Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Misja 5 - Gamma Down] Opis przejścia | Tom Clancy's Ghost Recon Desert Siege poradnik Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege

Opis przejścia

1. Wybierz jedną z dwóch głównych drużyn (A lub B) i ruszaj na północ. Przejdź przez most i ruszaj w prawo a następnie na dół, do pierwszego fragmentu rozbitego myśliwca. W tym czasie dwie pozostałe drużyny również muszą przejść przez most, a na koniec najlepiej kucnąć albo położyć się na ziemię i pilnować terenu, albowiem wkrótce pojawi się tu kilku żołnierzy wroga. Nie będą jednak stanowili oni żadnego zagrożenia dla tak dobrze przygotowanych żołnierzy. W tym czasie trzecia drużyna powinna być już przy wraku. Zamontuj ładunek (podejdź do wraku i użyj na nim ładunku wybuchowego) i ruszaj na wschód (ewentualnie możesz odczekać 30 sekund i obejrzeć ładny wybuch :-)).

2. Po kilku chwilach dojdziesz do drugiej części wraku. W trakcie drogi nie napotkasz prawie żadnego oporu, najwyżej jednego nieprzygotowanego do walki przeciwnika. Zamontuj drugi ładunek i ruszaj w kierunku przesmyku prowadzącego na górę. Po raz pierwszy będziesz musiał ochraniać osobę zakładającą ładunek gdyż istnieje prawdopodobieństwo, iż w tym czasie może ktoś nadbiec z góry.

3. Idź na północ i zabij wszystkich żołnierzy pilnujących ostatniego fragmentu samolotu. Uwaga! Pozostałych członków TEJ drużyny rozstaw na płn-zach od wraku. Być może jeszcze przed rozstawieniem ładunków pojawią się pierwsi żołnierze i będą to raczej większe oddziały. Dobrze by było mieć pod ręką specjalistę z RPG, który w mig rozkurzyłby przeciwników (w tej misji nie ma czołgów a więc z rakiet możesz korzystać do woli).

4. Po rozstawieniu ładunków biegnijcie na północ i tam na chwilę się zatrzymajcie, albowiem z tego kierunku, już wkrótce, nadbiegnie znacznie większa grupka. Ponownie możesz użyć RPG, bądź też celnie strzelić z granatnika. Walka przy użyciu samych karabinów byłaby troszeczkę za trudna, chociaż oczywiście nie jest to zupełnie niemożliwe. Po załatwieniu pierwszej "fali" odczekaj jeszcze chwilę i dopiero, gdy radar nie będzie pokazywał nic więcej ruszaj dalej na północ, najlepiej poruszając się przy wschodniej ścianie.

5. Po kilkunastu sekundach na horyzoncie pojawi się budynek, który jest dodatkowym celem misji. Niestety, w tym samym czasie z zachodu nadjadą co najmniej dwa jeepy. Ja strzelałem do nich z RPG oraz granatników, a resztki dobijałem przy użyciu normalnych karabinów. Przy odrobinie szczęścia przeciwnicy nie zdążą nawet wyjść z samochodów. Uważaj jednak żeby nie zbliżać się zbyt bardzo do nich, bo wtedy łatwo o przypadkowe trafienie... Po załatwieniu wszystkich oponentów kucając podejdź do domu i załatw wszystkich dodatkowych przeciwników, którzy skrywają się w środku (np. z granatnika albo obchodząc domek i strzelając przez szyby). Nie napotkasz żadnego poważniejszego oporu. Kiedy wykonasz zadanie otwórz podręczną mapkę i rozkaż tej drużynie wrócić do punktu startu (najlepiej po linii prostej, nie zbliżaj się jeszcze do bazy wroga w płn-zach części mapy).

6. Przełącz na większą drużynę, która do tej pory pilnowała okolice mostu. Ruszajcie na północ. Po kilku chwilach ujrzysz obozowisko a wokół niego 5-6 przeciwników. Radziłbym dobrze przycelować z granatnika, ale tylko wtedy, gdy przeciwnicy Cię jeszcze nie widzą, w przeciwnym przypadku od razu strzelaj z karabinów, najlepiej leżąc na ziemi. Po oczyszczeniu obozowiska podbiegnij do południowej ściany prawego budynku. Z północnego-wschodu zaczną nadbiegać dodatkowe oddziały. Chowając się za ścianą wykańczaj pojedynczymi strzałami kolejnych przeciwników.

7. Po dokładnym oczyszczeniu terenu ruszajcie na północ. Koniecznie weź też ze sobą snajpera. Podczołgajcie się do południowego wejścia do bazy. Przełącz na snajpera i wyeliminuj dwoma celnymi strzałami wrogów stacjonujących w wieżyczkach na płd-zach i płd-wsch bazy (dwie osoby). Dopiero po ich wyeliminowaniu ruszaj większą grupką do wnętrza bazy.

8. Po wejściu do środka będziesz musiał kierować się według wskazań Twojego radaru. Na szczęście większość przeciwników pochowała się w budynkach, a więc nie musisz się zbytnio martwić o badanie noktowizorami terenu wokół nich. Jeżeli którakolwiek z drużyn znajduje się obecnie przy punkcie ewakuacyjnym, gra zaliczy misję, gdy tylko pozabijasz wszystkich w obozie (na największy opór trafisz w dużym budynku na północy, tuż przy skałach).