Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CrossFire - poradnik do gry

CrossFire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poruszanie się w CrossFire | Rozgrywka CrossFire poradnik, solucja

Pozostawanie w ciągłym ruchu jest bardzo ważnym elementem gry w CrossFire. Wiadomo, że znacznie trudniej trafić w poruszający się cel niż w ten, który stoi w miejscu. Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie, warto wykorzystywać kilka przydatnych technik.

Strefowanie jest techniką wykorzystywaną w każdej grze typu FPS - Poruszanie się w CrossFire | Rozgrywka - CrossFire - poradnik do gry

Strefowanie

Strefowanie jest techniką wykorzystywaną w każdej grze typu FPS. Strefowanie polega na pozostawaniu w bezustannym ruchu, czyli poruszaniu się na boki (rzadko do przodu lub do tyłu) lub po okręgu (w bardzo bliskim kontakcie, gdy chcesz obiec przeciwnika). Bardzo ważne jest, aby w trakcie strefowania utrzymywać celownik na przeciwniku przez cały czas trwania ruchu, co może wymagać wiele praktyki. Kiedy staniesz do walki z prawdziwymi przeciwnikami, musisz być przygotowany na to, że będą oni się wiercić, kucać, a nawet podskakiwać i będziesz zmuszony przewidywać ich ruchy.

Stutter-step

Stutter-step jest techniką przydatną w trakcie korzystania z broni, która polega na natychmiastowym zatrzymaniu postaci w taki sposób, aby oddać maksymalnie celny strzał. Aby wykonać Stutter-step należy:

Poruszać się w jednym kierunku (przykładowo D).

Zwolnić klawisz kierunku (D).

Natychmiast stuknąć klawisz przeciwnego kierunku (A), aby zatrzymać postać.

Oddać strzał.

Stutter-step jest bardzo trudną techniką do wykonania i wymaga wiele praktyki, ale gdy uda Ci się ją opanować, będziesz w stanie natychmiast zatrzymać postać w miejscu z jednoczesnym oddaniem strzału, gdy tylko zauważysz przeciwnika. Do ćwiczenia tej techniki ponownie przyda się mapa strzelnicy, gdzie będziesz mieć możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tarczach imitujących przeciwnika. Pamiętaj, aby w trakcie ćwiczeń trzymać celownik na wysokości głowy przeciwnika.

Sprawdzanie rogów i kątów

W trakcie przemieszczania się po mapie należy pamiętać o sprawdzaniu wszystkich rogów, kątów, zakamarków, przejść lub innych przeszkód terenowych. Gdy pozostajesz poza walką zawsze staraj się trzymać celownik tuż za rogiem lub ścianą/przeszkodą, gdzie może pojawić się przeciwnik. Stosując się do tej zasady będziesz w stanie natychmiast oddać strzał, gdy przeciwnik pojawi się w polu widzenia.

Wykorzystywanie przeszkód terenowych

Mapy w CrossFire zostały zaprojektowane w taki sposób, aby Gracze mieli możliwość chowania się za różnymi przeszkodami terenowymi, jak np. murki, beczki, skrzynki lub kontenery. Można je wykorzystywać jako zasłonę i wychylać się zza nich, korzystając z metody strefowania, aby oddać kilka strzałów po czym powrócić na bezpieczną pozycję. Przeszkody terenowe pozwalają także oddać rzut granatem z bezpiecznej pozycji lub przeładować broń.