Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Misja 4 - Quiet Angel] Opis przejścia | Tom Clancy's Ghost Recon Desert Siege poradnik Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege

Opis przejścia

1. Zbierz swoje oddziały i ruszaj na południe. Posuwaj się jednak powoli gdyż po pierwsze jesteś na otwartej przestrzeni, a po drugie całkiem niedaleko od miejsca startu znajdują się pierwsi wrogowie. Na szczęście będziesz mógł schować się za większą skałą i stamtąd prowadzić ostrzał. Uważaj jednak, gdyż trafią się również wrodzy snajperzy, chociaż jeżeli wybierzesz jakiegoś lepszego specjalistę to powinien on sobie z nimi poradzić. Dopiero, gdy upewnisz się, że teren jest czysty będziesz mógł ruszyć dalej, chociaż i tak nie za szybko, ponieważ co chwilę będziesz i tak wpadał na kolejne grupki oponentów. Często sprawdzaj swój radar gdyż przeciwnicy mają tendencję do przychodzenia z prawie wszystkich możliwych stron. Zanim ruszysz dalej pozostaw tu jedną większą grupę a Ty na zachód ruszaj drugą oraz snajperem (grupa C).

2. Posuwaj się powoli aż do momentu, gdy dojdziesz do szczytu wzniesienia, teraz najlepiej jest podczołgać się kawałek i pozostawić swoim ludziom walkę z przeciwnikiem. Dobrze by było mieć w tym miejscu specjalistę z dobrym ciężkim karabinem maszynowym. W ciągu kilku minut poradzi on sobie z większością przeciwników, dopiero tych bardziej oddalonych zabijaj z karabinu snajperskiego. Uważaj jednak gdyż może trafić się kilku osobników, którzy będą próbowali przeprowadzić szturm na "Wasze" wzniesienie. Gdy zabijesz już wszystkich zejdź obiema grupami na dół i zgromadź ich przy ścianie magazynu.

3. Idź na południe i wejdź przez frontowe drzwi do magazynku, zanim to jednak zrobisz możesz także wrzucić tam granat aby chociaż trochę przeczyścić sobie teren (lub nawet po to żeby zdezorientować przeciwników :-)). W środku będzie dwóch albo trzech oponentów. Zabijesz ich raczej bezproblemowo. Teraz idź na północ i kieruj się w stronę wagonów. Snajpera ustaw na południowy-wschód od chatki, na której nam najbardziej zależy (ta z cennymi dokumentami). Przy odrobinie szczęścia w gorętszych momentach pozabija on wszystkich, którzy będą starali się z niej wyjść.

4. Gdy dojdziesz do chatek będziesz miał dwie możliwości. Możesz próbować szturmować najpierw chatkę północną, ale musisz się liczyć z tym, że prawie na pewno przeciwnicy zniszczą wtedy dokumenty w domku południowym. Nie jest to, co prawda, cel pierwszorzędny i nie przegrasz przez niego misji, ale to zawsze coś. Radziłbym więc najpierw szturmować chatkę południową i to możliwie jak najszybciej. Na początek wyeliminuj wszystkich na parterze, na górę możesz wrzucić granat albo szybko wbiec po schodach i wszystkich osobiście zabić. Nie zapomnij jednocześnie o wyeliminowaniu wszystkich z chatki północnej.

5. OK, dwie drużyny wykonały już swoje zadanie, teraz czas na trzecią. Pamiętaj żeby posuwać się do przodu niezwykle wolno i cały czas badać okolicę (trochę pomoże Ci w tym radar). Jest to stosunkowo ważna kwestia, gdyż akurat w tym momencie przeciwnicy mają zwyczaj do pojawiania się w okolicy, a Twoi ludzie nie zawsze skutecznie będą mogli się bronić. No dobrze, ruszaj na południe cały czas idąc przy wschodniej ścianie. Na końcu drogi dojdziesz do stanowiska maszynowego (oczywiście zajętego :-)) ale jeśli masz w swojej drużynie drugiego specjalistę to powinien on sobie poradzić z nim bez większych problemów.

6. Zanim ruszysz dalej zapisz grę, ponieważ niezwykle łatwo tu będzie o szybsze "zejście". Powolutku ruszaj na północ. Po kilku chwilach zauważysz na wzniesieniu wyrzutnię SAM, nie atakuj jej ale poślij w jej okolice 1-2 granaty (z granatnika oczywiście :-)). Dopiero teraz przełącz się na członka drużyny, który ma na wyposażeniu wyrzutnię RPG. Podejdź do miejsca, z którego dosyć dobrze widzisz SAM-a (nie podchodź jednak zbyt blisko, bo zginiesz). Gdy dobrze wycelujesz oddaj strzał a wyrzutnia powinna eksplodować. Zbierz cały trzyosobowy oddział w miejscu gdzie przed chwilą stał jeszcze SAM.

7. Ostatni cel misji będzie już znacznie prostszy do wykonania. Posuwaj się na północ, a po kilku chwilach na horyzoncie ujrzysz obóz wroga. Każ ludziom paść na ziemię. Możesz ostrzelać ten obóz z granatnika bądź też samemu celować w przeciwników. Z takiej odległości raczej Cię nie dosięgną, a jeśli nawet zauważysz trafiające niedaleko pociski to zawsze przecież można się na chwilę wycofać. W ostateczności zbierz tu dwie pozostałe drużyny i atakuj z północy, chociaż nie będzie to raczej konieczne.