Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Czym jest Pokestop? poradnik Pokemon GO

Czym jest Pokestop?

Pokestopy pełnią w grze dwie funkcje - miejsc, w których za darmo zdobyć można różnorakie przedmioty, a także (po umieszczeniu odpowiedniego modułu) miejsc w których znaleźć można całą masę Pokemonów do złapania - Pokemon GO: Czym jest Pokestop? - Pokemon GO - poradnik do gry

Pokestopy pełnią w grze dwie funkcje - miejsc, w których za darmo zdobyć można różnorakie przedmioty, a także (po umieszczeniu odpowiedniego modułu) miejsc w których znaleźć można całą masę Pokemonów do złapania. Poniżej znaleźć można wyjaśnienie obu z tych mechanizmów, jak i tego, czym są Pokestopy.

Czym są Pokestopy i gdzie je znaleźć?

Pokestopy są po prostu miejscami, w których zdobyć można przedmioty, a także zapolować na Pokemony (o czym dalej). Zaznaczone są one na mapie świata za pomocą niebieskich ikon - jednakże, da się je zauważyć jedynie gdy przebywamy w odległości mniej więcej 1-1.5km od takiego punktu. By móc wejść w interakcję z obiektem trzeba zbliżyć się do niego na odległość 100-150 metrów - nie trzeba rzecz jasna dochodzić do niego bezpośrednio (co jest przydatne, gdy za taki punkt odpowiada, na przykład posterunek policji, czy budynek sądu).

Gdy już zbliżysz się na odpowiednią odległość (gdy będziesz za daleko wyświetli się stosowny komunikat), Pokestop stanie się dla ciebie aktywny. W tym momencie ikona na mapie ulegnie zmianie - Pokestop będzie teraz przypominać dysk. Klikając na niego wywołasz ekran na którym znajdziesz informacje o tym, czym ten budynek czy obiekt jest w rzeczywistości (kościół, pomnik i tak dalej). Dodatkowo (a raczej przede wszystkim), możesz z takiego obiektu pozyskać przydatne przedmioty.

By to zrobić, wystarczy przesunąć palcem (z lewej do prawej - symulując obrót monetą) po zdjęciu obiektu, by wprawić go w ruch. Podczas obracania się obiekt będzie "wyrzucał z siebie" przedmioty - potem wystarczy tylko kliknąć palcem na owe obiekty, a zostaną one dodane do inwentarza. Ilość i rodzaj przedmiotów zależy od szczęścia - czasem nie wypadnie prawie nic, innym razem można się naprawdę obłowić. Po wykonaniu "losowania" obiekt będzie dla ciebie nieaktywny przez 5 minut - jego ikona zmieni kolor na fioletowy (wróci do niebieskiego koloru, gdy będzie znów aktywny).

Przedmioty (na chwilę obecną), które można tam pozyskać to:

  • Pokeballe - wykorzystywane do łapania Pokemonów. Jest to najczęstsza nagroda.
  • Potion - eliksiry wykorzystywane do przywracania punktów zdrowia Pokemonów.
  • Revive - przedmiot który pozwala ocucić Pokemona po tym, jak padnie on podczas walki z "wrogą salą (gym).
  • Razz Berry - przedmiot, który pozwala osłabić mocniejsze Pokemony zanim zaczniesz je łapać. Ułatwia to proces łapania Pokemona - silniejsze stwory mogą kilkukrotnie "uciec" z Pokeballa zanim zostaną schwytane, a skorzystanie z tego przedmiotu zmniejsza ich siłę, zmniejszając jednocześnie ilość "ucieczek".
  • Egg - jajko Pokemona, które można wykluć umieszczając je w inkubatorze i przemierzając odpowiedni dla jajka dystans w świecie rzeczywistym (może to być 2, 5 czy nawet 10 kilometrów).
  • Lucky Egg - przedmiot jednorazowego użytku, który pozwala podwoić ilość zdobywanych punktów doświadczenia na 30 minut.

Pokestopy znaleźć można (na ogół) w miejscu, gdzie znajdują się duże budynki - kościoły, sądy, posterunki policji, czy sporej wielkości supermarkety. Mogą to być także rozmaite pomniki, a czasami nawet niewielkie sklepy. Wszystkie Pokestopy w promeniu ~2km od twojej aktualnej pozycji da się zauważyć na mapie świata.

Zwabianie Pokemonów do Pokestopów

Drugą, niemniej ważną, choć niestety na ten moment kosztowną (o czym dalej) funkcją Pokestopów jest możliwość wabienia Pokemonów w ich pobliże. W każdym Pokestopie umieścić można przedmiot zwany Lure Module. Gdy to zrobisz (bądź zrobi to inny gracz), w pobliże tego Pokestopu przybywać będą rozmaite Pokemony. Czas trwania jednego Lure Module to 30 minut. Dodatkowo, z tego przedmiotu korzystać mogą także inni gracze (pod warunkiem, że są w tej samej drużynie co ty), więc czasami można "podpiąć" się do kogoś, bądź umówić się ze znajomym(i).

Jednakże, największą wadą tego przedmiotu jest sposób jego zdobywania. Można go pozyskać (przynajmniej na razie) jedynie kupując go w sklepie, za Pokecoiny - czyli walutę premium w grze - bądź zyskując jako nagrodę za wskoczenie na konkretny poziom (więcej w rozdziale "Zdobywanie doświadczenia"). Głównym źródłem pozyskiwania Pokecoinów jest sklep, w którym kupić można je za realną gotówkę. Jednakże, można także pozyskać je w darmowy sposób.

Zrobić to można przy pomocy Gym (o tym poczytasz szerzej w innym rozdziale), czyli odpowiednika sal liderów znanych z animowanego seriali i gier z serii Pokemon. Nie zdobywa się tutaj jednak odznak i nie walczy z liderami, a można taką sale przejąć. Po jej zajęciu, umieścić można tam jednego ze swoich Pokemonów, który odtąd będzie chronił salę przed atakami graczy z innych drużyn. Za każdego Pokemona ustawionego w takiej sali otrzymasz 10 Pokecoinów co 21 godzin. Nie jest to może dużo, jednak w przypadku dużej ilości Pokemonów "siedzących" w salach można spokojnie zdobyć i 50 Pokecoinów na dzień - pod warunkiem, że uda ci się je utrzymać.