Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 sierpnia 2019, 10:26

autor: Aquma

Wszystko o Baldur's Gate 3 - data premiery, cena, wymagania sprzętowe

Zbiór najważniejszych informacji i trailerów dotyczących trzeciej części kultowej serii gier RPG - Baldur's Gate. Na bieżąco aktualizujemy wszelkie ciekawostki związane z fabułą gry i jej mechaniką, a także z datą premiery czy ceną.

Fabuła Baldur’s Gate 3

Akcja Baldur’s Gate III będzie się rozgrywała na Abeir Toril (świecie Forgotten Realms) sto lat po zakończeniu drugiej części cyklu, a także dodatku Throne of Bhaal. Opowieść przedstawiona w grze nie będzie bezpośrednio powiązana z poprzednimi odsłonami, choć fani z pewnością znajdą wiele odwołań (a może i postaci) powiązanych z tamtymi tytułami. Z uwagi na upływ czasu zapewne będą one ograniczone (z drugiej strony... niektórzy kompani należeli do długowiecznych ras, a magia też może pomóc pożyć nieco dłużej), ale z pewnością się pojawią. Prawdopodobnie natrafimy także na jakieś informacje o protagoniście pierwszych dwóch Baldurów, choć Dziecię Baala raczej nie będzie tym razem głównym bohaterem.

Historia skupi się na „powrocie złowrogiego bytu” do tytułowego miasta – Wrót Baldura. Tajemnicza istota ma stanowić zagrożenie dla całych Zapomnianych Krain i będzie powiązana z Illithidami, czyli Łupieżcami Umysłu (ang. Mindflayer). Fabuła będzie też miała związek z kampanią do piątej edycji papierowego D&D zatytułowaną Descend into Avernus. Dzięki prezentacji w czasie PAX East 2020 wiemy, że bohaterowie kontrolowani przez graczy będą osobami porwanymi przez wspominane potwory. Protagoniści będą mieli w głowach pasożyty – kijanki Illithidów, które mogą doprowadzić do śmierci (i zamiany ciała w Łupieżcę Umysłu), jeśli nie zostaną usunięte. Co ciekawe, mają one wpływać na postacie i oferować dodatkowe zdolności.

Zostało jeszcze 54% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III