Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 października 2021, 11:35

autor: ArcziN

Steam Deck coraz bliżej. Co powinniśmy wiedzieć o konsoli Valve?

Gigant związany z gamingiem, już niebawem zaatakuje rynek konsol. Jak wygląda specyfikacja konsoli? Jaka jest jej cena? Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o konsoli Steam Deck, zanim zdecydujemy się na jej zakup?

Premiera i pre-order

Na chwile obecną Steam Deck jest dostępny jedynie w przedsprzedaży, a jego pojawienie się w innych sklepach, to jeszcze ciągle niejasna przyszłość. Aby zarezerwować swoją konsolę, należy uiścić 18 złotych opłaty za preorder (będzie ona odliczona od finalnej ceny). Dostępna jest tylko jedna sztuka na konto, a zamówienia można składać jeżeli dokonało się przynajmniej jednej transakcji przed lipcem 2021 roku. Czy te wszystkie ograniczenia i wymagania zabezpieczą handhelda od Valve przed masowym wykupem przez scalperów? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Steam Deck – konsola na która warto czekać? - Steam Deck coraz bliżej. Co powinniśmy wiedzieć o konsoli Valve? - dokument - 2021-10-13
Steam Deck – konsola na która warto czekać?

Pierwsze dostawy sprzętu zostały zaplanowane na grudzień, lecz jeśli macie nadzieję na sprawdzenie swojego egzemplarza jeszcze przed świętami, to muszę Was rozczarować – pierwsza tura konsol już się rozeszła. Zaproszenia do składania zamówień dla obecnie rezerwujących będą dopiero rozsyłane, a kolejną falę dostaw zaplanowano dopiero na drugi kwartał 2022 roku. Jeżeli z tego powodu chcielibyście zrezygnować, wpłacona kwota może zostać wam zwrócona dowolną użytą metodą płatności (do 30 dni od dnia rezerwacji), bądź do Portfela Steam (po przekroczeniu wspomnianego terminu).

Wspomnieć należy, iż opisana powyżej procedura i terminy dotyczą obszaru Stanów Zjednoczonych, Kanady, krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Jeżeli posiadacie konto przypisane do innego regionu, przyjdzie Wam jeszcze trochę poczekać.

TWOIM ZDANIEM

Chciałbyś mieć Steam Decka?

Tak
75,2%
Nie
14%
Tak, ale nie za tę cenę
10,8%
Zobacz inne ankiety