Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CrossFire - poradnik do gry

CrossFire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ustawienia myszy w CrossFire | Poprawne ustawienia configu CrossFire poradnik, solucja

Mysz jest głównym kontrolerem w grach typu FPS, a więc od jej poprawnego funkcjonowania zależą osiągane przez Ciebie wyniki w CrossFire. Warto zatem poświęcić nieco czasu na jej konfigurację. Poniżej znajdziesz kilka informacji, które pomogą Ci w poprawnym skonfigurowaniu myszy przed rozpoczęciem rozgrywki w CrossFire.

Czułość myszy

Czułość myszy odpowiada za reakcję Twojej postaci na ruch nadgarstka. Jeżeli czułość będzie zbyt mała, nie nadążysz obracać kamerą za obiegającym Cię przeciwnikiem, co może zakończyć się eliminacją Twojej postaci. Co więcej, przy zbyt małej czułości będziesz musiał kilkukrotnie przesunąć myszką po podkładce, zanim wykonasz pełen obrót w grze. Z drugiej strony, jeśli czułość myszy będzie zbyt wysoka, nawet najlżejszy ruch myszki może sprawić, że nie zapanujesz nad przesuwającym się po ekranie celownikiem.

Aby poprawnie ustawić odpowiednią czułość myszy, można skorzystać ze strzelnicy, która dostępna jest z poziomu sklepu wewnątrz gry - Ustawienia myszy w CrossFire | Poprawne ustawienia configu - CrossFire - poradnik do gry

Aby poprawnie ustawić odpowiednią czułość myszy, można skorzystać ze strzelnicy, która dostępna jest z poziomu sklepu wewnątrz gry. Wybierz odpowiednią broń, a następnie wejdź na mapę. Ustaw się mniej więcej na środku i obierz punkt startowy, który na powyższym przykładzie znajduje się na głowie modelu narysowanego na czerwonej tarczy. Teraz staraj się trafiać w pozostałe cele, ale po oddaniu strzału natychmiast powróć do punktu startowego, zanim poruszysz ręką w kierunku kolejnego celu. Jeśli po ruchu nadgarstka celownik zatrzyma się przed celem, oznacza to, że należy zwiększyć czułość myszy. Z kolei jeśli celownik zatrzyma się za celem, czułość myszy należy zmniejszyć. Po każdej zmianie ustawień wykonaj kolejny test, aby sprawdzić, jak Ci pójdzie.

Kolejny test, który możesz wykonać polega na bezustannym utrzymywaniu celownika na wyznaczonym punkcie. Przykładowo, wybierz jedną z tarcz treningowych i ustaw celownik dokładnie na środku kształtu człowieka. Teraz przemieszczaj się w różnych kierunkach, korzystając z klawiszy W,S,A,D. Staraj się utrzymywać celownik w odpowiednim miejscu. Jeżeli nie nadążasz utrzymywać celownika w wyznaczonym miejscu, oznacza to, że czułość myszy jest zbyt mała. Jeśli natomiast notorycznie wyjeżdżasz celownikiem poza wyznaczony punkt, czułość myszy jest zbyt duża.

Gdy ustawisz nową wartość czułości myszy, pograj parę godzin na takich ustawieniach, aby sprawdzić czy rezultaty są zadowalające.

Jeśli trafisz na odpowiednia ustawienia - nie zmieniaj ich! Granie na takich samych ustawieniach pozwoli na wyrobienie pamięci mięśniowej, dzięki czemu wiele ruchów będziesz wykonywać intuicyjnie. Po zmianie ustawień zaobserwujesz znaczne pogorszenie wyników.

Jeżeli zmienisz mysz na inną, pamiętaj o tym, aby w ustawieniach wybrać taką samą wartość DPI, do której zdążyłeś się już przyzwyczaić.

Akceleracja myszy

Akcelerację myszy można określić jako uzależnienie drogi pokonywanej przez kursor na ekranie od szybkości poruszania myszką przez Gracza - Ustawienia myszy w CrossFire | Poprawne ustawienia configu - CrossFire - poradnik do gry

Akcelerację myszy można określić jako uzależnienie drogi pokonywanej przez kursor na ekranie od szybkości poruszania myszką przez Gracza. W grze prezentuje się to następująco: przy wyłączonej akceleracji kursor myszy na ekranie przesunie się o dokładnie taką samą odległość, jak mysz na podkładce. Jeśli przesuniesz mysz o około 2cm, kursor na ekranie również przesunie się o taką samą odległość.

Przy włączonej akceleracji dystans przebyty przez kursor na ekranie jest uzależniony od tego z jaką prędkością przesuniesz mysz po podkładce. Przykładowo, jeśli przesuniesz mysz o wcześniej wspomniane 2cm, ale bardzo powoli, kursor na ekranie pokona znacznie mniejszą drogę. Z kolei jeśli wykonasz ten sam ruch bardzo szybko, kursor na ekranie przesunie się nawet o parę centymetrów dalej. Co za tym idzie, akceleracja myszy w grach FPS nie jest pożądana ze względu na ograniczanie precyzji ruchu.

Z odpowiednimi ustawieniami myszy i wyłączoną akceleracją jesteś w stanie wycelować natychmiast w którykolwiek cel na ekranie, ograniczając się tylko i wyłącznie do własnej zręczności. Z włączoną akceleracją musisz przesuwać kursor myszy poniżej pewnego progu prędkości, aby uzyskać zadowalającą celność. Dlatego też akceleracja myszki nie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich Graczy, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad celownikiem. Uniemożliwia ona poprawne wykształcenie pamięci mięśniowej.

{ramkazielona}

Która myszka najlepsza dla CrossFire?

Prawdę mówiąc, CrossFire działa świetnie z każdą myszką i nie trzeba wydawać kilkuset złotych, aby móc grać lepiej. Jeśli więc posiadasz zwyczajną mysz "biurową" lub tańszą myszkę gamingową, możesz być spokojny - Twoje wyniki będą tak samo dobre jak tych graczy, którzy korzystają z topowego sprzętu.{ramkazielona}