Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 30 marca 2021, 09:54

autor: Splinter

Cmentarzysko Google - największe porażki technologicznego giganta

Wszyscy używamy słynnej wyszukiwarki Google, oglądamy filmy na YouTube, korzystamy z Gmaila, nawigacji Google Maps, przeglądarki Chrome czy smartfonów z Androidem. Ale nie wszystkie projekty tej firmy zakończyły się tak spektakularnym sukcesem.

Google Play Music – przegrana ze Spotify i… YouTube

Zgrywanie mp3-ek na telefon to anachronizm już od ładnych kilku lat. Dzisiaj rządzi chmura i streaming. Mamy Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, YouTube Music czy jeszcze do niedawna Google Play Music. Ta ostatnia usługa została zamknięta pod koniec zeszłego roku. Od konkurencji różniła się między innymi możliwością załadowania do chmury własnych utworów. Narodziny Google Play Music ogłoszono oficjalnie w 2011 roku, jednak jego rozwój nie trwał zbyt długo. Firma stopniowo podpisywała umowy z kolejnymi wytwórniami, pojawił się abonament, wprowadzono podcasty – jednak zainteresowanie było mizerne.

Wobec tego w 2018 roku rozpoczęto proces wygaszania Google Play Music i promowania nowego serwisu: YouTube Music. Stopniowo wyłączano kolejne funkcje i ostatecznie w grudniu zeszłego roku – Google Play Music przeszło do historii. Co prawda samą apkę można jeszcze pobrać, jednak po jej uruchomieniu otrzymamy komunikat, że usługa nie jest już dostępna.

Google nie miało dość cierpliwości i chęci, by walczyć skutecznie ze Spotify. Skupiono się na YouTube Music. - Cmentarzysko Google - największe porażki technologicznego giganta - dokument - 2021-03-30
Google nie miało dość cierpliwości i chęci, by walczyć skutecznie ze Spotify. Skupiono się na YouTube Music.

Google Ara – modułowy smartfon

Macie smarfton, z którego generalnie jesteście zadowoleni i spokojnie mógłby wam jeszcze posłużyć, tylko irytuje was jeden jego element? Np. zbyt słaba bateria, kiepski wyświetlacz albo taki sobie aparat? Niestety – jedyną opcją jest zakup całkowicie nowego telefonu, ale – w okolicach 2015 roku Google pracowało nad całkiem ciekawym rozwiązaniem tego problemu.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Lipski Splinter Kacper

TWOIM ZDANIEM

Korzystaliście z Google+?

A w życiu!
61,9%
Tak, z ciekawości raz czy drugi zajrzeliśmy...
26,9%
Tak, przez jakiś czas.
11,1%
Zobacz inne ankiety