Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem poradnik Total War: SHOGUN 2

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Terenem naszych działań są trzy z czterech głównych wysp Japonii - największa Honsiu, znajdująca się na zachodzie Kiusiu oraz będąca na południu od Honsiu - Sikoku - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Terenem naszych działań są trzy z czterech głównych wysp Japonii - największa Honsiu, znajdująca się na zachodzie Kiusiu oraz będąca na południu od Honsiu - Sikoku.

Mapa kampanii jest podzielona na prowincje, z których każda składa się ze stolicy, pól, portu (jeśli jest dostęp do morza) oraz opcjonalnego budynku specjalnego (np - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Mapa kampanii jest podzielona na prowincje, z których każda składa się ze stolicy, pól, portu (jeśli jest dostęp do morza) oraz opcjonalnego budynku specjalnego (np. kuźnia, kopalnia złota). Na początku większość terenów jest spowita mgłą wojny - tutaj w postaci namalowanej na płótnie mapy. Na niej mamy zaznaczone nie tylko ukształtowanie terenu, ale również lokalizację poszczególnych stolic prowincji oraz zasoby jakimi dysponuje dana prowincja.

W prawym górnym rogu znajduje się minimapa, na której mamy zaznaczone nasze terytorium oraz jakie ziemie zajmują inne odkryte przez nas klany - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

W prawym górnym rogu znajduje się minimapa, na której mamy zaznaczone nasze terytorium oraz jakie ziemie zajmują inne odkryte przez nas klany. Dodatkowo znajduje się tutaj informacja, gdzie znajdują się punkty handlowe (żółtym kolorem są oznaczone te znajdujące się pod naszą kontrolą) oraz położenie Kioto - siedziby szoguna, której zdobycie jest głównym celem naszej kampanii.

Listy przydają się do nawigacji po mapie. - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry
Listy przydają się do nawigacji po mapie.

Pod minimapą znajdziemy rozwijane listy, są to kolejno:

  1. Komunikaty o wydarzeniach - powiadomienia, które otrzymaliśmy w danej turze. Są to np. informacje o wzniesionych budynkach, otrzymane misje czy raporty odnośnie działań agentów.
  2. Cele - tutaj możemy podejrzeć ile prowincji musimy jeszcze podbić by osiągnąć zwycięstwo oraz które z kluczowych prowincji zostały już przez nas zajęte. Dodatkowo tutaj mamy zebrane obecnie trwające misje, otrzymane w trakcie kampanii.
  3. Rody - odkryte przez nas frakcje, wraz z ich nastawieniem do nas, oznaczeniem z kim prowadzimy handel oraz jakie są nasze obecne stosunki dyplomatyczne.
  4. Armia - lista zgromadzonych przez nas wojsk lądowych, wraz liczebnością, ilością punktów ruchu oraz informacją który generał nimi dowodzi i jaka jest jego lojalność. Wskazuje też na minimapie lokalizacje armii.
  5. Flota - tutaj mamy podaną tylko ilość posiadanych okrętów i punkty ruchu, ponieważ w grze nie występują admirałowie. Wskazuje na minimapie lokalizacje flot.
  6. Prowincje - odkryte przez nas terytoria, informacje nastrojach panujących wśród ludności (jeśli są pod naszą kontrolą) bądź do jakiego klanu przynależą. Są tutaj też podane specjalności prowincji, zapasy żywności oraz ogólna zamożność. Po wybraniu tej listy na minimapie zaznaczone są lokalizacje zasobów.
  7. Agenci - lista działających dla nas agentów, łącznie z poziomem doświadczenia oraz liczbą posiadanych punktów ruchu.
W przy lewym górnym rogu minimapy znajdziemy aktualne czasowe współczynniki pod wpływem jakich znajduje się obecnie nasza frakcja - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

W przy lewym górnym rogu minimapy znajdziemy aktualne czasowe współczynniki pod wpływem jakich znajduje się obecnie nasza frakcja. Mogą one być nagrodą za misję, bądź efektem losowych wydarzeń. Więcej o tym w odpowiednim rozdziale poradnika.

W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk końca tury, który dodatkowo informuje nas o aktualnej dacie, oraz porze roku - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk końca tury, który dodatkowo informuje nas o aktualnej dacie, oraz porze roku. wokół niego znajdziemy zaś skróty do okna finansów, drzewka technologii, dyplomacji oraz zarządzania rodem.

Poniżej mamy podany aktualny stan skarbca, nasz przychód na turę, oraz jakimi zapasami żywności obecnie dysponujemy - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Poniżej mamy podany aktualny stan skarbca, nasz przychód na turę, oraz jakimi zapasami żywności obecnie dysponujemy.

Po kliknięciu LPM na dowolną strukturę w naszej prowincji w lewym dolnym rogu rozwinie się jej panel - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Po kliknięciu LPM na dowolną strukturę w naszej prowincji w lewym dolnym rogu rozwinie się jej panel. Możemy tutaj wznosić i burzyć budynki, werbować nowe jednostki oraz sprawdzać ile naszych nie garnizonowych sił aktualnie przebywa w stolicy prowincji.

Zaznaczenie nie należącej do nas, ale widocznej prowincji da nam informacje odnośnie wybudowanych tam struktur - Interface w Total War SHOGUN 2 | Zarządzanie rodem - Total War: SHOGUN 2 - poradnik do gry

Zaznaczenie nie należącej do nas, ale widocznej prowincji da nam informacje odnośnie wybudowanych tam struktur. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić jaka ilość jednostek tam stacjonuje, jednakże dokładniejsze informacje będą dostępne dopiero po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu.

Oznaczenie naszej armii pozwoli nam zobaczyć z ilu jednostek się składa, jakie jest ich doświadczenie oraz stan liczebny. W przypadku zaznaczenia armii nie należącej do nas, ilość informacji, które otrzymamy jest, podobnie jak w przypadku wojsk stacjonujących w stolicy prowincji, uzależniona od naszego wywiadu.