Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CrossFire - poradnik do gry

CrossFire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do CrossFire | Rozgrywka CrossFire poradnik, solucja

 1. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z CrossFire pamiętaj, aby codziennie logować się do gry w celu wykonania wszystkich zadań wprowadzających za które otrzymasz dodatkowe punkty GP, a nawet bronie. Co więcej, codzienne logowanie nagradzane jest również dodatkowymi profitami, jak np. zwiększona ilość otrzymywanych punktów GP za rozegrane mecze.
 2. Pamiętaj o wykonywaniu misji codziennych, które nagradzają Gracza punktami doświadczenia i punktami GP, a także umożliwiają zdobycie dodatkowego ekwipunku za postęp w misjach miesięcznych.
 3. Ukucnięcie przed rozpoczęciem strzelania pomaga zapanować nad odrzutem broni.
 4. Gracz ma do wyboru kilka modeli i kolorów celownika, które można zmieniać w opcjach gry nawet w trakcie rozgrywki. Poświęć chwilę, aby znaleźć taki model celownika, który będzie najlepiej pasował do Twojego stylu gry.
 5. Komunikacja jest kluczem do sukcesu dlatego spróbuj "zakolegować się" z drużyną.
 6. Jeżeli wewnątrz drużyny nie korzystacie z komunikatora głosowego, zawsze macie możliwość porozumiewania się za pomocą komend in-game oraz chata.
 7. Pamiętaj, że najszybciej biega się z nożem w ręku.
 8. Jeśli to możliwe, graj korzystając ze słuchawek. W ten sposób będziesz w stanie zareagować nawet na najmniejszy hałas, gdy np. przeciwnik odda niepotrzebny strzał lub przebiegnie korytarzem znajdującym się niedaleko Twojej pozycji.
 9. Pamiętaj, że możesz podnieść broń przeciwnika.
 10. Poruszając się po mapie staraj się mieć oko także na sojuszników i w razie niebezpieczeństwa od razu poinformuj ich o zamiarach przeciwników.
 11. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem meczu wybrać odpowiedni ekwipunek.
 12. Pamiętaj o granatach! Przed przystąpieniem do rozgrywki Search&Destroy upewnij się, że posiadasz 3 miejsca na granaty, a nie tylko 1.
 13. Pamiętaj, że w niektórych trybach rozgrywki niedozwolone są granaty dymne i oślepiające. W takim wypadku warto sprawdzić, czy na pierwszym miejscu w ekwipunku znajduje się granat rozpryskowy.
 14. Rzucając granatem upewnij się, że nie odbije się on od któregoś z sojuszników i nie spadnie Wam pod nogi. Jest to szczególnie istotne w trakcie przeprowadzania szturmu w kilka osób.
 15. Unikaj otwartych przestrzeni. Przeciwnik może korzystać z broni snajperskiej i tylko czekać na taką okazję do strzału.
 16. Pamiętaj o utrzymywaniu własnej broni w należytym stanie. Warto wyrobić w sobie nawyk częstego naprawiania broni.
 17. Zanim wejdziesz do zamkniętego pomieszczenia postaraj się sprawdzić wszystkie jego kąty i narożniki. Przeciwnicy czasem czają się zaraz za drzwiami.
 18. Przed wkroczeniem na otwarty teren skorzystaj z granatu dymnego lub oślepiającego.
 19. Jeśli to możliwe, schowaj się za jakąś przeszkodę na czas przeładowania broni. Wykonując tę czynność na otwartym terenie wystawiasz się na ostrzał.
 20. Zawsze staraj się strzelać na końcu ruchu. Strzelanie w trakcie ruchu znacznie obniża Twoją celność.
 21. Jeśli to możliwe, zainwestuj w kamizelkę i hełm (dostępne z poziomu sklepu wewnątrz gry, ale za prawdziwe pieniądze), aby móc przyjąć nieco więcej obrażeń. W ten sposób zwiększasz swoją przeżywalność.
 22. Jeśli znalazłeś na ziemi bombę porzuconą przez drużynę przeciwną, możesz zaczaić się w dogodnym miejscu i poczekać, aż ktoś po nią przyjdzie. Wtedy będziesz mieć szansę na zlikwidowanie celu.
 23. Jeśli przeciwnicy zdołali podłożyć bombę i jeszcze nie zostali zlikwidowani, skorzystaj z bardzo prostego tricku: podejdź do bomby, zacznij ją rozbrajać po czym natychmiast przerwij tę czynność i zacznij rozglądać się po okolicy. Przeciwnik na pewno wyjdzie z ukrycia gdy tylko usłyszy dźwięk rozbrajania bomby więc będziesz mieć okazję żeby go zestrzelić. Po wyeliminowaniu zagrożenia rozbrój bombę.