Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Biomes, Biomy Minecraft poradnik, porady

Biomy/Biomes: rodzaje, ukształtowanie terenu, temperatury, krajobrazy.

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafra znajdziesz informacje o biomach występujących w grze. Z uwagi na to, że różnice w biomach to dość ważny aspekty rozgrywki, będziemy wspominać o tym jeszcze na kilku stronach naszego poradnika.

Rzadko spotykany Biom grzybowy - Minecraft: Biomes, Biomy - Minecraft - poradnik do gry
Rzadko spotykany Biom grzybowy

Biomy są to wyznaczone w grze obszary o charakterystycznym dla siebie "mikroklimacie" - innymi słowy miejsca, w których świat fauny i flory jest różny od innych biomów mniej lub bardziej.

Wyszczególnić możemy 5 podstawowych rodzajów, którymi są biomy:

  1. śniegowe,
  2. suche,
  3. wilgotne,
  4. ciepłe,
  5. naturalne, do których zaliczamy m.in. oceany.

Każdy z biomów może posiadać także mniejsze pod-biomy, w których można znaleźć bardziej ucharakteryzowane obszary jak np. lasy z charakterystycznym gatunkiem drzew, czy łąka z kwiatami.

W sumie, dla gracza dostępnych jest aż 61 różnych krajobrazów. Należy pamiętać, że Nether czy The End także są uznawane za oddzielne biomy. Również ukształtowanie terenu jest typowe dla określonych biomów - przykładowo, nie znajdziemy bardzo wysokich gór na pustyniach. Najważniejsze jest jednak to, że w poszczególnych biomach są elementy świata, które nie znajdują się nigdzie indziej. Mogą być to przykładowo Oceloty w dżunglach czy Mooshromy w bardzo rzadko spotykanym biomie grzybowym.

W grze występuje charakterystyczny dla każdego obszaru rozkład temperatur. Poza zjawiskami wizualnymi jak deszcz czy śnieg może mieć to znaczenie także dla gracza. Przykładowo, w wilgotnych biomach najczęściej pada deszcz, a razem z tym wiązać się może spora ilość burz, podczas których pioruny potrafią zapalać dowolne elementy w grze, a nawet trafić gracza. Także bałwany (Iron Golem) natychmiast roztapiają się w biomach ciepłych.