Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Borderlands 3 Kompendia

Kompendia 4 września 2019, 10:35

autor: Aquma

Wszystko o Borderlands 3 - cena, wymagania, Season Pass

Oto zbór najważniejszych informacji o Borderlands 3. Prezentujemy najświeższy gameplay, aktualne dane o dacie premiery, platformach dystrybucji, cenie, mikropłatnościach itd. Artykuł jest cyklicznie uaktualniany.

Borderlands 3 jest trzecią częścią popularnego cyklu strzelanek z elementami RPG, który został zapoczątkowany w 2009 roku. Akcja tych produkcji toczy się w dość oryginalnym, humorystycznym uniwersum science fiction, które czerpie pełnymi garściami z różnych dzieł kultury (np. serii postapokaliptycznych filmów Mad Max), często stanowiąc ich parodię. Trzecia część cyklu jest opracowywana przez twórców wszystkich dotychczasowych gier z serii - studio Gearbox Software. Wydawcą jest firma 2K Games.

[Aktualizacja #9 – 20 października 2020 r.]: wersje na PS5 oraz Xboksa Series X, a także zawartość drugiej przepustki sezonowej. Zaktualizowano sekcje „Data premiery, platformy i mikropłatności” oraz „DLC i aktualizacje”.

[Aktualizacja #8 – 17 września 2020 r.]: czwarte rozszerzenie. Zaktualizowano sekcję „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #7 – 6 lipca 2020 r.]: trzecie DLC. Zaktualizowano sekcję „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #6 – 2 marca 2020 r.]: informacje o drugim DLC oraz premierze na Steamie. Zaktualizowano sekcję „Data premiery, platformy dystrybucji i mikropłatności” oraz „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #5 – 16 grudnia 2019 r.]: informacje o pierwszym DLC. Zaktualizowano sekcję „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #4 – 15 listopada 2019 r.]: wydarzenie Bloody Harvest. Zaktualizowano sekcję „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #3 – 2 października 2019 r.]: premiera i recenzje. Dodano sekcję „Premiera i odbiór”, zaktualizowano „DLC i trailery”.

[Aktualizacja #2 – 3 września 2019 r.]: informacje o zawartości typu endgame, DLC i wymaganiach sprzętowych. Dwa nowe zwiastuny. Zaktualizowano sekcje „Gameplay” oraz „DLC i trailery”, dodano „Wymagania sprzętowe i technikalia”.

[Aktualizacja #1 – 8 sierpnia 2019 r.]: informacje o drzewkach rozwoju trzech postaci oraz nowy gameplay i trailer. Zaktualizowano sekcje „Borderlands 3 - postacie” i „DLC i trailery”.

Fabuła Borderlands 3

Akcja Borderlands 3 będzie się rozgrywała pięć lat po zakończeniu opowieści, która została przedstawiona w drugiej części cyklu. Wątek fabularny będzie powiązany z tajemniczymi Syrenami – kobietami o niezwykłych mocach, które od pierwszej odsłony pełnią ważne role w uniwersum Borderlands. Frakcją antagonistów będzie tym razem kult Children of the Vault, któremu przewodzi rodzeństwo Tyreeen i Troy – obydwoje mają być Syrenami (Troy będzie pierwszym mężczyzną w historii serii, który posiada tego typu zdolności). W opowieści znajdzie się także miejsce dla niektórych bohaterów znanych z poprzednich części – np. Lilith, czyli jednej z postaci, którą mogliśmy kierować w oryginalnym Borderlands.

Antagoniści Borderlands 3. - Wszystko o Borderlands 3 - cena, wymagania, Season Pass - dokument - 2020-10-21
Antagoniści Borderlands 3.
Borderlands 3

Borderlands 3