Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Podstawowe porady | Tom Clancy's Ghost Recon Desert Siege poradnik Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege

Uwaga! Poniższy zbiór porad zawiera jedynie najtrudniejsze do rozgryzienia kwestie. Zakładam, że wszyscy, którzy grają w "Ghost Recon: Desert Siege" właściwą grę mają już za sobą i to najlepiej na najwyższym możliwym poziomie trudności :-) Zresztą cały opis do misji odnosi się do rozgrywki przeprowadzanej na maksymalnym możliwym poziomie trudności.

1. Przede wszystkim musisz liczyć się z tym, iż nie jest to prosty shooter, a gra taktyczna, w której prawie nigdy nie są wskazane działania a'la Rambo. Do wszystkich zadań musisz podchodzić z rozsądkiem, oczywiście nie zawsze będzie można na spokojnie przemyśleć całą misję ale gdy tylko jest taka możliwość to zanim ruszysz dalej opracuj sobie chociaż najprostszy plan działania (ewentualnie jeśli jesteś niecierpliwy to skorzystaj z przygotowanych przeze mnie mapek :-)).

2. Nowością są przeciwnicy poruszający się pojazdami (w tym przypadku jeepami). Często przyjeżdżają oni z różnych niespodziewanych miejsc (szczególnie na początku ostatniej misji). Miej to na uwadze i staraj się zawsze rozstawiać swoich ludzi tak żeby mogli obłożyć ogniem jak największy region mapy.

3. W kilku pierwszych misjach bardzo wskazane są szybkie działania. W drugiej misji będziesz musiał bardzo szybko wyeliminować grupkę komandosów zanim zdążą wysadzić w powietrze rafinerię, z kolei trzecia misja będzie od gracza wymagała sprawnego opanowania dwóch ważnych budynków zanim przeciwnicy zdołają zniszczyć bardzo cenne materiały.

4. Najtrudniejszą misją w dodatku jest ochrona ciężarówek. Nie możesz pozwolić aby którakolwiek z nich została zniszczona. Na szczęście niewielu przeciwników może je zatrzymać, jeśli poradzisz sobie z gostkami z wyrzutniami rakiet to reszta misji nie sprawi Ci już raczej żadnych problemów. Dużo większy problemy może natomiast spowodować chęć wypełnienia celu dodatkowego; nie zawsze będziesz mógł wtedy chronić ciężarówki, ponieważ w obu kluczowych miejscach pomoc gracza będzie nieunikniona...

5. Pamiętaj, że Twoi ludzie nie zawsze poradzą sobie bez Twojej pomocy, chociaż w wielu miejscach wskazane jest pozostawienie ich samym sobie. Bardzo dobrym pomysłem może się okazać, na przykład, pozostawienie snajpera na dowolnym wzniesieniu; przy odrobinie szczęścia zabije nawet tych, których sam nie mogłeś dostrzec kontrolując go kilka chwil wcześniej.

6. Korzystaj z umiejętności swoich specjalistów, właśnie dla nich bardzo opłacalne jest wykonywanie dodatkowych celów misji. Niejednokrotnie radzą oni sobie znacznie lepiej od całych "normalnych" grupek. Oprócz świetnie rozwiniętych umiejętności mają oni unikalne uzbrojenie jak np. bardzo przydatny granatnik, którego nie trzeba przeładowywać po każdym strzale albo potężne, ciężkie karabiny maszynowe.

7. Wykorzystuj każdą możliwą zasłonę do ochraniania swoich ludzi przed ogniem wroga. Uważaj jednak na wrogich grenadierów, to właśnie przez nich okupowanie jednego upatrzonego miejsca w wielu misjach staje się całkowicie nieopłacalne.

8. Nie atakuj wroga od frontu, oczywiście nie musisz przez cały czas się skradać i atakować z zaskoczenia, ale dobrze by było próbować różnych dróg do jednego celu, w końcu zawsze znajdziesz optymalny sposób, która znacznie ułatwi Ci wykonanie misji.

9. W wielu misjach w tym dodatku istnieje realna możliwość zabicia wszystkich przeciwników, dzięki temu nie będziesz musiał na przykład mozolnie wracać do punktu startu. Komputer nie "oszukuje" też już tak jak we właściwej grze i nie zrzuca dodatkowych oponentów na planszę w momencie, gdy my właśnie idziemy do punktu ewakuacyjnego.

10. W tej grze jeden celny strzał oznacza nieuniknioną śmierć. Zgrywaj stan gry możliwie jak najczęściej i staraj się zawsze doprowadzać całą drużynę do "domu", szczególnie zaś powinieneś dbać o swoich specjalistów, często strata chociażby jednego z nich znacznie utrudni Ci wykonywanie kolejnych misji...