Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Tryby rozgrywki Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do gry Minecraft znajdziesz dokładne opisy trybów rozgrywki. Tryb rozgrywki wybierasz przez rozpoczęciem gry. Nie możesz zmienić go już później. Do wyboru są cztery tryby:

Survival

Podstawowy tryb rozgrywki. Zaczynasz od zera, zdobywasz doświadczenie, budujesz przedmioty i konstrukcje, zwiedzasz świat gry. Poziom trudności możesz zmienić z poziomu menu opcji. Obowiązują tu podstawowe zasady mechaniki gry. Jest on podstawowym trybem wykorzystującym maksymalne możliwości jakie dostarcza Minecraft.

Hardcore

Tryb rozgrywki dla prawdziwych zapaleńców poszukujących wyzwań. Jest niemal identyczny jak survival z tą różnicą, że jeśli zginiesz - kończysz rozgrywkę, a wygenerowany świat i wszystkie zdobyte rzeczy zostają usunięte z pamięci gry. Także poziom trudności jest na stałe ustawiony na najtrudniejszy.

Creative

Tryb rozgrywki dla osób, które wolą opuścić survivalową koncepcję gry skupiając się jedynie na tworzeniu konstrukcji i modyfikacji świata. Tryb ten naciąga zasady mechaniki typowe dla poprzednich dwóch trybów: gracz posiada nieograniczoną ilość dowolnych surowców/obiektów, wszelkie bloki niszczone są jednym uderzeniem, można latać, brak paska zdrowia (nieśmiertelność) oraz brak potrzeby uzupełniania głodu, czy zdobywania doświadczenia.

Adventure

Dostępny tylko w trybie multiplayer LAN. Posiada cechy: programowalne przyciski i płyty naciskowe, bez odpowiedniego narzędzia nie można niszczyć bloków, mapy z pozostałych trybów mogą być wykorzystane w trybie Adventure.