Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Bloki, voxele - podstawowe informacje Minecraft poradnik, porady

Bloki, voxele: podstawy, jak niszczyć? jak wydobywać?

Na tej stronie naszego poradnika znajdziesz podstawowe informacje o blokach. Dowiesz się jak stworzona jest gra, w jaki sposób działają bloki oraz jaki prawami się rządzą.

Świat to bloki - Minecraft: Bloki, voxele - podstawowe informacje - Minecraft - poradnik do gry
Świat to bloki

Cały świat Minecrafta zbudowany jest z rozmaitego typu bloków zwanych voxelami. Wszystkie bloki poza jednym rodzajem (jakim jest Bedrock) można niszczyć rękami lub za pomocą narzędzi. Niektóre bloki posiadają własną charakterystykę i cechy (blok piasku upada jeśli znajduje się w powietrzu, drewno się pali). Do takich samych bloków należą interesujące gracza surowce i minerały, które można poddawać dalszej obróbce. Wiele podstawowych bloków jak chociażby piaskowiec czy niektóre rośliny, nie spełnia w podstawowej wersji gry innej roli poza elementami budulcowymi/dekoracyjnymi. Dlatego też ze względu na to, co można z przedmiotów wykonać, oraz jak łatwe/trudne jest ich zdobycie, zależy ich wartość handlowa (z NPC lub innymi graczami w trybie multiplayer).

Występowanie niektórych bloków uwarunkowane jest także biomem. W zimowych biomach warstwę ziemi przykrywa śnieg, a na pustyni zamiast ziemi znajduje się piasek. Część bloków znaleźć można tylko w innych światach (End Stone w Kresie, czy Quartz w Netherze). Do bloków zaliczane są także niektóre przedmioty, które można umieścić w świecie, jak kowadło, tory, czy skrzynia.

Znaczną ilość bloków można dodać do gry przy użyciu modyfikacji. Każdy z tych bloków może rządzić się własnymi prawami i być niezależny od gry (przykładowy dodawany z modyfikacji blok uranu, który służy jako surowiec energetyczny, a jednocześnie obecność przy nim powoduje zachorowanie od promieniowania).

Jako ciekawostkę warto nadmienić, że przy połączeniu lawy i wody uzyskać można kamień. Zaś jeśli zalać pokłady lawy wodą uzyskać można obsydian.