Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4 Cztery pory roku: Święta Sims 4 poradnik porady

Dodatek The Sims 4: Cztery pory roku wprowadza cztery główne święta - są to huczne wydarzenia występujące zawsze w tych samych dniach. Każde święto oferuje inne możliwe aktywności, a ich wykonywanie pozwala zdobyć punkty satysfakcji - możesz je wydać na przydatne eliksiry i cechy.

Niniejsza strona opisuje wspomniane święta oraz obowiązujące w nich tradycje - dowiesz się co należy robić, aby twój Sim szczęśliwie przeżył święta i zdobył punkty satysfakcji.

Dzień Miłości

Dzień Miłości występuje pod koniec wiosny, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to - Sims 4 Cztery pory roku: Święta - Sims 4 - poradnik do gry

Dzień Miłości występuje pod koniec wiosny, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to:

 1. Romantyczny nastrój - wykonuj romantyczne interakcje, czyli flirtowanie, całowanie oraz bara-bara (lub inaczej - wybieraj opcję związane z miłością, przy których widnieje ikona Dnia Miłości).
 2. Wręcz kwiaty - za pomocą komputera lub telefonu wybierz opcję "Kup prezent", a następnie wybierz Sima i wykonaj interakcje "Wręcz prezent".
 3. Umów się na randkę - przy pomocy telefonu wybierz opcję "Zaproś na randkę", a następnie wybierz Sima o lokal, gdzie ma się odbyć spotkanie.

Święto Zbiorów

Święto Zbiorów występuje pod koniec jesieni, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to - Sims 4 Cztery pory roku: Święta - Sims 4 - poradnik do gry

Święto Zbiorów występuje pod koniec jesieni, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to:

 1. Ozdób - wejdź w tryb budowania, a następnie z zakładki "Obiekty świąteczne" wybierz ozdoby i umieść je we wnętrzu swojego domu.
 2. Świąteczne gnomy - w zakładce "Świąteczne dekoracje" trybu budowania odnajdziesz różnorodne gnomy. Umieść gnoma na swojej parceli, a następnie obdaruj go prezentem - jeśli prezent mu się spodoba, to otrzymasz od niego paczkę nasion do uprawy na konkretną porę roku. Bądź jednak uważny, bo gnomy są złośliwe i jeśli prezent mu się nie spodoba, to może nawet porazić cię prądem.
 3. Wystawny posiłek - z menu lodówki albo kuchenki wybierz opcję "Przyrządź wystawny posiłek". Następnie kliknij na gotową potrawę i wybierz "Zawołaj na wystawny posiłek".
 4. Dziękczynny nastrój - kliknij na dowolnego Sima i wybierz opcję "Wyraź dziękczynienie".

Zimowa Fiesta

Zimowa Fiesta występuje w połowie zimy, a obowiązujące w niej tradycje i czynności jakie należy wykonywać to - Sims 4 Cztery pory roku: Święta - Sims 4 - poradnik do gry

Zimowa Fiesta występuje w połowie zimy, a obowiązujące w niej tradycje i czynności jakie należy wykonywać to:

 1. Ozdób - wejdź w tryb budowania, a następnie z zakładki "Obiekty świąteczne" wybierz ozdoby i umieść je we wnętrzu swojego domu.
 2. Świąteczny nastrój - wspólnie ubieraj choinkę z Simami oraz wybieraj opcję interakcji "Zapytaj czy zasługuje na prezenty" i "Śmiej się głośno i szczerze".
 3. Otwórz prezenty - w trybie budowania wejdź do zakładki "Obiekty świąteczne" i kup stertę prezentów. Następnie kliknij na stertę i wybierz opcję "Otwórz prezent".
 4. Wystawny posiłek - z menu lodówki albo kuchenki wybierz opcję "Przyrządź wystawny posiłek". Następnie kliknij na gotową potrawę i wybierz "Zawołaj na wystawny posiłek".
 5. Papcio Mróz - aby wykonać tę aktywność musisz mieć w domu kominek oraz stertę prezentów. Wtedy Papcio Mróz przybędzie około godziny 20:00 i jeśli go poprosisz, to wręczy ci losowy prezent.

Sylwester

Sylwester występuje na koniec roku, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to - Sims 4 Cztery pory roku: Święta - Sims 4 - poradnik do gry

Sylwester występuje na koniec roku, a obowiązujące w nim tradycje i czynności jakie należy wykonywać to:

 1. Ozdób - wejdź w tryb budowania, a następnie z zakładki "Obiekty świąteczne" wybierz ozdoby i umieść je we wnętrzu swojego domu.
 2. Imprezowy nastrój - używaj interakcji związanych z imprezowaniem np. "Wypij", "Tańcz" czy "Opowiadaj dowcipy".
 3. Zrób postanowienie - kliknij na swojego Sima i wybierz "Zrób postanowienie". Może to być np. rozwinięcie wybranej umiejętności albo schudnięcie. Po wybraniu postanowienia, masz tydzień na jego zrealizowanie.
 4. Odliczanie do północy - kliknij na telewizor po godzinie 23:00 i wybierz opcję "Oglądaj telewizję: Sylwester". O północy ujrzysz pokaz fajerwerków.