Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 5 kwietnia 2002, 11:54

autor: Branko "Archangel" Norwisz

Psychotoxic - zapowiedź

Trójwymiarowa gra akcji, której fabuła rozgrywa się we współczesnym Nowym Jorku. Trzech z czterech biblijnych jeźdźców apokalipsy zstąpiło na Ziemię i dokonując straszliwych zniszczeń.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

I widziałem jak Baranek zdjął jedną z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!

I widziałem, a oto biały koń, ten zaś który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę i wyruszył jako zwyciężca, aby dalej zwyciężać.

A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem jak druga postać mówiła: Chodź!

I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim dano moc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.

A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej

I usłyszałem, jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.

A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź!

I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nią; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijały mieczem i głodem i morem i przez dzikie zwięrzęta ziemi. „

Apokalipsa wg św. Jana 6, 1 – 8.

Tak oto wygląda wizja wypuszczenia na świat czterech jeźdzców Apokalipsy. I taką wizję roztacza przed nami będąca obecnie w fazie produkcji gra z gatunku FPS pod tytułem Psychotoxic niemieckiego teamu NuClearVision Entertainment. Trzech pierwszych jeźdźców – zwiastunów nadchodzącego końca świata zostało już wypuszczonych na świat. Teraz zadanie niedopuszczenia do przybycia czwartego – Śmierci, spada na młodą kobietę Angie Prophet. Nie zdaje ona sobie ze swojej kluczowej roli w wojnie pomiędzy siłami dobra i zła. Nie zdaje sobie również sprawy, że w rzeczywistości jest ona wcieleniem anioła – strażnika rasy ludzkiej.

Na jej drodze ku zapobieżeniu zagładzie ludzkości stanie również sekta satanistów, zaś w międzyczasie Angie ścigana będzie przez oddziały policji i FBI.

Saints Row 5 to nie jest Saints Row. To zupełnie nowa gra
Saints Row 5 to nie jest Saints Row. To zupełnie nowa gra

Przed premierą

Saints Row: Self Made, bo tak będzie się zwała „piątka” ma być grą bez szaleństwa, bez gumowych przyrodzeń i bez kiczu. Czy to ma sens? Wciąż szukam odpowiedzi na to pytanie, choć wstępnie mi się to podoba.

Enlisted - darmowy Battlefield, w którym i tak będziesz płacił
Enlisted - darmowy Battlefield, w którym i tak będziesz płacił

Przed premierą

Enlisted nie jest złą grą, ale ma złe korzenie. Albo raczej specyficzne, bo politykę free-to-play twórców War Thundera albo się akceptuje, albo nie. Ja nie jestem ich fanem, ale strzelało mi się tutaj lepiej niż w Battlefieldzie 5.

Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!

Przed premierą

Na rynku jest już mnóstwo gier tego gatunku, ale mało która startując z pułapu Early Access szturmem podbiła serca graczy, uzyskując 96% pozytywnych opinii spośród niemal 17 tysięcy wystawionych recenzji. Czy Valheim zasłużył na ten zachwyt?