Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CrossFire - poradnik do gry

CrossFire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ustawienia grafiki i dźwięku w CrossFire | Poprawne ustawienia configu CrossFire poradnik, solucja

Odpowiednie ustawienia grafiki i dźwięku mogą w znaczny sposób wpłynąć na komfort rozgrywki w CrossFire, a tym samym przyczynić się do uzyskiwania lepszych wyników w grze. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w zoptymalizowaniu ustawień graficznych i dźwiękowych.

Ustawienia grafiki

Odpowiednie ustawienia grafiki są tak samo istotne, jak ustawienia myszy - Ustawienia grafiki i dźwięku w CrossFire | Poprawne ustawienia configu - CrossFire - poradnik do gry

Odpowiednie ustawienia grafiki są tak samo istotne, jak ustawienia myszy. Grafikę należy ustawić w taki sposób, aby gra chodziła płynnie. Komfort rozgrywki jest znacznie ważniejszy od efektu wizualnego. Dostosowując grafikę do posiadanego sprzętu, należy kierować się wartością FPS (Frames Per Second), czyli ilością wyświetlanych klatek na sekundę. Przyjęło się, że do płynnej gry należy mieć ich co najmniej 100/sec. Aby osiągnąć tę wartość i komfortowo grać w CrossFire warto poświęcić wartość wizualną (grafikę) na rzecz komfortu, czyli płynności gry. W tym celu należy obniżyć takie parametry, jak:

Rozdzielczość.

Jakość tekstur.

Efekt krwi.

Efekty pogodowe.

Dodatkowe efekty wizualne, jak np. dym z dziur po kulach.

Ustawienia dźwięku

Rozgrywka w CrossFire w bardzo dużym stopniu opiera się na dźwięku - Ustawienia grafiki i dźwięku w CrossFire | Poprawne ustawienia configu - CrossFire - poradnik do gry

Rozgrywka w CrossFire w bardzo dużym stopniu opiera się na dźwięku. Każda akcja wykonana przez gracza, jak np. bieg, rzut granatem, strzał, skok, może zdradzić jego pozycję. To właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio wsłuchiwać się w odgłosy otoczenia, co pozwoli ustalić pozycję przeciwnika. Aby zapewnić sobie najwyższą możliwą kontrolę nad dźwiękiem, należy korzystać ze słuchawek zamiast z głośników.

Zakładając słuchawki będziesz w stanie bardziej skupić się na rozgrywce i żadne inne dźwięki z otoczenia nie będą Cię rozpraszać;

Dźwięk z głośników może odbijać się w mikrofonie, przez co w znaczny sposób pogorszysz komunikację z drużyną;

Akustyka pomieszczenia może pogorszyć dźwięk pochodzący z głośników.

Zanim przejdziesz do ustawień wewnątrz gry warto na samym początku poprawnie skonfigurować słuchawki w systemie Windows. Poniżej znajduje się lista kroków, które należy wykonać:

Z poziomu Panelu Sterowania wybierz zakładkę "dźwięk".

Zaznacz obrazek głośnika i wybierz opcję "konfiguracji".

W następnym oknie wybierz kanał "stereo" i przejdź do kolejnych opcji.

Wybierz opcję przedniego lewo i prawego głośnika.

Zaakceptuj zmiany.

Następnie wróć do zakładki "dźwięk" i wybierz opcję "właściwości".

Przejdź do ustawień zaawansowanych.

Wybierz opcję 16bit, 44100Hz.

Jeżeli korzystasz z zaawansowanych sterowników dźwiękowych - wyłącz wszystkie dodatkowe efekty, jak np. wzmocnione basy.

W ten sposób słuchawki będą poprawnie skonfigurowane.