Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skradanie się i ciche zabójstwa w Sniper Elite 4 Sniper Elite 4 poradnik

Na tej stronie poradnika do gry Sniper Elite 4 znajdziesz podpowiedzi jak skutecznie skradać się, jak odwracać uwagę wrogów oraz jak po cichu eliminować przeciwników. Pozostawanie niewykrytym powinno być twoim dążeniem w każdej z dostępnych misji.

Skradanie się i chowanie ciał

1. Poza domyślną postawą stojącą możesz również kucać oraz czołgać się. Pomaga to ukryć się za przeszkodami, lepiej celować oraz ciszej się poruszać. Niestety, już używając kucania znacznie zmniejsza się twoja prędkość. Bieganie kucając jest efektywniejsze (cichsze) niż trucht w postawie stojącej. Jeśli jesteś blisko przeciwnika możesz dobiec do niego i wykonać szybki atak wręcz. Dopóki przeciwnik nie zacznie krzyczeć / strzelać / używać gwizdka, sam fakt, że zostaniesz zaobserwowany nie przeszkadza w wykonaniu perfekcyjnego cichego zabójstwa.

Możesz zakradać się do przeciwników chowając się w krzakach i za obiektami - Skradanie się i ciche zabójstwa w Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Możesz zakradać się do przeciwników chowając się w krzakach i za obiektami

2. Do ukrywania się przed wrogiem możesz wykorzystać dowolne obiekty: skały, drzewa, murki, a czołgając się nawet nierówności terenu. Także między krzewami jesteś bezpieczny, chyba że wzbudziłeś podejrzenia i przeciwnik pójdzie je przeszukać (co rzadko się zdarza).

3. Sam fakt bycia zaobserwowanym przez przeciwnika dużo nie mówi: gdy jesteś widziany przez wroga na ekranie pojawia się żółta strzałka wskazująca podejrzliwość. Dopóki nie wypełni się kolorem czerwonym, możesz ukryć się, a jeśli przeciwnik zbliża się do twojej pozycji - przemieścić się lub przygotować pułapkę.

Ciała pokonanych przeciwników chowaj w krzakach, budynkach lub zrzucaj ze skarp - Skradanie się i ciche zabójstwa w Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Ciała pokonanych przeciwników chowaj w krzakach, budynkach lub zrzucaj ze skarp

4. Pamiętaj, że ukrywanie ciał jest ważnym elementem strategii. Możesz wyrzucać je na duże odległości, więc dzieje się to szybko. Najłatwiej ukrywać jest je w krzakach oraz w budynkach, w niektórych sytuacjach wrzucać do przepaści. Jeśli przeciwnicy zobaczą ciało, zaczną je przeszukiwać a potem rozglądać się za przyczyną zgonu. Jest to zarazem dobry moment na wykorzystanie tzw. Miny typu S. Możesz uzbroić nimi ciało powalonego oponenta, by podczas sprawdzania ciała eksplodowała. Możesz mieć jednak mały problem, jeśli do ciała podchodzi większa ilość przeciwników i nie wszyscy zginą.

Kamienie i gwizdek

Kamieniem rzucasz jak granatem - podczas celowania ujrzysz miejsce, gdzie uderzy - Skradanie się i ciche zabójstwa w Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Kamieniem rzucasz jak granatem - podczas celowania ujrzysz miejsce, gdzie uderzy

5. Na wyposażeniu twojego bohatera są kamienie w nieograniczonej ilości. Używaj ich często. Rzucając je w wyznaczone miejsca odwracasz uwagę przeciwników, co umożliwia ominięcie ich lub zakradnięcie się w celu dokonania cichego zabójstwa - co jest dość trudne, gdyż idąc podczas kucania poruszasz się z prędkością chodu żołnierzy (biegnąc kucając zwrócisz na siebie uwagę celu będąc około 5m od niego).

6. Możesz także przełączyć się na gwizdek. Zaprasza on przeciwników w twoje miejsce, pozwalając na atak z zaskoczenia lub przyciągnięcie ich do miny.