Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Zdobywanie doświadczenia poradnik Pokemon GO

Zdobywanie doświadczenia

W czasie samouczka wprowadzającego można dość szybko zdobyć pierwszy poziom, dwa, jednak bardzo szybko zdobywanie kolejnych staje się bardzo długotrwałym procesem - Pokemon GO: Zdobywanie doświadczenia - Pokemon GO - poradnik do gry

W czasie samouczka wprowadzającego można dość szybko zdobyć pierwszy poziom, dwa, jednak bardzo szybko zdobywanie kolejnych staje się bardzo długotrwałym procesem. Najważniejsze rzecz jasna jest jak najszybsze dobicie do poziomu 5, by móc wykorzystać mechanizm Gym. Poniżej znajdziesz sposoby zdobywania doświadczenia w grze Pokemon GO.

Łapanie Pokemonów

Najbardziej oczywisty sposób i przez większość gry pewnie także główne źródło zdobywania doświadczenia. Za każdego Pokemona którego złapiesz zyskasz 100 punktów doświadczenia. Co więcej, za Pokemona którego złapiesz po raz pierwszy otrzymasz także premię 500 punktów (a więc już 600). Pamiętaj też, iż odpowiedni rzut Pokeballem da ci także zastrzyk "ikspeków" - za "niezły" (Nice throw) rzut otrzymasz dodatkowe 10 punktów, za "świetny" (Great) 50, a za "doskonały" (Excellent) 100. Odpowiedni rzut zależy jednak od konkretnego Pokemona, więc nie zawsze da się zyskać te dodatkowe punkty.

Odwiedzanie Pokestopów

Jeden z najłatwiejszych sposobów na zdobycie doświadczenia przez pierwsze godziny gry, szczególnie gdy mieszkasz w dużym mieście, albo chociaż masz dostęp do rynku miasta, gdzie Pokestopów potrafi być naprawdę dużo. Za każdym razem gdy odwiedzisz Pokestop i "rzucisz monetą" (czyli przewiniesz palcem od lewej do prawej po wizerunku budynku) otrzymasz 50 punktów doświadczenia.

Nie jest to może astronomiczna ilość punktów doświadczenia, jednak pamiętać tutaj należy o kilku rzeczach. Po pierwsze - Pokestop odwiedzić można ponownie po upływie zaledwie 5 minut. Po drugie - Pokestopów w niedalekiej odległości może być nawet i 10. Po trzecie - wraz z doświadczeniem zyskać można rozmaite przedmioty, w tym Lucky Egg, który zwiększy przyrost doświadczenia trenera dwukrotnie na 30 minut (po aktywacji przedmiotu). Łącząc "powody" 1 i 2 będziesz w stanie zdobyć nawet kilka tysięcy punktów doświadczenia, przechadzając się od jednego Pokestopa do drugiego.

Walka z innymi Pokemonami ustawionymi w Sali (Gym)

Opcja dostępna dla graczy posiadających przynajmniej 5 poziom doświadczenia. Za każdą przeprowadzoną walkę w Sali otrzymasz 100 punktów doświadczenia. Połączyć to można z chodzeniem pomiędzy różnymi Pokestopami i łapaniem po drodze Pokemonów - nie trzeba więc będzie stać jak głupek przed budynkiem posterunku policji i grindować doświadczenia.

Ewoluowanie Pokemonów

Pokemony, prócz walki, wykorzystać można także do zdobywania doświadczenia trenera. Za każdym razem, gdy Pokemon ewoluuje do swojej "wyższej" formy, gracz otrzyma 500 punktów doświadczenia. O ile ewolucje nie są zbyt dostępne na początku gry, z czasem będziesz w stanie przeprowadzić "łańcuch ewolucji", zdobywając przy tym tysiące punktów doświadczenia.

By móc ewoluować Pokemona będą potrzebne specjalne cukierki (Candy) powiązane z danym Pokemonem. 3 takie cukierki zdobyć można za złapanie Pokemona, a dodatkowy 1 otrzymywany jest za transfer Pokemona do profesora. Warto jest więc łapać wszystkie Pokemony jakie uda ci się spotkać, a następnie wysyłać najsłabsze (z najniższym CP) do profesora i zyskać za to cukierki. Pamiętaj też, iż KAŻDY Pokemon ma przypisany unikalny cukierek - Charmander Candy, Pikachu Candy i tak dalej.

Nagrody powiązane z poziomami doświadczenia

Zdobywanie doświadczenia wiąże się także z licznymi nagrodami. Początkowe poziomy nagradzają gracza jedynie Pokeballami, jednak bardzo szybko profity stają się znaczące - wyższe poziomy pozwolą zaoszczędzić graczowi masę czasu (i pieniędzy, jeśli tego czasu mu szkoda / nie ma). Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą profity związane z danymi poziomami. Jako iż zdobycie wysokich poziomów wiąże się z bardzo dużą ilością czasu, który trzeba na to poświęcić, tabela będzie na bieżąco aktualizowana - w tym momencie przedstawione zostanie 25 poziomów.

Poziom

EXP na poziom

EXP całkowity

Nagroda

Przedmiot odblokowany

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie