Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 26 października 2022, 17:14

13 najlepszych darmowych gier na Androida bez żadnej ściemy!

Przygotowaliśmy zestawienie totalnie darmowych produkcji mobilnych, które nie dość, że oferują sporo dobrej zabawy, to w dodatku w żaden sposób nie naciągają. Bierzcie zatem i korzystajcie!

Wielokrotnie przy zestawieniach gier mobilnych pytaliście nas o model płatności. Większość produkcji dostępna jest za darmo, ale posiada mniej lub bardziej inwazyjny sklepik premium, który oferuje różnego rodzaju ułatwiacze. Często korzystanie z nich jest teoretycznie opcjonalne, ale z czasem okazuje się rzeczą praktycznie przymusową, jeśli chcemy móc dalej się bawić. Dlatego postanowiliśmy poszukać dla Was gier, które dostępne są po prostu za darmo, bez żadnej ściemy czy krętactw.

AKTUALIZACJA 2022

Z zestawienia usunęliśmy dwie, już niedostępne produkcje. W ich miejsce wprowadziliśmy Unciv oraz Pixel Dungeon. Dodaniem nowych gier zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

Poniżej znajdziecie zestawienie trzynastu darmowych tytułów na urządzenia mobilne z systemem Android. Czym kierowaliśmy się podczas tworzenia tej listy? Przede wszystkim uznaliśmy za istotne, aby przedstawić Wam produkcje z prawdziwą rozgrywką, a nie zwyczajne zapychacze czasu, w których klika się raz na godzinę. Do tego chcieliśmy, aby były to gry bez intensywnych i nachalnych mikropłatności – niestety, całkowite ich uniknięcie jest praktycznie niemożliwe w tego typu tytułach, o czym warto pamiętać.

NIE WSTYDŹ SIĘ, TEŻ COŚ ZAPROPONUJ

Nasze zestawienie nie jest ostateczne. Być może uchowały się jakieś darmowe gry na Androida z nieinwazyjnym sklepikiem premium, które powinny znaleźć się na poniższej liście. Dlatego nie wahajcie się podawać w komentarzach własnych propozycji. Dzięki temu inne osoby będą mogły znaleźć coś dla siebie.

OpenTyrian

  1. Gatunek: shoot ’em up
  2. Wymagania: Android 8.0 lub nowszy
  3. Mikrotransakcje: brak!
  4. W kilku słowach: prawdopodobnie najlepszy darmowy SHMUP w historii

Kiedyś usłyszałem, że najlepiej na urządzeniach mobilnych sprawdzają się emulatory, pozwalające grać w stare gry, lub zwyczajnie fanowskie konwersje klasyki na systemy mobilne. Coś w tym jest, bo ciężko było mi przejść obojętnie obok Tyriana w wersji na Androida. OpenTyrian to specjalna edycja klasycznej strzelanki z 1995 roku. Pamiętacie gry, w których sterowało się statkiem cały czas lecącym do góry i trzeba było strzelać do wszystkiego, co pojawiało się na ekranie?

No to teraz możecie sami przekonać się, jak taki typ gier sprawdza się na urządzeniach mobilnych. Zdradzę, że wyśmienicie, a oprawa graficzna wcale się nie zestarzała. Wszystko dzięki wygładzaniu krawędzi oraz odpowiednio dopasowanej rozdzielczości – proste rozwiązania sprawiły, że OpenTyrian nie odstrasza archaicznością, a wręcz odwrotnie! Gra się niezwykle przyjemnie, do wyboru jest kilka trybów, jednak uprzedzam, że tempo rozgrywki okazuje się nieco szybsze niż w oryginale.

  1. OpenTyrian w sklepie Google Play

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Mindustry

Mindustry

Everlasting Summer

Everlasting Summer

Battleheart

Battleheart

Mekorama

Mekorama

Kretyńskie gry na Androida, które stały się absurdalnie popularne
Kretyńskie gry na Androida, które stały się absurdalnie popularne

Nie trzeba wcale tworzyć niezwykle ambitnego i rozbudowanego projektu, aby osiągnąć popularność. Czasami wystarczy coś prostego, co akurat wstrzeli się w zapotrzebowanie lub będzie na tyle zabawne, że skradnie serca graczy.

Darmowe gry na Androida - 28 najlepszych gier free-to-play na telefon
Darmowe gry na Androida - 28 najlepszych gier free-to-play na telefon

Najważniejszy problem z grami mobilnymi polega na tym, że jest ich za dużo. Google Play zalewają codziennie tysiące gier na system Android. Żeby pomóc Wam pomóc się w tym odnaleźć, znaleźliśmy 28 darmowych tytułów wartych polecenia.

Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra
Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra

Nie wszystkie darmowe tytuły cieszą się podobną popularnością jak nieodpłatny Fortnite. Przypadek? Istnieją gry tak słabe, że nikt ich nie chce – nawet za darmo.