Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 16 maja 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji

Superbohaterowie w ciągu ostatniej dekady zdominowali świat. Telewizja zapoczątkowała trend ekranizowania komiksów o herosach ratujących ludzkość. I choć lista seriali jest dość długa, skompletowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów.

6. Batman przyszłości (Batman Beyond)

  1. Co to: Karate Kid z emerytowanym Batmanem
  2. Gdzie obejrzeć: na DVD lub Blu-rayu, jeśli wydacie parę stów
  3. Ile sezonów: 3
  4. Rodzaj: serial animowany

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Nawet najsilniejsi superbohaterowie mają swoje limity, o czym przekonał się sam Batman. W najważniejszym momencie zawiódł go nie refleks, a serce. Zawał zmusił go do powieszenia butów na kołku i „spokojnej” emerytury w Gotham. Bruce Wayne w swojej starości stał się nie tylko bardziej samotny, ale i zrzędliwy. Na ratunek jemu, jak i całemu miastu rusza zatem nastolatek, Terry McGinnis, który z miłą chęcią przywdziałby pelerynę i kontynuował dzieło Człowieka Nietoperza.

Krótko mówiąc, Batman Beyond (oryginalny tytuł animacji) to swoiste odświeżenie formuły, a jednocześnie hołd dla filmowej konwencji mistrza z uczniem. Terry jest w tym przypadku archetypem młodego, lekkomyślnego zapaleńca zdeterminowanego do działania (napędza go nienawiść do Jokera), a Bruce pełni funkcję stonowanego, surowego nauczyciela, chwalącego się życiowym doświadczeniem.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
45,1%
Marvel
37%
DC
17,8%
Zobacz inne ankiety
Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę
Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę

Mięśnie, peleryny, nadprzyrodzone moce. Jak to jest, że herosi o tak specyficznym zestawie cech zawładnęli całym światem? Nie wiem i dlatego dziś skupimy się na najbardziej zwariowanych serialach o superbohaterach. Aby udowodnić, że są oni… dziwni.

Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji
Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji

Poświęcone Harley Quinn Ptaki Nocy wylądowały w kinach. Film ukazał się po Avengers: Endgame od Marvela czy Jokerze od DC. Uznaliśmy w redakcji, że czas na wybranie najlepszych obrazów w nurcie superbohaterskim. Oto one.

Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami
Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami

Zainspirowani filmami i serialami Marvela chcielibyście sięgnąć po komiksy, ale boicie się wskoczyć w sam środek wielkiej historii, która odnosi się do pięciu innych? Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia.