filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 10 kwietnia 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Redakcja GRYOnline.pl wybiera najpotężniejszych superbohaterów

Kto jest potężniejszy – Goku czy Superman? O zwycięstwie w starciach superbohaterskich tytanów z filmów i seriali decyduje nadludzka siła czy spryt i inteligencja? Na to pytanie starała się odpowiedź GOL-owa redakcja. Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć.

Dyskusje o tym, kto jest silniejszy – Goku czy Vegeta, Phoenix czy Scarlett Witch, Thor czy Hulk, mogą się ciągnąć w nieskończoność. Wszystko zależy od tego, czy weźmiemy pod uwagę czystą siłę, umiejętności walki wręcz czy może spryt postaci. W wymienionych przeze mnie przykładach wciąż jednak mamy o tyle łatwo, że rywalizujący ze sobą bohaterowie funkcjonują w tym samym uniwersum. Prawdziwy problem rodzi się wówczas, gdy chcemy porównać ze sobą herosów z zupełnie innych światów. Bo tak naprawdę o zwycięstwie w hipotetycznym pojedynku zdecydowałby po prostu scenarzysta. Zmiennych jest zbyt dużo, żebyśmy mogli z całą stanowczością stwierdzić, czy bitwę wygrałaby postać A czy B.

Tyle że youtubowe bitwy herosów mogą się pochwalić kilkudziesięcioma milionami wyświetleń, a Facebook zapełnia się grafikami porównującymi najważniejszych bohaterów poszczególnych franczyz. I chociaż ostateczna ocena potencjału postaci zawsze będzie subiektywna, czasem przyjemnie jest przescrollować nawet kilkanaście stron analiz. Dzisiaj w naszej redakcji również postanowiliśmy pobawić się w wytypowanie najlepszej dziesiątki superbohaterów (choć w trakcie głosowania okazało się, że nijak nie da się ograniczyć ich liczby do mniej niż 12). Jesteście ciekawi, kto według GOL-a jest najpotężniejszym superbohaterem? Trzymajcie się mocno – niektóre miejsca mogą Was mocno zaskoczyć!

12. Wonder Woman – Wonder Woman (2017)

 1. Najważniejsze filmy i seriale: Wonder Woman (2017), Wonder Woman 1984 (2020)
 2. Komiksowy/mangowy debiut: All-Star Comics vol. 1 #8 (1941)

Chociaż ostatni film z bohaterką okazał się kompletną klapą (jeżeli jeszcze nie oglądaliście, uwierzcie mi na słowo i nie marnujcie dwóch godzin życia), nie znaczy to wcale, że sama Wonder Woman nie jest postacią z ogromnym potencjałem. I to zarówno marketingowym, jak i czysto superbohaterskim. Diana jest w końcu nieśmiertelna, przez tysiąclecia swojego życia zdążyła posiąść wiedzę niedostępną zwykłym śmiertelnikom, a na dodatek dysponuje magicznym… lassem. Okej, może nie brzmi to zbyt spektakularnie, ale takie lasso naprawdę przydaje się w walce z wrogami.

Diana poza nadludzkimi cechami fizycznymi (takimi jak siła, wytrzymałość czy zręczność) dysponuje też wysoką inteligencją i potrafi świetnie odczytywać plany innych. Rzadko daje się też ponieść emocjom, co czyni ją jednym z najbardziej nieskazitelnych superbohaterów na liście. I najgroźniejszych. Jej moc pozwala na niszczenie całych krain… Albo bronienie ich przed agresją ze strony równie potężnych superzłoczyńców. W naszym rankingu wystarczyło to do zajęcia dwunastego miejsca.

GARŚĆ STATYSTYK

 1. Poziom mocy: Niszczycielka krain
 2. Siła: 4/5
 3. Wytrzymałość: 5/5
 4. Szybkość: 4/5
 5. Zwinność: 5/5
 6. Walka wręcz: 4/5
 7. Inteligencja: 3/5
 8. Inteligencja emocjonalna: 3/5
 9. Wiedza: 4/5
 10. Spryt: 2/5
 11. Pociski energetyczne: 4/5
 12. Supermoce: 3/5
 13. Jak często ją/go ponosi: 0/5
 14. Najpotężniejszy przeciwnik: Ares
TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

77,9%
Marvela
22,1%
DC
Zobacz inne ankiety