Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4: Tajny agent - kariera, porady Sims 4 poradnik porady

Tajny agent

Informacje ogólne

To bardzo ciekawa, ale strasznie wymagająca kariera - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

To bardzo ciekawa, ale strasznie wymagająca kariera. Czeka Cię tutaj rozwijanie kilku umiejętności, przede wszystkim sprawności fizycznej oraz charyzmy i programowania, a w przypadku drugiej ścieżki jeszcze złośliwości. Do pracy początkowo chodzisz pewnym siebie. Potem w przypadku jednej ścieżki kariery dalej jest to pewność siebie, a w przypadku drugiej skupienie. Po siódmym szczeblu kariery możesz wybrać dwie ścieżki rozwoju: Agenta specjalnego (A) bądź Łotra (B). Ścieżka Łotra jest nietypowa bo jej najwyższy awans zaprowadzi Cię na 11. a nie na 10. poziom kariery (jak we wszystkich innych).

Kariera jest naprawdę atrakcyjna i opłacalna. Trzeba się tylko nieco natrudzić nad zdobyciem przyjaciół w pierwszej ścieżce, ale nie musisz tu zdobywać maksymalnego poziomu którejś umiejętności (góra 8. poziom). Natomiast w drugiej ścieżce trzeba osiągnąć 10. poziom złośliwości. Zarobki też są pokaźne. W przypadku Agenta specjalnego (A) zarabiasz aż 12 780 Simoleonów (przy pracy tylko 3 dni w tygodniu, ale aż po 15 godzin). W przypadku ścieżki Łotra (B) zarabiasz 12 875 Simoleonów (po awansie na 11. poziom przy 5 dniach pracy po 5 godzin).

Ścieżka awansu

Zaczynasz jako Urzędnik agencji (1) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Zaczynasz jako Urzędnik agencji (1). Codziennym zadaniem jest przeglądanie danych wywiadowczych - jednocześnie przeglądanie tej bazy przez dwie godziny jest warunkiem do awansu. Kliknij na komputerze i w opcji "Sieć" wybierz "Przeglądaj bazę danych wywiadowczych". Pamiętaj, że to jest zadaniem codziennym i staraj się je wykonywać pomiędzy powrotem z pracy, a pójściem do niej następny raz (następnego dnia czy dwa dni później). Do pracy najlepiej chodzić pewnym siebie. To łatwe, na godzinę przed pracą kliknij na lustro i wybierz "Podnieś się na duchu", a następnie kliknij na umywalce i wybierz "Umyj zęby".

Awans na Analityka wywiadu (2) daje Ci w prezencie krzesło obrotowiec wzmagające nastrój pewnego siebie - postaw je przy biurku i włącz aurę emocjonalną - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Awans na Analityka wywiadu (2) daje Ci w prezencie krzesło obrotowiec wzmagające nastrój pewnego siebie - postaw je przy biurku i włącz aurę emocjonalną. Teraz wymaganie do awansu polega na rozwinięciu umiejętności programowania. Kliknij na komputerze i wybierz "Ćwicz programowanie", a po chwili spełnisz ten warunek. Pamiętaj by wykonać zadanie codzienne oraz do pracy pójść pewnym siebie.

Po zostaniu Opiekunem agentów (3) musisz rozwinąć charyzmę na 2 - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Po zostaniu Opiekunem agentów (3) musisz rozwinąć charyzmę na 2. poziomie. W tym celu "Ćwicz przemowy " przed lustrem. Drugie zadanie polega na zdobyciu trzech przyjaciół. Jeśli nie mieszkasz sam tylko masz rodzinę bądź już masz przyjaciół zadanie jest proste. Jeśli jednak nie to zapoznawaj się z Simami w miejscach publicznych albo przed domem i prowadź na zmianę interakcje z kategorii "Przyjazne" i "Zabawne".

Awansujesz na stanowisko Agenta polowego (4) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Awansujesz na stanowisko Agenta polowego (4). Musisz rozpocząć trening fizyczny i rozwinąć sprawność fizyczną Sima na 3. poziom. W tym celu użyj dowolnego sprzętu do ćwiczeń np. bieżni. Ponadto musisz tutaj analizować dane wywiadu przez dwie godziny. To nowa możliwość dostępna na liście interakcji w komputerze w kategorii "Sieć" > "Analizowanie danych wywiadu". Zostając Głównym detektywem (5) otrzymasz w prezencie lampę na biurko wzmagającą pewność siebie Sima - wykorzystaj ją. Musisz tu dalej rozwijać swoją umiejętność charyzmy (5. poziom) - najtaniej i najłatwiej wykorzystać do tego lustro oraz interakcje z innymi Simami opatrzone ikonką czarnych okularów. Drugie zadanie polega na posiadaniu pięciu przyjaciół. Pamiętaj by poza pozyskiwaniem nowych przyjaciół dbać o starych, dzwonić do nich, spotykać się od czasu do czasu. Pozyskiwanie przyjaciół odbywa się według wcześniej opisanej metody i jest niestety dość czasochłonne. Do polepszenia relacji możesz wykorzystać komputer i interakcję "Społeczne" > "Rozmawiaj z..." i wybrać tutaj na liście znanego Ci Sima.

Zostając Agentem rządowym (6) wracasz do dbania o sprawność fizyczną - ćwicz dopóki nie osiągniesz 5 - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Zostając Agentem rządowym (6) wracasz do dbania o sprawność fizyczną - ćwicz dopóki nie osiągniesz 5. poziomu. Pamiętaj, by odpoczywać aby nie przeforsować Sima. Dodatkowo rozwiń nieco bardziej umiejętność programowania (3. poziom).

Następnie zostajesz Tajnym agentem (7) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Następnie zostajesz Tajnym agentem (7). Rozwiń tutaj charyzmę na 5. poziom stosując opisaną już wcześniej metodę. Dodatkowo musisz zrobić nową rzecz - zbadaj 3 Simów. W tym celu kliknij na komputerze, a następnie w kategorii "Sieć" wybierz opcję "Zbadaj to" i wskaż jednego ze znajomych Simów. Potem uczyń tak jeszcze dwukrotnie, pamiętaj tylko że musisz odczekać chwilę przed kolejnym prześwietlaniem innego Sima. Po spełnieniu warunków do awansu możesz wybrać dwie ścieżki: Agenta specjalnego (A) bądź Łotra (B).

Wybierając ścieżkę (A) zostajesz Kapitanem szpiegów (8 A) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Wybierając ścieżkę (A) zostajesz Kapitanem szpiegów (8 A). Celem codziennym są tutaj romantyczne interakcje. Idealna sytuacja to taka gdy mieszkasz z partnerem/małżonkiem - spełnienie codziennego zadania jest wtedy proste, wystarczy tylko wymienić flirty pomiędzy Twoimi Simami. Jeśli nie musisz się spotykać z innymi Simami, najlepiej już dobrze poznanymi, i stosować aż do wypełnienia celu dziennego interakcje "Romantyczne". Natomiast do pracy dalej musisz chodzi pewnym siebie. Cel do awansu to zdobycie 7. poziomu sprawności fizycznej oraz 7. poziomu charyzmy - metoda na osiągnięcie tego już została opisana.

Po awansie zostajesz Agentem-cieniem (9 A) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Po awansie zostajesz Agentem-cieniem (9 A). Do awansu potrzebujesz spełnić trzy rzeczy. Rozwinąć na 8. poziomie umiejętności sprawność fizyczną oraz charyzmę - to nie będzie stanowić problemu, ale wymaga nieco czasu. Trzecim zadaniem jest posiadanie aż 8 przyjaciół. Spotykaj się z Simami, zapraszaj ich do siebie, udawaj się do barów itp. Nawiązuj znajomości, rozwijaj je interakcjami z kategorii "Przyjazne" i "Zabawne". Wykorzystaj np. w nocy (nocą nie dzwoń i nie zapraszaj!) interakcję "Rozmawiaj z..." przez komputer. To bardzo trudne i czasochłonne zadania. Czasami przyjaciele potrafią nagle przestać być przyjaciółmi, nie dopuszczaj więc do tego by zbyt długo nie odzywać się czy nie spotkać się z którymś z przyjaciół.

Po awansie zostajesz Agentem specjalnym (10 A) - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Po awansie zostajesz Agentem specjalnym (10 A). Pracujesz zaledwie 3 dni w tygodniu, ale aż po 15 godzin. Jednak zarabiasz naprawdę dużo bo aż 12 780 Simoleonów. Jeśli masz więc sporo przyjaciół warto bo musisz tutaj rozwinąć dwie umiejętności (sprawność fizyczna oraz charyzma) na poziomie 8. a nie maksymalnym.

Decydując się na ścieżkę (B) zostajesz Podwójnym agentem (8 B) musisz zacząć chodzić do pracy skupionym - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Decydując się na ścieżkę (B) zostajesz Podwójnym agentem (8 B) musisz zacząć chodzić do pracy skupionym. Do tego celu najlepiej sprawdza się szachownica, gdzie na godzinę przez pójściem do pracy wybierasz "Rozmyślaj nad posunięciami", a następnie "Graj". Codzienne zadanie polega na podłych interakcjach. Spotykaj się więc z Simami i wykorzystuj możliwe opcje. Przy okazji uczysz się w ten sposób umiejętności złośliwość, którą musisz rozwinąć na 5. poziomie. Dodatkowo rozwiń sprawność fizyczną na 8. poziom.

Po awansie na stanowisko [Tajne] (9 B) musisz rozwinąć programowanie na 4 - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Po awansie na stanowisko [Tajne] (9 B) musisz rozwinąć programowanie na 4. poziomie (interakcja na komputerze "Ćwicz programowanie"). Ponadto musisz osiągnąć 8. poziom złośliwości oraz mieć dwóch wrogów. A zatem wykonuj dalej "Podłe" interakcje z Simami, a w przypadku dwóch Simów wykonaj interakcję "Uznaj za wroga" (jest dostępna jak Twój Sim swojego rozmówcę trochę obrazi).

Po awansie na Arcyłotra (10 B) możesz tu awansować jeszcze stopień wyżej - Sims 4: Tajny agent - kariera, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Po awansie na Arcyłotra (10 B) możesz tu awansować jeszcze stopień wyżej. Musisz osiągnąć maksymalny, 10. poziom umiejętności złośliwość. Musisz także nauczyć się programowania na 6. poziomie. Ponad to musisz ujawnić trzech arcyłotrów. Jest to łatwe, podczas rozmowy z Simem w kategorii "Podłe" wybierz "Ujawnij arcyłotra!". Po awansie na maksymalny, 11. poziom tej ścieżki zarabiasz 12 875 Simoleonów przy 5 dniach pracy po 5 godzin.

Godziny i dni pracy

Poziom

Stanowisko

Godziny pracy

Praca w dni tygodnia

1

Urzędnik agencji

07 - 15

P W Ś Cz Pt

2

Analityk wywiadu

07 - 15

P W Ś Cz Pt

3

Opiekun agentów

08 - 16

P W Ś Cz Pt

4

Agentka polowa

10 - 18

P W Ś Cz

5

Główny detektyw

10 - 19

P W Ś Cz

6

Agent rządowy

10 - 19

P W Ś Cz

7

Tajny agent

14 - 22

W Cz N

8 A

Kapitan szpiegów

14 - 22

Ś Cz N

9 A

Agent-cień

14 - 23

W Ś Pt N

10 A

Agent specjalny

09 - 00

W Cz N

8 B

Podwójny agent

14 - 22

W Pt N

9 B

[Tajne]

06 - 13

W Cz Pt N

10 B

Arcyłotr

14 - 20

W Ś Pt N

11 B

Potrójny agent

14 - 19

P W Ś Pt N

Legenda: P - poniedziałek, W - wtorek, Ś - środa, Cz - czwartek, Pt - piątek, S - sobota, N - niedziela.

Zarobki i wymagania przy awansach

Stanowisko

P

G

D

T

Z/tydz

W

A

1. Urzędnik agencji

17

8

5

40

680

Przeglądaj bazę danych wywiadowczych na komputerze

349

2. Analityk wywiadu

19

8

5

40

760

Um.: Programowanie (2)

384

3. Opiekun agentów

21

8

5

40

840

Um.: Charyzma (2); Miej trzech przyjaciół

422

4. Agent polowy

37

8

4

32

1184

Um.: Sprawność fizyczna (3); Analizuj dane wywiadu przez 2 godziny

599

5. Główny detektyw

47

9

4

36

1692

Um.: Charyzma (4); Miej pięciu przyjaciół

851

6. Agent rządowy

52

9

4

36

1872

Um.: Sprawność fizyczna (5), Programowanie (3)

936

7. Tajny agent

87

8

3

24

2088

Um.: Charyzma (5); Zbadaj trzech Simów

1039

8 A. Kapitan szpiegów

173

8

3

24

4152

Um.: Sprawność fizyczna (7), Charyzma (7)

2078

9 A. Agent-cień

208

9

4

36

7488

Um.: Sprawność fizyczna (8), Charyzma (8); Miej ośmiu przyjaciół

3741

10 A. Agent specjalny

284

15

4

45

12780

-

-

8 B. Podwójny agent

191

8

3

24

4584

Um.: Złośliwość (5), Sprawność fizyczna (8)

2286

9 B. [Tajne]

278

7

4

28

7784

Um.: Złośliwość (8), Programowanie (4); miej dwóch wrogów

3886

10 B. Arcyłotr

479

6

4

24

11496

Um.: Złośliwość (10), Programowanie (6); Ujawnij trzech arcyłotrów

5743

11 B. Potrójny agent

515

5

5

25

12875

-

-

Legenda:

P - wynagrodzenie za godzinę pracy (w Simoleonach);

G - liczba godzin w pracy w dniu;

D - liczba dni pracy w tygodniu;

T - łączna liczba godzin pracy w tygodniu;

Z/tydz - łączne tygodniowe zarobki;

W - wymagania, które należy spełnić by dostać awans na wyższe stanowisko (um. = umiejętność, liczba w nawiasie symbolizuje konieczny do osiągnięcia poziom);

A - premia w Simoleonach, którą otrzymasz awansując na wyższe stanowisko.