Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Dlatego niniejsze zestawienie przygotowałem, uwzględniając aktualną moc Goku. W chwili, gdy Saiyanin walczył z Raditzem, ten był przecież od niego silniejszy, nawet jeżeli w ostatecznym rozrachunku nie byłby w stanie przeciwstawić się któremukolwiek z cyborgów. Kolejność na liście nie ma większego znaczenia, choć na końcu starałem się umieścić te najbardziej ekscytujące potyczki.

Raditz

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, ale przy pomocy Piccolo. I dzięki własnym poświęceniu.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z

Pojawienie się Raditza to tak naprawdę rozpoczęcie wątku kosmicznych przygód Goku. A tym samym zgłębienie tematyki rasy, do której należy protagonista. Choć przybycie brata Goku jest ledwie prologiem, widzom nieznającym jeszcze dalszego ciągu mógł się on wydać pierwszym tak groźnym przeciwnikiem, potężniejszym nawet niż Piccolo Daimao.

To wtedy zresztą mieszkający na Ziemi Nameczanin, choć niechętnie, pomaga swojemu niedawnemu wrogowi obronić planetę przed kosmicznym najeźdźcą. Walka nie trwa zbyt długo (szczególnie gdy porówna się ją z późniejszymi starciami z Freezą, Cellem czy Buu), jednak pokazuje, że Raditz przewyższał mocą zarówno Goku, jak i Piccolo.

Jedynym sposobem na pokonanie Raditza okazała się współpraca. I poświęcenie Goku, który przytrzymywał go w czasie, kiedy Piccolo przygotowywał śmiercionośny promień. Raditz zginął razem ze swoim bratem. Goku jednak powracał z zaświatów jeszcze nieraz, a o pierwszym wrogo nastawionym Saiyninie, który pojawił się w serii, mało kto pamiętał. Poza niewielkim gronem sympatyków długowłosego Raditza, którzy stworzyli kilkanaście niezłych fanartów. W tym również takie, na których udało mu się osiągnąć SSJ3.