Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Garść porad | Podstawy Titanfall poradnik Titanfall

Światełko w tunelu... - Garść porad | Podstawy Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Światełko w tunelu...

1. Pozostań mobilny

Jest to chyba najważniejsza zasada, której zawsze powinieneś się trzymać. Szybkie przemieszczanie się pomiędzy jednym, a drugim punktem pozwoli Ci pozostać nienamierzonym oraz zapewni Ci przewagę wysokości, która może okazać się kluczowa w starciach z wrogimi Tytanami. Statyczna gra oraz kampienie w większości przypadków się nie sprawdzi - przeciwnik może zajść Cię praktycznie z każdej strony, a szczególnie z góry.

2. Używaj Tytana

Prosta zasada - wzywaj swojego Tytana, jak tylko masz taką możliwość. Zapewni Ci to potrzebną osłonę oraz przewagę ogniową. W trybie Hardpoint warto rozważyć zostawienie Tytana, aby strzegł zdobytego punktu (opcja Guard). Świetnie, jeśli nie pozostawisz Tytana samego sobie i pokręcisz się w pobliżu, wspomagając go w walce. W innym przypadku maksymalne wykorzystanie przewagi, jaką daje mech, zapewnisz Ty sam, więc nie zostawiaj tego AI.

3. Dobierz uzbrojenie

Wybierz broń odpowiednią do swojego stylu gry. Jeżeli jesteś graczem dynamicznym, ofensywnym nie warto korzystać ze snajperki, czy inteligentnego pistoletu, gdyż te bronie nie są dla Ciebie. Zamiast nich lepiej sprawdzi się zwykły karabin. Na mniejszych mapach warto zastanowić się nad shotgunem - jeden dobrze wymierzony strzał może natychmiast sprzątnąć przeciwnika.

4. Flankuj

Nigdy nie pchaj się pod lufy przeciwników. Mapy są tak skonstruowane, że do jednego miejsca można dostać się na kilka sposobów. Wykorzystaj to i zaskocz wroga wrzucając granat przez okno, a następnie szybko wchodząc schodami.

5. Korzystaj z Burn Cards

Karty dają Ci przewagę, czasem bardzo dużą, jednakże korzystaj z nich mądrze - tracisz je bezpowrotnie po śmierci lub pod koniec meczu. Szybka śmierć po respawnie jest więc czystym marnotrawstwem. Nie bój się używać kart - na miejsce właśnie użytych szybko zdobędziesz kolejne.

6. Z Tytanami ostrożnie

Jeżeli nie jesteś na pokładzie Tytana musisz szczególnie uważać na wrogie maszyny, gdyż bardzo łatwo Cię zabić. Staraj się atakować głównie te, które są na wykończeniu i nie mają pełnego paska życia. Stosuj taktykę hit & run - szybkie wystrzelenie pocisku, a następnie jeszcze szybsze schowanie się za osłoną. Atakuj odkryte, słabe punkty lub spróbuj zabójczego rodeo.

7. Inteligentny pistolet

Ta mała broń jest bardzo zabójcza, ale i bardzo zgubna. Przydatna jest głównie do zabijania botów sterowanych przez AI - bardzo szybko można rozprawić się z kilkuosobową grupką, jednakże na pilotów to nie wystarczy - przede wszystkim potrzeba 3 pocisków, aby zabić, co wydłuża czas potrzebny na namierzenie. Jeżeli ktoś jest w ruchu staje się to wręcz niemożliwe. Dodatkową wadą jest krótki zasięg tej broni. Reasumując, w wielu przypadkach, nim zdążysz kogoś namierzyć, zdążysz już zginąć.

8. Pracuj zespołowo

Szczególnie jako Tytan. Bardzo efektywną taktyką jest "wymiana tarczami". Działa to w ten sposób: jeden Tytan idzie z przodu z aktywną tarczą, podczas gdy drugi zadaje jak najwięcej obrażeń chowając się za nim. Następnie zamiana, aż do kolejnej regeneracji tarczy. Taka prosta taktyka może przynieść bardzo dobre efekty, jeżeli zgracie się w czasie z sojuszniczym graczem.

9. Zabijaj boty sterowane przez AI

Inteligentny pistolet w połączeniu z zestawem Minion Detector pozwala na szybkie eliminowanie botów sterowanych przez sztuczną inteligencję, co z kolei prowadzi do szybkiego zaliczania wyzwań i odblokowywania ulepszeń.

10. Epilog

Podczas epilogu pamiętaj, że masz tylko jedną szansę na ewakuację/zapobiegnięcie jej - jeżeli zginiesz, to już się nie zrespawnujesz. Dlatego też podczas ucieczki najlepiej poruszaj się "bokiem", z dala od centrum oraz użyj maskowania tuż przed wejściem na pokład. Z kolei goniąc uciekających zaczaj się niedaleko strefy ewakuacyjnej lub spróbuj zniszczyć statek ratunkowy, najlepiej za pomocą broni Tytana.