Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Ratchet & Clank - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Ratchet & Clank - poradnik do gry

Ratchet & Clank - poradnik do gry

Kiedy lis napotyka robota, tam zostaje siwy dym! W poradniku do gry Ratchet & Clank znalazła się kompletna solucja traktująca zarówno o zadaniach głównych, jak i pobocznych. Opracowanie omawia uzbrojenie i jego ulepszenia, eksplorację oraz przeciwników. Nie zabrakło znajdziek i porad.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2021

Poradnik do gry Ratchet & Clank zawiera szczegółowy opis przejścia kampanii, wraz z wskazówkami dotyczącymi wykonywania zadań głównych jak i misji pobocznych. Dodatkowo, znajdziesz tutaj omówienie wszystkich występujących w grze broni, wraz z ich możliwymi ulepszeniami zwykłymi i unikalnymi, efektami awansowania oręża na wyższe poziomy, jak i wskazówek odnośnie kolejności wprowadzania ulepszeń.

Nie zabrakło także opisów wszystkich dodatkowych przedmiotów koniecznych do eksploracji świata gry, sposobów ich wykorzystania, jak i miejsc (planet), w których się je zdobywa. W poradniku znajdziesz także informacje dotyczące przeciwników, ich słabych i mocnych stron, a także opisy starć z bossami i wskazówki pomocne podczas radzenia sobie z nimi. Oprócz tego, znajduje się tutaj także długa lista porad odnośnie radzenia sobie z różnorakimi problemami w grze, a także opis wszystkich mechanik, których zrozumienie jest konieczne do komfortowej rozgrywki, takich jak walka czy sprawne poruszanie się po mapie.

Ci, którzy chcą odnaleźć wszystkie sekrety i ukryte w grze przedmioty znajdą w poradniku rozdziały poświęcone Złotym Śrubkom i unikalnym holokartom, potrzebnym by odblokować najlepszą w grze broń. Poradnik zamyka spis trofeów, wraz z informacjami pomocnymi przy ich odblokowywaniu.

Ratchet & Clank: Szybkie porady na start

 1. Wracaj do zwiedzonych już lokacji - w każdej chwili możesz wrócić do wykonanych już lokacji. W ten sposób możesz zdobyć wszystkie przedmioty i sekrety. To bardzo ważne, ponieważ nie wszystkie miejsca są dostępne przy pierwszym podejściu.
 2. Wykonuj zadania poboczne - dzięki zadaniom pobocznym możesz zdobywać więcej śrubek i dodatkowe bronie. Dzięki temu możesz się wzbogacać oraz oszczędzać (nie kupując nowych broni).
 3. Niszcz wszystko co stanie Ci na drodze - większość przedmiotów w tej grze kryje przed tobą niezliczone ilości śrubek. Te służą do kupowania borni oraz jej ulepszania - są, więc okropnie ważne. Niszcz pudełka, barierki, beczki i wszelkiego rodzaju pojemniki, które mogą coś przed tobą ukrywać.
 4. Zwracaj uwagę na rodzaj broni - pamiętaj, że każda broń ma specyficzne zastosowanie. Dzięki temu, np. Pożoger (Combustor) doskonale sprawdza się w walce z przeciwnikami oddalonymi na znaczny dystans, a Pirocytor (Pyrocitor) zrobi sieczkę z dużej grupy słabych wrogów. Jeśli nauczysz się do czego służy dana broń będzie Ci się łatwiej walczyć.
 5. Nie zaniedbuj żadnej borni - regularne korzystanie z broni zapewni Ci ich awansowanie, dzięki temu będą mieć one nowe ulepszenia oraz będą zadawać więcej obrażeń.
 6. Wykonuj uniki - to bardzo prosta zasada. W trakcie walki nigdy nie stój i nie czekaj na atak. Musisz stale się ruszać, wykonywać uniki, skakać, zmieniać pozycję. To zapewni Ci przewagę nad przeciwnikiem.

Więcej porad na start najdziesz na osobnej stronie: Porady na start.

Ratchet & Clank: Wszystkie misje główne

 1. Planeta Veldin
 2. Planeta Novalis
 3. Planeta Kerwan
 4. Planeta Aridia
 5. Planeta Rilgar
 6. Planeta Nebula G34
 7. Planeta Gaspar
 8. Planeta Batalia
 9. Planeta Quartu
 10. Planeta Pokitaru
 11. Deplanetiser
 12. Planeta Kalebo III
 13. Deplanetiser - powrót

Ratchet & Clank: Bossowie

 1. Okręt wojenny na Kerwan
 2. Blargiańska Destruktobestia
 3. Pani Zurkon
 4. Kapitan Qwark
 5. Dr. Nefarious

Ratchet & Clank: Przedmioty kolekcjonerskie

 1. Złote Śrubki (Gold Bolt)
 2. Zagadki Intruzera (Trespasser puzzle)
 3. Karty ŻUBR-a (RYNO holocard)

Ratchet & Clank: Trofea i platyna

W naszym poradniku znajdziesz opis wszystkich torfeów, które można zdobyć grając w Ratchet & Clank. W tej grze jest, aż 47 trofeów, , dotyczą one głównie fabuły oraz sekretów.

Nasz poradnik trofeowy znajdziesz na osobnej stronie: Trofea.

Ratchet & Clank: Długość gry

Ratchet & Clank to produkcja, w której możesz skupić się zarówno na zadaniach głownych, jak i pobocznych. Dodatkowo mogę przejąć twoją uwagę liczne sekrety i znajdźki. Jeśli będziesz chciał skupić się jedynie na misjach głównych, powinieneś ukończyć grę w około 10 godzin.

Więcej o długości rozgrywki znajdziesz na stronie: Długość gry.

Informacje o Ratchet & Clank - poradnik do gry

Autor : Jakub Bugielski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 34, ilustracje: 413 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Ratchet & Clank - poradnik do gry