Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Messenger dla systemu Windows 10

Korzystanie z Messengera na komputerach jest bardzo intuicyjne i nikt nie powinien mieć problemu z dotarciem do potrzebnych mu opcji. Aby dotrzeć do większości z tych, które omówiliśmy w ramach aplikacji mobilnej, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na znajomego. W ten sposób otworzymy listę opcji, którą dodatkowo można rozszerzyć o kolejne funkcje. Działają one na takiej samej zasadzie jak te opisane w sekcji dotyczącej apki na urządzenia przenośne.

Po co w ogóle decydować się na zainstalowanie Messengera na komputerze? Istnieją ku temu dobre powody. Wydaje się, że tym najważniejszym jest fakt, że podczas pracy na pececie lub laptopie nie trzeba będzie sięgać po telefon, aby odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość lub samemu rozpocząć konwersacje. Odpada więc problem rozpraszania swojej uwagi na dwa urządzenia.

Ja już mam, a Wy? - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Ja już mam, a Wy?

Alternatywą dla Messengera pobierane ze Sklepu Microsoftu jest otwarta karta w przeglądarce internetowej ze swoim facebookowym profilem. W odróżnieniu od aplikacji ze sklepu, wersja przeglądarkowa jednak nie do końca działa w tle. Co prawda okno z Facebookiem nie musi być cały czas na wierzchu, ale powinno być ono cały czas włączone i ewentualnie zminimalizowane. Tyle wystarczy, aby dowiedzieć się o każdej nowej wiadomości wysłanej przez znajomych. Poinformuje nas o tym sygnał dźwiękowy. W tym przypadku Messenger stworzony z myślą o pecetach ma przewagę, bo nie tylko od razu otrzymujemy powiadomienie, ale przy okazji widzimy kto i co do nas napisał.

Co jest lepsze? Moim zdaniem Messenger dla systemu Windows. Głównie ze względu na to, że działa w tle i startuje wraz z uruchomieniem systemu. O jego istnieniu przypominamy sobie jedynie wtedy, kiedy faktycznie ktoś do nas napisze lub to my chcemy poczatować ze znajomymi. Podobnie jak Messenger przeznaczony na urządzenia przenośne wersja pecetowa pozwala na nawiązywanie połączeń głosowych i wideo rozmów. W takim przypadku przydadzą się słuchawki wraz ze wbudowanym mikrofonem. Tak będzie najwygodniej, ale porozmawiać da się również za pośrednictwem kamerki internetowej, a nawet głośnika Bluetooth. Najważniejsze, aby sprzęt był wyposażony w mikrofon, a w przypadku wideo rozmowy kamerkę.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.