Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2021

W poniższym poradniku do ETS2 znajdziecie rozbudowane porady na temat mapy, rozwoju kariery kierowcy i modeli ciężarówek. Dzięki tym wskazówkom będziecie mieć łatwiejszy start oraz poradzicie sobie w problematycznych sytuacjach na drodze.

W poradniku do gry Euro Truck Simulator 2 przedstawiono etapy rozwoju kariery, porady dotyczące rozwoju kierowcy i uwagi przy zatrudnianiu pracowników. Omówiono elementy interfejsu gry, rynku pracy, korzystanie z banku, dostępne modele ciężarówek oraz modyfikacje pojazdów, a także sterowanie.

Solucja zawiera także mapy prezentujące świat gry w tym mapę wszystkich dealerów samochodów ciężarowych i agencji pracy. Scharakteryzowano drogi w poszczególnych państwach i omówiono sytuacje, z którymi można się zetknąć podczas jazdy. Na końcu opisano też wszystkie miasta dostępne w grze.

ETS2: oznaczenia kolorystyczne

W poradniku do Euro Truck Simulator 2 zastosowano następujące oznaczenia kolorystyczne:

 1. kolorem niebieskim oznaczono działania w grze np. wzięcie kredytu, zatrudnienie pracownika, zakup ciężarówki, kupno bądź rozbudowę garażu, ale także marki samochodów ciężarowych oraz nazwy firm.
 2. kolorem zielonym oznaczono różne obiekty i działania w grze np. szybkie zlecenie, rynek przesyłek, salon samochodowy, agencje pracy, port, stacja paliw itp.
 3. koloru pomarańczowego użyto do zaznaczenia nazw miast i państw.

ETS2: szybkie porady na start

 1. W pierwszej kolejności rozwijajcie umiejętność "długi dystans" - początkowo będziecie mieć dostęp do zleceń, w których dystans nie przekracza 350 km. Odblokowanie dłuższych tras będzie wymagać od Was awansowania na kolejne poziomy zdolności "długi dystans". Dłuższe trasy będą oznaczać dla Was więcej pieniędzy za ich realizacje.
 2. Nie lekceważcie potrzeby odpoczynku - kierowca musi regularnie spać. W PDA widoczna jest ikonka łóżka, która stopniowo zmienia swój kolor na niebieski, gdy zapełni się w pełni to zapali się ona na czerwono. W takiej sytuacji powinniście skierować się na najbliższy parking, by odpocząć. W innym wypadku dostaniecie mandat
 3. Nie przekraczajcie prędkości - każda droga ma swoje własne ograniczenia prędkości. Są one uzależnione od jej typu oraz państwa na terenie którego się znajduje. O limitach informują znaki drogowe oraz PDA. Jeśli je przekroczycie to istnieje szansa, że otrzymacie mandat.
 4. Regularnie naprawiajcie pojazdy - przy uszkodzeniu silnika przekraczającym 10% zaczną się problemy z pojazdem. W losowych momentach ciężarówka będzie gasnąć. Jeśli stanie się to na wzniesieniu to ponownie ruszenie może sprawić Wam niemałych problemów. Dlatego też każde zniszczenie naprawiajcie w najbliższym serwisie.
 5. Nie bierzcie zbyt dużej liczby kredytów - gra pozwala Wam na wzięcie więcej niż jednego kredytu. Umożliwi to szybie inwestycje i dynamiczny rozwór firmy. Musicie mieć jednak na uwadze, że jeśli weźmiecie ich za dużo to może się okazać, że zyski nie przewyższą strat. Dlatego też przez wzięciem każdej pożyczki spójrzcie na średni dzienny dochód firmy (np. na panelu garaży), a następnie porównajcie je z sumą rat, jakie byś płacił. W ten sposób unikniecie problemów finansowych.

Więcej porad na start znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

ETS2: pytania i odpowiedzi

 1. Dlaczego pracownicy mają niskie oceny?
 2. Jak używać sygnału pneumatycznego?
 3. Dlaczego reflektory nie świecą?

ETS2: interfejs

 1. Główny panel sterowania
 2. Doradca drogowy (GPS)
 3. Menedżer firmy
 4. Studio fotografii

ETS2: Kariera

 1. Kierowca-najemca
 2. Właściciel jednoosobowej firmy
 3. Właściciel wieloosobowej firmy

Autorzy Poradnika

Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski, Marcin "ViruS001" Skrętkowicz


Informacje o Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 120, ilustracje: 649 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 3.

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016, odwiedź Poradnik do gry

Bałtycki szlak - poradnik

Ostatnia aktualizacja : 6 lutego 2019, odwiedź Bałtycki szlak - poradnik

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry