Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 22 października 2003, 15:40

autor: Soulcatcher

Star Wars Galaxies: An Empire Divided - recenzja gry

Star Wars Galaxies przenosi na ekrany naszych komputerów realia filmowego świata Star Wars (Gwiezdne Wojny). Przy tworzeniu gry brały udział wielkie światowe firmy Sony Online oraz LucasArts Entertainment dzięki czemu nie czekają nas tu żadne kompromisy.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Witajcie w świecie Gwiezdnych Wojen Online

Bardzo cieszę się z faktu, że to mi właśnie przypadł zaszczyt zrecenzowania dla Was Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Miałem przyjemność grać w tą sieciową wersję Gwiezdnych Wojen przez ostatnie trzy miesiące i przyznam, że nie żałuję. Gra wywołała we mnie wiele pozytywnych wrażeń, choć pozostawiła z delikatnym gorzkim posmakiem w ustach. O tym właśnie będzie ta recenzja -dlaczego gra z pozoru naprawdę idealna nie była w stanie wykrzesać ze mnie oceny wyższej niż 90%.

Jest to tekst dosyć długi, zawierający sporą dawkę elementu opisowego. Przepraszam, jeżeli Was trochę ponudzę, ale wydaje mi się, że jeżeli GRY-OnLine są jedynym polskim wortalem, który pokusił się o poważne zrecenzowanie tego jakże ważnego tytułu, należy się naszym czytelnikom, poza oceną, również dokładna i rzetelna informacja. Jeżeli pominąłem jakieś istotne dla was elementy rozgrywki, stało się to ze względu na końcową objętość tekstu.

Aby nie zniechęcać Was do tego tytułu moimi „gorzkimi smakami”, już w pierwszych zdaniach napiszę dużymi literami: Star Wars Galaxies: An Empire Divided BARDZO MI SIĘ PODOBA, ale...

Garść Faktów

Amerykańska, i jednocześnie światowa premiera SWG (tak brzmi ogólnie przyjęty skrót nazwy Star Wars Galaxies) odbyła się 26 czerwca 2003 roku. Uważam dzień oficjalnego jej startu za jedną z najistotniejszych dat w rozwoju światowego rynku sieciowej rozrywki elektronicznej.

SWG jest tytułem szczególnym pod wieloma względami. Na pewno była to najbardziej wyczekiwana przez miłośników gatunku gra MMO (Massively Multiplayer Online) ostatnich lat. Z pewnością jest to tytuł, z którym wiązane były największe nadzieje na rozwój gier tego typu. Sama tematyka Gwiezdnych Wojen spowodowała, że produkt urósł jeszcze przed premierą do rangi legendy. W niecałe trzy miesiące po starcie liczba osób opłacających abonament przekroczyła 300 000, co stawia SWG na drugim miejscu na równi z Final Fantasy XI, jeżeli chodzi o popularność na rynku amerykańsko – europejsko – japońskim wśród gier MMO (lepszy jest tylko nieśmiertelny Everquest ze swoimi 450 000).

Producentem gry była firma Verant Entertainment, znana obecnie jako Sony Online Entertainment (seria EverQuest, PlanetSide, Everquest 2). Wydawcą jest LucasArts (bardzo zasłużona dla rynku, część koncernu Lucasfilm Entertainment Company Ltd). Połączenie wysiłków tych dwóch firm-gigantów już na wiele miesięcy przed premierą wywoływało u graczy dreszcze emocji i miało być gwarancją dobrej zabawy.

Gra jest przeznaczona wyłącznie do rozgrywki internetowej na serwerach obsługiwanych przez Sony Online Entertainment, nie ma możliwości zabawy na serwerach prywatnych ani prowadzenia samodzielnej rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza.

Recenzja gry GreedFall – budżetowy Wiedźmin 3 daje radę
Recenzja gry GreedFall – budżetowy Wiedźmin 3 daje radę

Recenzja gry

GreedFall nie jest „drewnianym” następcą Gothica. To bardzo dobre RPG, które skromny budżet i możliwości autorów uzupełniło mądrym pożyczeniem dobrych pomysłów z najlepszych wzorów, jednocześnie zachowując oryginalność i pomysł na siebie.

Recenzja gry Children of Morta – co w rodzinie, to nie zginie
Recenzja gry Children of Morta – co w rodzinie, to nie zginie

Recenzja gry

Po skończeniu Children of Morta będziecie mieli wrażenie, że nie tylko porzucacie świetnego, dynamicznego hack'n'slasha, ale przede wszystkim, że opuszczacie rodzinny dom, w którym zwyczajnie czuliście się dobrze i bezpiecznie.

Recenzja gry Fire Emblem: Three Houses – japońska sztuka wojny
Recenzja gry Fire Emblem: Three Houses – japońska sztuka wojny

Recenzja gry

Seria Fire Emblem od lat znana jest fanom gier taktycznych, choć w naszym kraju nigdy nie trafiała na listy przebojów. Dzięki hybrydowym konsolom Nintendo Switch, smak dobrze zaprojektowanej rozgrywki taktycznej ma szansę poznać większa liczba graczy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.03.2004 23:00
zanonimizowany145016
0
Legend

podoba mi sie bardzo ta gra ale wole Jedi Academy

09.03.2005 10:45
ArtX
👍
odpowiedz
ArtX
24
Legionista

co za glupi komentarz...ech to tak jakby porownac rower do promu kosmicznego ;P a sma gra ech minelo prawie dwa lata od tej recenzji...ja cialge jeszcze nie gralem...ale wszsytko wskazuje na to ze w najblizszym czsie bedzie mi w koncu dane...moze to i dobrze bo zagram z obydwoma dodatkami naraz...:)

27.06.2011 15:59
odpowiedz
Ogame_fan
102
Golden Deer

O matko, cóż za wielgaśna recenzja .