Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Wyspiarskie życie: Ocean, plaże - nowe aktywności Sims 4 poradnik porady

Sulani, czyli nowa kraina w The Sims 4: Wyspiarskie życie, jest pełna słonecznych plaż z dostępem do oceanu. Z tego względu, w grze pojawiło się wiele nowych aktywności z tym związanych. Twoi Simowie mogą opalać się na plaży, szukać małży czy nurkować w wodach oceanu. Na niniejszej stronie poznasz wszystkie nowe aktywności dostępne po zakupieniu dodatku Wyspiarskie życie do gry Sims 4.

Aktywności w oceanie

Nurkowanie jest najbardziej rozbudowaną aktywnością. - Sims 4 Wyspiarskie życie: Ocean, plaże - nowe aktywności - Sims 4 - poradnik do gry
Nurkowanie jest najbardziej rozbudowaną aktywnością.

W oceanie możesz oczywiście pływać - bezpośrednio lub na jednym z pojazdów. Statki są rozsiane po wyspie, ale możesz je też zakupić w trybie budowania. Jednym z przykładów jest pojazd o nazwie Wodoświst. Samo pływanie nie niesie za sobą żadnych korzyści - jest to sposób na eksplorację lub spędzanie wolnego czasu.

Dużo ciekawsze okazuje się nurkowanie. Aby rozpocząć nurkowanie musisz odnaleźć boję do nurkowania - są one rozmieszczane w wodzie na całej wyspie (jej wygląd został przedstawiony na powyższym obrazku). Po kliknięciu na boję możesz rozpocząć nurkowanie. Warto jednak najpierw zakupić sprzęt, który zapewni dodatkowe opcje - po zakupie przedmiotu odblokujesz nowe możliwości w menu boi. W poniższej tabeli znajdziesz wszystkie przedmioty związane z nurkowaniem - możesz je zakupić w menu boi do nurkowania.

Przedmiot

Koszt w Simoleonach

Opis

Nóż do nurkowania

250

Pozwala nurkować w poszukiwaniu muszli. Muszle mogą zostać sprzedane lub użyte jako dekoracja.

Kusza podwodna

500

Pozwala łowić ryby w trakcie nurkowania.

Aparat oddechowy

750

Umożliwia nurkowanie z butlą oddechową, co wydłuża czas nurkowania.

Aparat do zdjęć podwodnych

1000

Jeśli posiadasz aparat oddechowy, to po zakupie aparatu do zdjęć podwodnych, w trakcie nurkowania możesz robić zdjęcia. Zdjęcia mogą zostać sprzedane lub użyte jako dekoracja.

Poławiacz skarbów

1200

Pozwala nurkować w poszukiwaniu skarbów. Są to różnego rodzaju przedmioty, które możesz sprzedać lub użyć jako dekorację.

Aktywności na plaży

Na plażach możesz odnaleźć wiele ciekawych przedmiotów. - Sims 4 Wyspiarskie życie: Ocean, plaże - nowe aktywności - Sims 4 - poradnik do gry
Na plażach możesz odnaleźć wiele ciekawych przedmiotów.

Plaża również udostępnia wiele ciekawych atrakcji. Wszystkie aktywności na plaży zostały przedstawione poniżej:

  1. Na plaży Simowie mogą się opalać - wystarczy skorzystać z materaca. Materace znajdziesz na plażach, ale możesz też zakupić własne w trybie budowania. Nie przesiaduj jednak zbyt długo na słońcu, bo Sim może doznać oparzenia - jego skóra zmieni kolor na czerwony, a nastrój szybko się popsuje.
  2. Poszukiwanie muszli i śmieci - na plaży odnajdziesz mnóstwo przedmiotów. Wystarczy kliknąć na dowolne miejsce na plaży i wybrać opcję poszukiwania muszli lub śmieci. W taki sposób zdobędziesz przedmioty, które możesz sprzedać lub użyć jako dekorację w domu. Warto pamiętać, że grzebanie w piasku może zakończyć się ugryzieniem przez kraba lub dotknięciem czegoś nieprzyjemnego - a to kończy się złym nastrojem. Zdarza się też, że mewa ukradnie znalezione przed chwilą skarby.
  3. Budowanie rzeźb z piasku - tworzenie piaskowych konstrukcji jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i zabawę z innymi Simami. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu na plaży.