Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mashinky - poradnik do gry

Mashinky - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ulepszenia stacji | Podstawy rozgrywki | Mashinky poradnik Mashinky

Każdą stację możesz ulepszyć o kilka ciekawych struktur. Pamiętaj, że początkowa wielkość stacji to 6 na 6 pól. To ograniczenie dotyczy nie tylko segmentów stacji, ale również wszystkich ulepszeń. Dlatego bierz pod uwagę sposób budowania i ilość peronów, aby nie zamknąć sobie furtki na zakup ulepszeń.

Do każdej stacji możesz wybrać następujące ulepszenia - Ulepszenia stacji | Podstawy rozgrywki | Mashinky - Mashinky - poradnik do gry

Do każdej stacji możesz wybrać następujące ulepszenia:

  1. Poczekalnia. Jedno z najprzydatniejszych ulepszeń, nawet przy stacjach przemysłowych. Znacząco zwiększa zasięg stacji, kosztem Zielonych Żetonów.
  2. Rampa. Przyspiesza załadunek i zwiększa przestrzeń magazynową stacji. Warto wykorzystać w zatłoczonych stacjach towarowych.
  3. Bistro. Drogie ulepszenie, które najlepiej wykorzystać w największych stacjach pasażerskich, gdzie panuje duży ruch. Nie tylko powiększa ładowność, ale i zyski ze stacji.
  4. Magazyn. Znacząco zwiększa pojemność magazynową stacji, ale jest bardzo drogi. Warto postawić w stacjach przeładunkowych, lub obsługujących przetwórnie (np. tartak), gdzie ruch jest naprawdę duży.
  5. Peron. To tak naprawdę pusty segment stacji. Taniej jest wybudować standardowy segment stacji.
  6. Wieża kontrolna. Zwiększa maksymalną wielkość stacji o 2 pola. Czyli stacja z jedną wieżą kontrolną będzie mogła mieć obszar nie 6 na 6 pól, ale 8 na 8. Warto wznieść nie tylko w celu obsługi większej ilości pociągów, ale warto wykorzystać do obsługi dużych składów kolejowych.

Uwaga! W wersji Early Access nie wszystkie ulepszenia działają zgodnie z opisem np. Poczekalnia obejmuje swoim zasięgiem nie tylko domy mieszkalne, ale i fabryki. Natomiast Bistro nie zwiększa dochodów.