Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 21 sierpnia 2020, 11:48

autor: Laty

Jak usunąć konto na Facebooku

Podążyliśmy za trendem #DeleteFacebook zapoczątkowanym przez Elona Muska i przygotowaliśmy dla Was poradnik, który pokaże, jak usunąć konto na Facebooku. Dowiedzieliśmy się również co zrobić, gdy bliska nam osoba umrze, zostawiając aktywny profil.

Usunięcie Facebooka jest banalnie proste. To zaledwie kilka kliknięć. - Jak usunąć konto na Facebooku - dokument - 2020-08-21
Usunięcie Facebooka jest banalnie proste. To zaledwie kilka kliknięć.

Facebook jest gwiazdą wielu skandali związanych z naruszaniem prywatności użytkowników, handlowaniem danymi, dezinformacją i ograniczaniem wolności słowa. Przez swoje czyny stracił on zaufanie wielu użytkowników, a Mark Zuckerberg (założyciel i prezes zarządu portalu społecznościowego) musiał złożyć zeznania w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne należysz do grupy osób, które nieufnie podchodzą do Facebooka. Nawet Elon Musk, słynący ze swoich wypowiedzi na Twitterze, wezwał do usunięcia konta poprzez hashtag #DeleteFacebook. Postanowiliśmy podążyć kursem, wyznaczonym przez twórcę Tesli oraz SpaceX i przyjrzeliśmy się jak dezaktywować lub usunąć swoje konto.

Dezaktywacja a usunięcie Facebooka – jakie są różnice?

Zanim przejdziemy do instrukcji, która krok po kroku wyjaśni, jak wykonać każdą z tych czynności, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są pomiędzy nimi różnice.

Jeśli dezaktywujesz konto:

 1. Nikt oprócz Ciebie nie będzie mógł zobaczyć Twojego profilu ani Cię wyszukać.
 2. Wszystkie Twoje posty i komentarze na grupach będą widoczne tylko dla administratorów.
 3. Wysłane wiadomości pozostaną widoczne dla osób, z którymi pisałeś.
 4. Będziesz widoczny na listach znajomych.
 5. Możesz nadal korzystać z Messengera.

Jeśli usuniesz konto:

 1. Facebook da Ci 30 dni na przemyślenie decyzji i ewentualną anulację procesu usuwania.
 2. Nikt nie będzie mógł zobaczyć Twojego profilu ani Cię wyszukać.
 3. Wszystkie informacje, posty i zdjęcia, które kiedykolwiek dodałeś na portalu, znikną na zawsze.
 4. Nie będziesz mógł się już logować do aplikacji za pomocą konta z Facebooka.
 5. Aplikacja Messenger nie będzie dostępna..

Jeśli jesteś już gotów, aby odejść z Facebooka na zawsze (lub chwilę od niego odetchnąć) oto co musisz zrobić:

Uruchomiamy stronę Facebooka na swoim komputerze, klikamy strzałkę skierowaną w dół umieszczoną w prawym górnym rogu ekranu, za następnie wybieramy „Ustawienia”.

Wybieramy zakładkę „Twoje informacje na Facebooku” znajdującą się po lewej stronie panelu. Następnie w punkcie „Dezaktywacja i usuwanie” klikamy „Zobacz”.

Zostaniemy przekierowani do opcji wyboru pomiędzy dezaktywacją a usunięciem konta. Po zaznaczeniu pożądanej opcji należy kliknąć niebieski przycisk.

Po wszystkim zostaniemy poproszeni o potwierdzenie decyzji swoim hasłem, po jego wpisaniu wystarczy wcisnąć „Kontynuuj”.

To wszystko! Jeśli zdecydowałeś się usunąć konto, to masz jeszcze 30 dni, aby zmienić zdanie. Po upłynięciu tego czasu nie będzie już powrotu. Dlatego przestrzegamy, żebyście nie podejmowali pochopnych decyzji. Aby deaktywować proces kasacji wystarczy ponownie zalogować się na konto za pomocą e-maila i hasła. Facebook zastrzega, że usunięcie wszystkich danych z serwerów przechowujących kopie zapasowe może potrwać do 90 dni.

Co się dzieje z kontem zmarłej osoby?

Śmierć bliskiej nam osoby nie jest niczym przyjemnym. Wiele ludzi nie chce, aby konta zmarłych przypominały im o sobie w sieci i ożywiały wspomnienia. Facebook jest przygotowany również na tę okoliczność. Konto mogą usunąć członkowie najbliższej rodziny po uprzedniej weryfikacji pokrewieństwa.

Inną opcją jest nadanie statusu „In memoriam” (łac. ku pamięci). Wtedy takie konto staje się swojego rodzaju pamiątką, gdzie znajomi i rodzina mogą dzielić się wspomnieniami o zmarłej osobie. Aby uzyskać ten status członkowie rodziny tak samo, jak w przypadku usunięcia profilu, muszą przejść weryfikacje. Drugim sposobem jest dodanie opiekuna przez właściciela konta, który zajmie się profilem po jego odejściu.

Facebook - konto ze statusem „In memoriam”

 1. Obok imienia i nazwiska w profilu zostanie umieszczony napis In memoriam.
 2. Znajomi będą mogli dzielić się wspomnieniami na osi czasu zmarłej osoby.
 3. Wszystkie zdjęcia, posty i komentarze dodane przez zmarłą osobę pozostają widoczne.
 4. Profil nie pojawi się w propozycjach osób, które możesz znać ani w przypomnieniu o urodzinach.
 5. Nie będzie możliwości zalogowania się do konta nawet w wypadku poznania danych do logowania.
 6. Tylko opiekun ma możliwość na modyfikację konta.
 7. Strona na Facebooku, której zmarły był jedynym administratorem, pozostanie usunięta.

W rzadkich przypadkach Facebook udostępnia dodatkowe informacje o koncie i jego zawartości. Prosi on wtedy o przedstawienie upoważnienia (np. funkcjonariusza policji lub członka rodziny) oraz nakazu sądowego. Taki wniosek nawet po złożeniu wymaganej dokumentacji nie gwarantuje otrzymania dostępu do konta zmarłego.

Oliwer Laty Stanisławski

TWOIM ZDANIEM

Chcecie odstawić Facebooka?

Chcieć to byśmy chcieli, ale jak żyć?...
80,7%
Tak, przydałoby się. Koniec internetu na ten tydzień!
11,8%
Nie, mamy wszystko pod kontrolą! Jeszcze tylko jedno zalogowanie...
4%
Czy istnieje życie poza Facebookiem?...
3,5%
Zobacz inne ankiety
Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać
Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać

WhatsApp jest obecnie mocno krytykowany za zmianę regulaminu, która martwi użytkowników. Alternatywą może być Signal, o którym w ostatnich dniach zrobiło się naprawdę głośno, m.in. za sprawą Elona Muska. Aplikacja zbiera doskonałe opinie wśród ekspertów

Elon Musk uczy jak żyć?
Elon Musk uczy jak żyć?

Elon Musk – wizjoner, ekscentryk i niewątpliwie osoba zapisująca się na naszych oczach w historii świata. Nie można też zaprzeczyć, że jest on doskonałym przykładem, że chcieć to znaczy móc.

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.