwili robić, aby przynajmniej opłacić koszt maszyn podczas pracy.
 4. Zakupuj licznie Wiaty (3 000 EUR / szt.): możesz się bowiem do nich teleportować za 150 EUR. Przenosić się możesz także do sklepów i na pola (lecz nie do sadów i cieplarni). Kluczowe miejsca zakupu wiat, to punkty skupów, istotne magazyny i lokacje w pobliżu inwestycji, do których musisz doglądać.
 5. Zainwestuj w sady - nie ma znaczenia, które. Ceny i wysokości zbiorów są proporcjonalne do zysków dla każdego gatunku owoców. Warto jednak na początek wybrać śliwki / grusze - przeciętny zbiór to poniżej 13 ton, więc zmieścisz je na większość konwencjonalnych naczep, by zawieźć do skupu "na raz". Średni zysk (po 3 dniach wzrostu) wynosi do 10 000 EUR, przy minimalnym nakładzie pracy.
 6. Inwestuj w świnie: zakup chlewnię, rozbuduj ją, zakup paszę (50 worków dla 10 świń, 100 dla 20). Po 3 dniach sprzedaż je przez tablet; zysk "na czysto" wynosi blisko 5 000 EUR dla 10 świń (w Montanie możesz hodować ich 60).
 7. Dobrym pomysłem już na początku gry jest przeniesienie się do jednej z zagranicznych lokacji: Japonia - jeśli liczysz na szybki zysk i masz mało kapitału początkowego, Kolumbia - sporo pracy i duże zysku.
 1. Recenzja Pure Farming 2018 - zobacz również, jak oceniliśmy nową odsłonę gry.

Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Informacje o Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 9 marca 2018

Poradnik zawiera : strony: 41, ilustracje: 191 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Pure Farming 2018 - poradnik do gry