Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Child of Light - poradnik do gry

Child of Light - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light poradnik Child of Light

Rozdział szósty rozpoczynasz w mieście. Musisz porozmawiać z postacią siedzącą na beczce. Da ci ona zadanie. Po drodze jednak czeka cię zadanie poboczne. Jeśli chcesz zdobyć kilka punktów umiejętności potrzebnych w dalszej rozgrywce warto je zrobić.

1 - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Zadanie od Bolmusa

Wejdź do domku na dole po lewej stronie - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Wejdź do domku na dole po lewej stronie. Będzie tam siedzieć kolejna mysz. Bolmus poprosi cie o wyczyszczenie z potworów piwnicy. Musisz zlecieć w dół i wejść przez drzwi. Spotkasz tam ognistych przeciwników. Takiego rodzaju pająki potrafią przyśpieszać ładowanie tur całej swojej drużynie oraz paraliżować twoje postaci. Poleć w prawo i omiń pułapki. Nie dotykaj skrzynki, która znajduje się zaraz za pułapką. Chyba, że jesteś gotowy na kolejną walkę.

W tej lokacji musisz być czujny. W skrzynkach po raz pierwszy czają się na ciebie przeciwny. Leć dalej w prawo, a potem w dół przez dużą pajęczynę. Zobaczysz dźwignię. Gdy ją przestawisz musisz szybko przelecieć przez pułapki i przebiec przez 2 właz. Masz na to ok. 10 sekund, ponieważ po tym czasie zamknie się przejście i będziesz zmuszony znów przesunąć dźwignię.

Na screenie niebieskimi prostokątami zaznaczone są przejścia, które otwierane/zamykane są za pomocą dźwigi. Kiedy otworzysz górne zamyka się dolne, a kiedy zamkniesz górne otworzy się dolne. Gdy przejdziesz przez przejście musisz polecieć w górę, ominąć pułapkę i znaleźć dźwignie, będzie ona po lewej stronie. Gdy ją pociapiesz otworzy się przejście do miejsca gdzie znajdują się drzwi do piwnicy. Ponieważ pozbyłeś się potworów możesz już wyjść i porozmawiać z postacią. Za ukończone zadanie Bolmus da ci 2 Magic Stardust.

Ciąg dalszy wątku głównego

Na początku rozdziału rozmawiałeś z Adolphusem, teraz musisz udać się do Bolmus Mayor - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Na początku rozdziału rozmawiałeś z Adolphusem, teraz musisz udać się do Bolmus Mayor. Jego dom znajduje się na końcu miasta po lewej stronie. Kiedy z nim porozmawiasz przed drzwiami będzie czekać na ciebie nowy towarzysz. Robert na starcie ma do rozdysponowania 8 punktów umiejętności. Zaprowadzi cię ona przed górę, która wygląda jak twarz mężczyzny i otworzy przejście.

W nowej lokacji musisz uważać - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

W nowej lokacji musisz uważać. Znajduje się tam wiele pułapek. Magma wypływa z góry i z dołu, więc zanim gdzieś polecisz poczekaj i sprawdź czy nie narazisz swojej bohaterki na utratę punktów życia. Większość przeciwników w tym miejscu jest ognistych. Przygotuj się, więc na wiele walk stoczonych Finnem, ponieważ przydadzą ci się jego wodne ataki.

Aby dostać się do bossa i wyjść z tej lokacji musisz stoczyć 3 walki z pająkami - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Aby dostać się do bossa i wyjść z tej lokacji musisz stoczyć 3 walki z pająkami. Są one rozmieszczone w kilku punktach tej lokacji. Jedne znajduje się na samym dole po prawej stronie. Drugi trochę wyżej nad nim również po prawej, a ostatni na samej górze, na lewo od areny do walki z bossem. Warto z nimi walczyć używając głównie podstawowych ciosów. Sprawdzi się do tego zarówno Robert jak i Rubella. Są oni doskonałymi towarzyszami dla Finna. Mocniejsze ataki nie zadają tym pająkom większych obrażeń, a tylko zużywają czas. Dodatkowo zwiększają ryzyko, że przeciwnik w trakcie ładowania ataku cię uderzy przez co stracisz swoją turę. Pająki te potrafią spowalniać ładowanie twojej tury. Gdy pokonasz już wszystkie 3 pająki możesz stanąć do walki z bossem.

Po walce z bossem wracasz z Robertem do miasta - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Po walce z bossem wracasz z Robertem do miasta. Odbędzie się tam rozmowa po której Robert uzna, że zostaje w twojej drużynie i będzie walczyć u twojego boku. Po tym musisz znów polecieć do skały, która wygląda jak twarz mężczyzny i porozmawiać z nim. Tą interakcją kończy się rozdział szósty.

Rozwiązanie zagadki dla Roberta

Na samym dole lokacji z bossem po lewej stronie jest zagadka, którą możesz rozwiązać dla Roberta - Rozdział 6 - Of Mice and Magna | Opis przejścia | Child of Light - Child of Light - poradnik do gry

Na samym dole lokacji z bossem po lewej stronie jest zagadka, którą możesz rozwiązać dla Roberta. Musisz dopasować znaki nad drzwiami do znaków na drzwiach. Zrobisz to za pomocą dźwigni. Ta po prawej stronie przesuwa dwa znaki po prawej stronie, a ta po lewej dwa po lewej. Na screenie zaznaczyliśmy kolorami znaki, które musisz ułożyć. Szarym kolorem oznaczyliśmy natomiast znaki, które musisz rozświetlić. Jeśli nie rozwiążesz tej zagadki Robert odejdzie z drużyny, aby rozwiązać ją samemu.