Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Opis przejścia Day of the Tentacle Remastered poradnik Day of the Tentacle: Remastered

1. W każdym momencie rozgrywki możesz przełączać się pomiędzy zremasterowaną a klasyczną edycją gry z 1993 roku. Obie wersje różnią się od siebie przede wszystkim jakością oprawy oraz nieco innym interfejsem użytkownika. Identyczna pozostała zaś fabuła, dzięki czemu niniejszy poradnik może służyć pomocą zarówno podczas przechodzenia nowej wersji gry, jak i jej klasycznego odpowiednika.

2. W odróżnieniu od większości klasycznych przygodówek, Day of the Tentacle Remastered to gra do pewnego stopnia nieliniowa, a większość czynności w ramach głównych zadań fabularnych może być wykonywana w dowolnej kolejności. Jeśli więc nie masz pomysłu co dalej, po prostu zajmij się czym innym. Zdarza się bowiem, że poszczególne zagadki są ze sobą powiązane i dopiero rozwiązanie jednej, umożliwi ci uporanie się z kolejną.

3. Zbieraj wszystko co znajdziesz. W grze obowiązuje zasada, że każdy przedmiot - nawet pozornie całkiem nieprzydatny - ma swoje konkretne przeznaczenie i na pewno okaże się potrzebny w dalszej części rozgrywki.

4. Zagadki w grze nie są przesadnie abstrakcyjne. Dlatego jeśli utkniesz, przejrzyj przedmioty znajdujące się w twoim ekwipunku i zastanów się, w jaki sposób każdy z nich mógłby zostać wykorzystany. Pomyśl też o miejscach, które już odwiedziłeś i postaciach, które napotkałeś, a z pewnością wpadniesz na pomysł, który naprowadzi cię z powrotem na właściwy trop.

5. Podczas rozgrywki niejednokrotnie towarzyszyć będą ci krótkie scenki przerywnikowe, ukazujące wydarzenia rozgrywające się w tzw. międzyczasie. Wiele z nich kryć może w sobie szereg przydatnych podpowiedzi, dotyczących zagadek czekających cię w przyszłości, dlatego też niezalecane jest ich pomijanie. Dodatkowo, za obejrzenie wszystkich cut-scenek bez ich przerywania, w grze przewidziane jest osiągnięcie.

6. Jeśli poczujesz się zmęczony, zawsze możesz zrobić sobie przerwę i zagrać w oryginalną wersję Maniac Mansion, czyli wydaną pierwotnie w 1987 roku poprzedniczkę Day of the Tentacle. Gra dostępna jest z poziomu komputera, znajdującego się w pokoju Weird Eda Edisona w teraźniejszości. Możesz tam wracać w dowolnym momencie gry i kontynuować zabawę od miejsca, w którym skończyłeś.