Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Jeśli macie możliwość skorzystania z usług kilku dostawców światłowodu, dobrze będzie porównać ich warunki i wybrać te najkorzystniejsze. Priorytety i potrzeby są różne – dla jednych najważniejsza będzie jak najwyższa prędkość pobierania (download), dla innych niska cena, usługi dodatkowe, czas umowy, upload (prędkość wysyłania). Doskonale to rozumiemy. Dlatego też porównamy aktualne oferty wszystkich, najpopularniejszych dostawców Internetu światłowodowego w Polsce.

Nazwa Internetu światłowodowego nie jest przypadkowa - kable składają się bardzo cienkich szklanych włókien, które przewodzą właśnie impulsy światła. - Internet światłowód - porównanie ofert | lipiec 2020 - dokument - 2021-01-11
Nazwa Internetu światłowodowego nie jest przypadkowa - kable składają się bardzo cienkich szklanych włókien, które przewodzą właśnie impulsy światła.

Na początku przedstawiamy wszystkie oferty podstawowe wraz z dostępnymi promocjami, urządzeniami niezbędnymi do korzystania z Internetu w technologii światłowodowej oraz dodatkowymi opłatami bardzo często ukrytymi w skomplikowanych regulaminach. W dalszej części artykułu wybieramy najkorzystniejsze warunki, biorąc pod uwagę kilka kryteriów. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

AKTUALIZACJA

Od połowy lipca ubiegłego roku niewiele zmieniło się na rynku Internetu światłowodowego. Tak naprawdę niewielkiego odświeżenia wymagała oferta UPC, Multimedia, Vectra, T-Mobile i Plusa. Po tym, jak Vectra przejęła Multimedia, warunki u obu operatorów są do siebie bliźniaczo podobne. Największy postęp można zauważyć u Plusa. W poprzedniej wersji zestawienia dostawca ten zajmował ostatnie miejsce w kategorii Internetu do 80 zł. Teraz powalczył o zwycięstwo. Czy ostatecznie zajął pierwsze miejsce? Sprawdźcie sami. Wybraliśmy także najlepszą ofertę do 50 zł i tę z największym uploadem.

Jeszcze kilka słów na koniec. Podczas pracy nad aktualizacją miałem wrażenie, że dotarcie do istotnych zapisów było trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Szczegółowe regulaminy i cenniki stały się jeszcze bardziej skomplikowane i rozbudowane, a warunki opisane zawilej.

Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?