Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie

Hardware

Hardware 26 października 2013, 08:00

autor: Adrian Werner

Xbox One – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Microsoftu

Do startu nowej generacji konsol pozostało niespełna pół roku. To dobry moment, aby podsumować wszystko, co wiemy na temat Xboksa One.

Obecna generacja konsol trwała długo, w opinii wielu graczy – zbyt długo. Osiem lat to szmat czasu w branży rozwijającej się tak szybko jak nasza. Zmęczenie starym sprzętem widać wyraźnie w słabnących wynikach sprzedaży, zarówno samych konsol, jak i wydawanych na nie gier. Dostępne na rynku platformy wciąż potrafią dobrze bawić, ale wszyscy już od dawna jesteśmy gotowi na kolejny skok technologiczny.

Xbox 360 okazał się dużym sukcesem Microsoftu. Konsola skróciła dystans do sprzętu Sony, co zaowocowało wyjątkowo wyrównanym pojedynkiem z PlayStation 3. W rezultacie dobiegająca końca generacja nie miała wyraźnego lidera i trudno również wskazać faworyta kolejnego wyścigu. Oba systemy oparte są na podobnej architekturze i rozwiązaniach, więc o zwycięstwie mogą zadecydować drobiazgi. Niezależnie jednak od tego, kto ostatecznie zatriumfuje, na rywalizacji obu gigantów skorzystają przede wszystkim gracze.

Do startu nowej generacji pozostało już tylko kilka miesięcy. Warto więc podsumować wszystko, co wiemy na temat następnej konsoli firmy Microsoft.

Niniejszy artykuł w wyczerpujący sposób odpowie na wszelkie pytania dotyczące nowej konsoli Xbox i dlatego zostanie zaktualizowany za każdym razem, gdy będzie tego wymagać sytuacja. Jeśli nurtują Was inne, nieporuszone w tekście kwestie, zadajcie pytania w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

PlayStation 4 - wszystko, co wiemy o konsoli PS4 firmy Sony
PlayStation 4 - wszystko, co wiemy o konsoli PS4 firmy Sony

PlayStation 4 ma szanse przywrócić firmie Sony pozycję lidera na rynku konsol. Dzielimy się z Wami wszystkim, co wiemy na temat tej platformy.