Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2020, 13:32

autor: rassi

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

Przeglądarka - Google Chrome

Pierwszą rzeczą, jaką pobieram natychmiast po przeprowadzonym formacie, jest przeglądarka internetowa. W moim przypadku jest to Google Chrome. Umożliwia mi ona chociażby ściągnięcie instalek kolejnych programów. Alternatywą byłoby pobieranie ich przez Microsoft Edge, wbudowanego w Windowsa 10, ale podobnie jak dla sporej części użytkowników komputera, służy mi on jedynie do ściągnięcia plików instalacyjnych innej przeglądarki.

Chrome jest z nami już 12 lat. Źródło: Google - 10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10 - dokument - 2020-05-13
Chrome jest z nami już 12 lat. Źródło: Google

Nie za bardzo pamiętam, w jakich okolicznościach i dlaczego pobrałem Chrome po raz pierwszy, ale wiem, dlaczego korzystam z niego obecnie. Powody te nie są specjalnie odkrywcze. Pierwszym z nich jest wystarczającą ilość RAM-u w pececie :-). A mówiąc nieco poważniej, moje trwanie przy przeglądarce od Google wynika w dużej mierze z lenistwa. Po wielu latach obcowania z Chrome potrafię szybko poruszać się po jego zaawansowanych opcjach. Stało się to intuicyjne. Przejście na inną przeglądarkę wymagałoby nauczenia się wielu rzeczy od nowa, a to skutkowałoby przestojami wynikającymi z błądzenia.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy | TOP 50
Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10
Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10

Na platformie Steam znaleźć można nie tylko bogatą selekcję gier, ale także filmy oraz różnego rodzaju aplikacje i programy. Przyjrzymy się, co ciekawego można znaleźć w sklepie Valve, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Jeśli nie korzystamy z programów np. do tworzenia tekstu na tyle często, aby opłacał nam się zakup Microsoft Office, warto rozważyć jedną z alternatyw. Oto nasze propozycje darmowych pakietów aplikacji biurowych.