Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry

The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia poradnik The Sims 3: Pokolenia

Wraz z dodatkiem pojawiają się nowe elementy w grze m.in. wspomnienia Simów, rozbudowanie umiejętności logika o eliksiry, nowe nastrójniki, nagrody za punkty szczęścia życiowego etc.

Simologia

005 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
005
006 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
006

W panelu simologii pojawił się nowy element - "Album" [005]. Służy on do przechowywania wspomnień Sima [006].

Wspomnienia

007 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
007
008 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
008

Gdy w życiu twojego Sima wydarzy się coś ważnego np. gdy nauczy się jednej z umiejętności, przeżyje romans, narodziny dziecka, ślub, awans w pracy etc. w rogu ekranu pojawi się odpowiedni komunikat [007]. Po kliknięciu "Publikuj to wspomnienie!" przejdziesz do nowego ekranu. Tutaj ujrzysz nazwę wspomnienia, a poniżej jego opis. Oczywiście w obu tych polach możesz dokonać zmian. Poniżej znajdują się przyciski, po których kliknięciu wspomnienie to trafi do sieci, na stronę The Sims 3 oraz na Facebook.com [więcej o publikacji w sieci przeczytaj poniżej]. Jeśli nie chcesz publikować tego w sieci możesz od razu kliknąć "V" w prawym dolnym rogu okienka [008] - wtedy wspomnienie trafi tylko do albumu w grze.

009 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
009
010 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
010

Gra prócz wskazywania automatycznych wspomnień daje ci możliwość uchwycenia każdego momentu w grze. W tym celu na dolnym panelu kliknij przycisk "uchwyć ten moment" [009]. Możesz wtedy wykonać zdjęcie danej sytuacji [010]. Za pomocą klawiszy strzałek wędrujesz kamerą; przyciskiem "Z" i "X" oddalasz i przybliżasz obraz, zdjęcie robisz "C", a rezygnujesz z ujęcia klikając "Esc".

011 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
011
012 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
012

Po wykonaniu zdjęcia możesz ręcznie napisać tytuł i opis wspomnienia, a także zaznaczyć czy jest ono pozytywne, neutralne czy negatywne [011]. Za pomocą wcześniej opisywanych klawiszy możesz opublikować je na stronie TheSims3.com, na swoim profilu Facebook bądź tylko na liście wspomnień w grze. Ta ostatnia dostępna jest w "Albumie" [012]. Przy każdym ze wspomnień znajduje się nazwa, opis oraz (ewentualnie) zdjęcie. Za pomocą przycisków na dole poruszasz się pomiędzy kolejny ekranami wspomnień.

013 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
013
014 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
014

Uwaga! Jeśli dane wydarzenie miało miejsca poza ekranem (miejscem), które obserwowałeś nie zostanie ono uwiecznione na fotografii. Może się tak stać, gdy np. masz kilku Simów i podczas gdy sterowałeś jednym będąc w parku w domu drugiemu Simowi coś się przytrafiło. Wtedy wspomnienie zostanie wyświetlone, ale nie ujrzysz fotografii, które je upamiętni. Krótko mówiąc musisz być świadkiem wydarzenia, aby zostało automatycznie uwiecznione na zdjęciu. Jeśli będzie inaczej zamiast zdjęcia pojawi się ikonka symbolizująca dane wydarzenie [013].

W "Albumie" na drugiej zakładce znajdują się statystyki wspomnień wszystkich członków rodziny [014].

Wspomnienie na thesims3.com

015 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
015
016 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
016

Aby wspomnienie trafiło na stronę internetową musisz tam posiadać konto. Wejdź na http://pl.thesims3.com i zarejestruj się. Następnie przy uruchamianiu gry zaloguj się (jeśli tego nie zrobisz gra zażąda zalogowania się przy próbie publikacji). Aby opublikować wspomnienie na stronie internetowej kliknij wskazany przycisk [015]. Jeśli chcesz przejrzeć swoje wspomnienia przez przeglądarkę internetową wejdź na stronę http://pl.thesims3.com, zaloguj się, kliknij na górze strony "Moja Strona", następnie w menu po lewej "Moje Studio" i w końcu zakładkę "Wspomnienia". Znajdziesz tutaj wszystkie wspomnienia przekazane do publikacji [016].

Wspomnienie na Facebook.com

017 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
017
018 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
018

Jeśli chcesz opublikować coś na swoim koncie na Facebook.com kliknij na ekranie wybranego wspomnienia "Publikuj" - ujrzysz ekran gdzie musisz potwierdzić ten zamiar [017]. Za pierwszym razem otworzy ci się wewnętrzna przeglądarka gry (ta wykorzystywana do The Sims 3 Store), gdzie musisz się zalogować do serwisu Facebook.com [018].

019 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
019
020 - Simologia | Simowie w The Sims 3 Pokolenia - The Sims 3: Pokolenia - poradnik do gry
020

Po pomyślnym zalogowaniu musisz wyrazić zgodę na dostęp aplikacji "The Sims 3 Application". Wtedy wreszcie przesłana informacja trafi jako wpis na twoim koncie na Facebook.com [019]. Pamiętaj, że w każdej chwili w opcjach gry możesz odłączyć konto Facebook.com od tego na TheSims3.com - wystarczy kliknąć "Odłącz Faceboook" [020].