Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Rejestracja i logowanie w Messenger

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby niezaznajomione z Messengerem jest to o wymóg posiadania konta na Facebooku. Czy jest ono konieczne, aby korzystać z komunikatora? W niedalekiej przeszłości stworzenie konta na serwisie społecznościowym nie było koniecznością. Obecnie jednak nie da się korzystać z Messengera i wszystkich jego funkcji bez posiadania profilu na Facebooku.

Od lewej przycisk „Czaty” i „Osoby”. Pierwszą sekcję można potraktować jako stronę główną. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Od lewej przycisk „Czaty” i „Osoby”. Pierwszą sekcję można potraktować jako stronę główną.

Wraz z początkiem bieżącego roku korzystanie z komunikatora wymaga posiadania konta w serwisie społecznościowym. Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które korzystały z Messengera, przypisując do niego numer telefonu, nie muszą zakładać konta na FB, jeśli do tej pory tego nie zrobiły. Zmiany dotyczą wyłącznie nowych użytkowników.

Dodawanie nowych kontaktów

Po połączeniu konta Facebook z Messengerem lista kontaktów zostanie automatycznie synchronizowana i do komunikatora zostaną dodane osoby będące naszymi znajomymi w sieci społecznościowej. Podobnie wygląda to w przypadku dodawania kontaktów, gdy korzystamy jedynie z Messengera.

W takim przypadku synchronizowanie znajomych odbywa się na podstawie kontaktów wpisanych do książki telefonicznej naszego smartfona. Aplikacja sama wykryje kto z listy osób posiada konto Messenger. Wystarczy dodać odpowiednie uprawnienia komunikatorowi i przejść do sekcji „Osoby”>„Dodaj kontakty”>„Synchronizuj kontakty”.

Istnieją jeszcze inne sposoby na dodanie nowych osób, z którymi chcemy kontaktować się za pomocą czatu. Jednym z nich jest zeskanowanie kodu QR („Osoby”>„Dodaj kontakty”>„SKANUJ KOD”). Ten może wygenerować każdy z użytkowników Messengera. Sposób ten wymaga pozostawania w niewielkiej odległości od telefonu znajomego, którego chcemy dodać na listę w Messengerze. Jest to więc dobra metoda na szybkie zaktualizowanie kontaktów np. podczas spotkań.

Kolejna opcja dodania nowej osoby wymaga podania numeru telefonu znajomego („Osoby”>„Dodaj kontakty”>„Dodaj”), z którym następnie chcemy czatować. Po zgromadzeniu wielu kontaktów Messenger sam będzie proponował nam dodanie nowych osób. W większości przypadków będą to „znajomi znajomych”.

Sposobów na dodanie nowych znajomych nie brakuje. Szczególnie ciekawą jest skanowanie kodu QR. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Sposobów na dodanie nowych znajomych nie brakuje. Szczególnie ciekawą jest skanowanie kodu QR.
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.