Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Cyberpunk 2077 Felietony

Felietony 5 listopada 2020, 15:20

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Policzyliśmy, ile kosztują wszystkie gadżety z Cyberpunka 2077 - nie stać nas

Prawdziwy Fan nie ogranicza się tylko do kupna gry. Ani nawet do nabycia edycji kolekcjonerskiej. Prawdziwy Fan musi mieć wszystko, co związane z ukochaną produkcją. W przypadku Cyberpunka 2077 bycie Prawdziwym Fanem to kosztowne hobby.

Do premiery Cyberpunka 2077 coraz bli… raz bliżej, a raz dalej. Choć wyczekiwanie najnowszego dzieła CD Projektu RED to zajęcie wymagające stalowych nerwów i wyjątkowych pokładów cierpliwości, graczy z bezgraniczną wiarą w ten tytuł wciąż nie brakuje. Niewzruszeni kolejnymi przesunięciami premiery oraz związanymi z grą mikroaferkami, rozdmuchiwanymi do rangi tragedii narodowej, nie tracą nadziei i wciąż pozostają w obozie wielkich fanów Night City oraz V.

Edycja kolekcjonerska to błahostka. PRAWDZIWI fani w swoim kolekcjonerstwie idą znacznie dalej. - Nie stać mnie na bycie fanem gry Cyberpunk 2077 - dokument - 2020-11-05
Edycja kolekcjonerska to błahostka. PRAWDZIWI fani w swoim kolekcjonerstwie idą znacznie dalej.

Niewiele marek już przed premierą może pochwalić się tak wiernym fandomem, którego zainteresowanie grą wykracza poza zwyczajowy hype. A CD Projekt jest doskonale tego świadomy i całkiem skutecznie wykorzystuje przywiązanie swoich fanów, serwując im całą masę różnorodnych cyberpunkowych gadżetów, którymi można nieco bardziej zbliżyć się do atmosfery mającej panować w grze czy po prostu umilić sobie oczekiwanie na ów tytuł. Firma robi to nawet zbyt skutecznie – liczba oficjalnych cyberpunkowych gadżetów i akcesoriów, jakie możemy kupić, jest wręcz przytłaczająca. A i ceny raczej nie pozostawiają wątpliwości, że „złapanie ich wszystkich” to zabawa dla największych bogaczy. Wiem, bo policzyłem.

Cyberkoszulka cyberfana

CD Projekt RED w maju 2019 roku otworzył oficjalny sklep z gadżetami ze swoich gier i już wtedy mogliśmy znaleźć w nim trochę przedmiotów związanych z Cyberpunkiem 2077, a w kolejnych miesiącach asortyment uległ rozszerzeniu. Aktualna oferta liczy ponad 80 produktów – od edycji kolekcjonerskiej gry, przez bluzy, kurtki, skarpetki i kilkadziesiąt rodzajów koszulek, po plakaty, naklejki samochodowe czy notes.

W sklepie CDPR przystroicie siebie, swojego laptopa, dom, a nawet samochód. - Nie stać mnie na bycie fanem gry Cyberpunk 2077 - dokument - 2020-11-05
W sklepie CDPR przystroicie siebie, swojego laptopa, dom, a nawet samochód.

„Redzi” cenią się całkiem konkretnie. Za zwykły plakat z cyberpunkowym wzorem zapłacimy przynajmniej 85 zł, a jeśli zdecydujemy się na wariant premium, czeka nas wydatek rzędu 239 zł. Tak, wciąż mowa o kawałku zadrukowanego papieru. Niewiele taniej wypada zresztą większy pakiet papieru – za notes Arasaka CDPR liczy sobie 118 zł. Na tym tle oferta odzieżowa wydaje się wręcz rozsądna – koszulki to wydatek od 89 zł do 110 zł, za skarpetki zapłacimy 38 zł lub 55 zł, a zdecydowanie się na kurtkę bomberkę Samurai oznaczać będzie uszczuplenie portfela o 387 zł. Do tego plecak za 435 zł, cybernera za 138 zł i można iść na miasto.

Myślisz, że to zwykły notes, a tymczasem to notes Arasaka! - Nie stać mnie na bycie fanem gry Cyberpunk 2077 - dokument - 2020-11-05
Myślisz, że to zwykły notes, a tymczasem to notes Arasaka!

Kolekcjonowanie oficjalnych gadżetów z gier nigdy nie było tanim hobby, ale w sklepiku „Redów” ceny są imponujące nawet jak na branżowe standardy (a może po prostu zachodnie?). W przypadku odzieży rywalizują z tymi, jakie oglądamy w salonach z „normalnymi” markowymi ubraniami. Jeśli – jak na „prawdziwych fanów” przystało – chcemy swoją miłość do Cyberpunka 2077 okazywać każdym skrawkiem swojego ubioru i każdym możliwym posiadanym przedmiotem, to w samym tylko sklepie CD Projektu RED przyjdzie nam wydać ponad 5,5 tysiąca złotych na kolejne gadżety i ciuchy. Przy założeniu, że zakupimy tylko po jednym rodzaju koszulek, bluz, kurtek itp. Jeśli faktycznie chcemy mieć absolutnie wszystko, co znajduje się w ofercie (a przecież chcemy, bośmy Prawdziwi Fani, prawda?), to powyższą kwotę trzeba przemnożyć przez dwa. No i liczyć na to, że wyprzedane już produkty doczekają się nowych dostaw, gdyż – jak się okazuje – chętnych na tego typu cenne drobiazgi nie brakuje.

Łączna cena gadżetów ze sklepu CDPR: ponad 11 tysięcy złotych.

TWOIM ZDANIEM

Zamówiłeś/aś już Cyberpunka 2077?

Kupię na premierę
30,2%
Być może kupię po premierze
20,6%
Tak, już kupiłem
17,6%
Nie, ale planuję
16,8%
Nie planuję kupować
9,6%
Wziąłem kolekcjonerkę
5,2%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Nie uwierzycie, ile się zarabia na kolekcjonerkach Wiedźmina
Nie uwierzycie, ile się zarabia na kolekcjonerkach Wiedźmina

Chcielibyście położyć swoje ręce na edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina, ale w sklepach już dawno jej nie ma? Spokojnie, internet jest ich pełen, ale lepiej dwa razy sprawdźcie zawartość swoich portfeli, zanim dokonacie zakupu.

Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol
Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol

W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej nietypowym edycjom kolekcjonerskim konsol, jakie pojawiły się na rynku.