Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trening | Podstawy Total Club Manager 2003 poradnik Total Club Manager 2003

Trening

Trening zawodników w TCM jest bardzo rozbudowany i niezwykle łatwy w obsłudze dla każdego gracza. Zwróć uwagę, iż masz naprawdę niezwykle duże możliwości. Postaraj się tak dobrać trening dla swych podopiecznych, aby mogli trenować również swoje słabe strony i znacząco je poprawiać.

Drużynę możesz podzielić w zajęciach na trzy grupy, a każda z nich może zająć się czymś zupełnie innym, mającym im pomóc w grze na danej pozycji - Trening | Podstawy Total Club Manager 2003 - Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Drużynę możesz podzielić w zajęciach na trzy grupy, a każda z nich może zająć się czymś zupełnie innym, mającym im pomóc w grze na danej pozycji. Przykładowo bramkarzom nie zlecimy prób wykonywania rzutów wolnych czy rożnych, podobnie jak ćwiczenia elementów kontrataku. Codziennie jednak powinni mieć chwilę na sprincik oraz wykonywać ćwiczenia indywidualne na poszczególne cechy. Ponieważ są ważnymi postaciami w całej drużynie, stąd nie zaszkodzi od czasu do czasu zwrócić na nich większą uwagę [keep an eye on].

Obrońcom należałoby zlecić taki zestaw ćwiczeń, aby przy ataku rywali nie stali bezradnie w miejscu. Niewątpliwie warto dać im ćwiczenia na kondycję, rozgrywanie i próby łapania na pułapki ofsajdowe, oraz trening długich podań, które mogą się okazać arcyważne z ich strony w kluczowym momencie meczu. Idąc jednak śladem dzisiejszej piłki, możemy ich kształcić również w ofensywie. Stałe fragmenty gry [rzuty rożne, rzuty wolne] powinny również mieć asekurację spośród zawodników linii defensywnej, gdyż niewiadomo jak ułożą się losy meczu i czy nie będziemy musieli atakować całym zespołem.

Pomocnicy wraz z napastnikami są większymi indywidualnościami i nieraz w pojedynkę mogą rozstrzygnąć o losach meczu. Przede wszystkim powinni umieć dobrze dryblować, tak by nie bali się podjąć własnej decyzji i mogli małym rajdem zainicjować atak na bramkę rywali. W ich przypadku liczy się też technika oraz umiejętność konstruowania akcji [build-up-play]. Osobiście polecam również stanowcze elementy kondycyjne, gdyż to właśnie zawodnicy z tych pozycji muszą się znacząco popisać dobrym sprintem i wytrzymałością fizyczną w trakcie meczu.

Co ważne, nie można dopuścić do przetrenowanie czy przemęczenia zawodników. Tutaj wszystko musi być dobrze rozplanowane i nie może zajść żadna pomyłka. Pamiętajcie aby z samego rana [morning] nie dawać swym piłkarzom wymagających ćwiczeń. Zaczynajcie zawsze od rozgrzewki, a wieczorem kończcie wszystko krótkim sprintem, bądź rozluźniającymi elementami gry. Trudniejsze i ważniejsze ćwiczenia zostawcie na środek dnia, gdzie zawodnicy będą już rozgrzani i lepiej nastawieni do każdego rodzaju treningu. Pamiętajcie o tym koniecznie, gdyż w innym przypadku możecie tak szybko zamęczyć swą drużynę, iż długo nie będzie w stanie nawet chodzić, a co tu dopiero mówić o bieganiu. Krótko mówiąc metoda okrutnego dyktatora się tu zupełnie nie sprawdza.

Czasami okazuj również ludzkie serce i daj podwładnym wolny dzień po rozegranym meczu ligowym [don't train the day after a match]. Jednodniowy wypoczynek powinien zaprocentować w przyszłości i dać jedynie pozytywne skutki.

Zwróć także uwagę na swoją młodzież klubową. Obecne gwiazdy nie będą błyszczeć w nieskończoność, warto więc zawczasu pomyśleć o ich zastępcach. Co jakiś czas daj młodzikom możliwość treningu z pierwszą drużyną [youth and pro players practice together]. Powinni się czegoś nauczyć od weteranów i z pewnością wzrośnie ich pewność w siebie, gdyż prawdziwe gwiazdy będą znali już nie tylko z telewizji.

Przejażdżki do obozów treningowych na całym świecie - przed i w trakcie sezonu - są również częścią dobrego przygotowania drużyny. Dostępnych jest ponad 20 różnych lokacji, spośród których każda cechuje się specyficznym klimatem i możliwościami treningowymi. Tylko od ciebie zależy na co kładziesz główny nacisk i który obóz wybierzesz:

Miasto

Korzyść/Plusy

Koszt

Eschweiler

Cena

900

Kaiserau

Taktyka/Forma

1000

Lloret de Mar

Atmosfera

1000

Dover

Taktyka

1000

Rotherham

Regeneracja

1100

Rimini

Cena

1100

Doha

Cena

1250

Antalya

Cena

1300

Nizza

Atmosfera

1400

Iraklion

Regeneracja

1400

Avignon

Taktyka

1500

Casablanca

Atmosfera/Forma

1500

Trondheim

Taktyka

1500

Nassau

Atmosfera

1750

Querétaro

Wydolność

1850

St. Moritz

Wydolność

2050

Faro

Regeneracja/Forma

2100

Boston

Wydolność/Forma

2500

Porto Alegre

Regeneracja

2750

La Paz

Wydolność

2800