Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 października 2021, 11:35

autor: ArcziN

Steam Deck coraz bliżej. Co powinniśmy wiedzieć o konsoli Valve?

Gigant związany z gamingiem, już niebawem zaatakuje rynek konsol. Jak wygląda specyfikacja konsoli? Jaka jest jej cena? Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o konsoli Steam Deck, zanim zdecydujemy się na jej zakup?

Cena

Steam Deck jest dostępny w trzech wariantach i podobnie kształtuje się kwestia ceny. Oferty różnią się pomiędzy sobą nie tylko specyfikacją, ale też dodatkami, jakie otrzymamy przy zakupie.

Cena

Dysk

Dodatki

1899 zł

64 GB eMMC

Futerał

2499 zł

256 GB SSD NVMe

Futerał

Ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam

3099 zł

512 GB SSD NVMe

Wysokiej jakości antyrefleksyjne szkło trawione

Ekskluzywny futerał

Ekskluzywny zestaw profilu Społeczności Steam

Ekskluzywny motyw wirtualnej klawiatury

W chwili pisania tego tekstu możemy jedynie dokonać rezerwacji. Na stronie widnieje informacja o treści: „Oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia: po 2. kwartale 2022 roku”. Prawdopodobnie Valve mierzy się z dokładnie tymi samymi problemami, co wszyscy inni producenci sprzętu - deficytem chipów.

STEAM DECK VS NINTENDO SWITCH

Jeśli mamy porównywać cenę Steam Decka do czegoś, to najlepiej będzie odnieść ją do ceny Nintendo Switch. Japońska konsola w najnowszej wersji OLED kosztuje około 1700 złotych, czyli jest 200 złotych tańsza od najtańszego Decka.

Na korzyść Switcha przemawia w tym porównaniu ekran wykonany w technologii OLED. Na korzyść Decka większa moc obliczeniowa i dostęp do już posiadanych gier na PC, a także do regularnych promocji i wyprzedaży. Z drugiej strony, na Switchu możemy kupować i sprzedawać używane gry. Na Steam Decku ta opcja nie będzie realna.

TWOIM ZDANIEM

Chciałbyś mieć Steam Decka?

Tak
75,4%
Nie
14%
Tak, ale nie za tę cenę
10,6%
Zobacz inne ankiety