Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Własne malowanie samochodu w Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport poradnik, porady

Do naszego samochodu możemy stworzyć sami zupełnie nowy wzór malowania we wbudowanym edytorze albo skorzystać z bogatej kolekcji udostępnionej przez innych graczy. Znajdziemy je w menu po lewej stronie: Odkryj - Stylizacje. Wchodząc w wybrane malowanie musimy "dodać je do kolekcji". Aby podmienić wzór, przechodzimy do Warsztatu i tam na dole widnieje opcja "zmień stylizację auta" gdzie można jednym kliknięciem podmienić posiadane skórki.

Jak zdobyć dodatkowe naklejki, motywy graficzne

Przed wykonaniem własnego malowania również warto odwiedzić zakładkę "odkryj" i ściągnąć interesujące nas kalkomanie wykonane przez innych graczy, w których znajdziemy codziennie powiększający się zbiór przeróżnych wzorów, logotypów znanych firm, popkultury czy wizerunków postaci. Kalkomanie (zwane też naklejkami) wyszukujemy po słowach - kluczach, czyli tagach.

W naklejkach tworzonych przez społeczność znajdziemy wzory i nawiązania do popkultury oraz loga znanych firm. - Własne malowanie samochodu w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
W naklejkach tworzonych przez społeczność znajdziemy wzory i nawiązania do popkultury oraz loga znanych firm.

Jeśli nie możemy znaleźć interesującego nas wzoru, możemy wykonać go samodzielnie, ale to wiąże się już z pewną wiedzą na temat grafiki komputerowej, gdyż nasza naklejka musi spełniać szereg warunków technicznych. Może być to wyłącznie plik z grafiką wektorową w formacie .svg o rozmiarze nie większym, niż 15 kilobajtów.

Coś takiego możemy przygotować samodzielnie w programach do grafiki wektorowej typu Corel, Adobe Illustrator bądź darmowym Inkscape. Prostszym wyjściem może być skorzystanie z jednej z wielu witryn oferujących konwersję wybranego pliku do formatu .svg (np. https://www.vectorizer.io). Tutaj musimy się liczyć z tym, że automat często pogorszy jakość obrazka, nie zawsze też będzie możliwe uzyskanie właściwego rozmiaru. Przygotowując taki plik pamiętajmy, żeby miał możliwie minimalną ilość kolorów oraz niewielki rozmiar. Można też spróbować podzielić większy obrazek na kilka mniejszych i ułożyć je razem już na samochodzie, niczym układankę. W ten sposób można obejść limit 15kB.

Aby wgrać plik do gry musimy zalogować się na oficjalnej stronie http://www - Własne malowanie samochodu w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Aby wgrać plik do gry musimy zalogować się na oficjalnej stronie http://www.gran-turismo.com, wejść w swój profil, zakładkę "Społeczność" i "Wgrywanie naklejek".

Wykonywanie własnego malowania

Praca w edytorze stylizacji samochodu przypomina trochę obsługę programu do grafiki, gdyż nasze operacje wykonujemy na warstwach, mogąc je dowolnie modyfikować i przekładać. Każdy samochód możemy pomalować z podziałem na kilka głównych elementów oraz nałożyć na niego aż 300 różnych kalkomanii (naklejek). Po uruchomieniu naszym oczom ukaże się dolna belka z głównymi opcjami:

  1. Podgląd - obracając kamerę możemy dokładnie obejrzeć powstające dzieło
  2. Wybierz tło - zmiana koloru tła, a zarazem oświetlenia sceny
  3. Kolor - tutaj malujemy samochód kolorem wybranym z palety lub specjalnym - zakupionym w sklepiku milowym
  4. Kalkomania - tutaj nakładamy wszelkie naklejki i wzory graficzne z podziałem na konkretne obszary karoserii
  5. Koła - tutaj możemy zmienić felgi na zakupione w sklepiku milowym oraz opony na konkretnego, realnego producenta (zmiana opon nie zawsze jest możliwa)
  6. Wyposażenie kierowcy - za tą nazwą kryje się opcja dodania numeru na samochodzie (zawsze jest w stałych miejscach i nie można go przesuwać), ksywki gracza, napisu Gran Turismo na przedniej szybie oraz zmiany reflektorów na żółte
  7. Opcje - tutaj zmienimy sposób pracy kamery w edytorze
  8. Zapisz - zapis i udostępnianie swojego wzoru malowania
  9. Wyjście
Malowanie auta nie jest zbyt skomplikowane - Własne malowanie samochodu w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
Malowanie auta nie jest zbyt skomplikowane