Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 20 czerwca 2019, 11:30

autor: Adrian Werner

Co po Grze o tron? Oto najciekawsze nadchodzące seriale fantasy

Bezprecedensowa popularność Gry o tron sprawiła, że teraz wszyscy chcą mieć własny serial fantasy. Wyszukaliśmy wszystkie nadchodzące produkcje tego typu, zaczynając od Wiedźmina, a kończąc na planowanych ekranizacjach prozy Stephena Kinga.

Ostatni odcinek Gry o tron już za nami. Finałowy sezon okazał się kontrowersyjny, ale nie ulega wątpliwości, że serial jako całość był produkcją przełomową i stał się prawdziwym popkulturowym fenomenem. Wcześniej fantasy w telewizji pojawiało się rzadko i nie były to produkcje wysokobudżetowe. Wielu z nas ma co prawda dużo sympatii dla Herkulesa czy Xeny, ale to zupełnie inny poziom.

Dopiero Gra o tron udowodniła, że w telewizji da się zrobić dobre fantasy (wcześniej to samo w kinie pokazał Władca Pierścieni) i zarobić na tym miliony, co sprawiło, że teraz każdy serwis streamingowy i stacja telewizyjna chcą mieć swoją Grę o tron.

W tym artykule zebraliśmy najważniejsze nadchodzące aktorskie seriale fantasy. Podzieliliśmy je na trzy kategorie. Pierwsza to „pewniaki”. To projekty, co do których możemy być niemal pewni, że zostaną zrealizowane. Druga grupa to projekty potencjalne, w przypadku których wykupiono jedynie prawa lub co najwyżej rozpoczęto preprodukcję, ale równie dobrze mogą one zostać porzucone. Trzecia i ostatnia kategoria to seriale pokrewne, zawierające silne motywy fantasy, ale łączące je z elementami innych gatunków. W sumie są to jednak dzieła, które powinny przypaść do gustu fanom Gry o tron.

Wiedźmin od Netlixa

WIEDŹMIN W SKRÓCIE

  1. Stacja/serwis: Netflix
  2. Data emisji: podobno 20 grudnia 2019 roku
  3. Kategoria: pewniak

Ze wszystkich nadchodzących seriali fantasy najpierw obejrzymy Wiedźmina. Prace nad pierwszym sezonem dobiegają już końca. Według plotek produkcja ta zadebiutuje 20 grudnia tego roku. Netflix wyprzedzi więc całą konkurencję i ma szansę na podbicie serc widowni, która po zakończeniu Gry o tron będzie szukać czegoś nowego w takich klimatach.

Serial bazuje wyłącznie na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Oznacza to dla twórców spore wyzwanie, gdyż na świecie Wiedźmin kojarzony jest głównie z grami studia CD Projekt RED, w tym zwłaszcza z Dzikim Gonem. Dla większości fanów Geralt ma więc brodę, a Triss jest rudzielcem i niewiele zmienia tu fakt, że w książkowym pierwowzorze było inaczej. Do tego gry miały tak świetnie zrealizowany świat, że ciężko będzie ekipie telewizyjnej osiągnąć ten sam poziomu scenerii i kostiumów. Wystarczy wspomnieć niedawną negatywną reakcję na zdjęcia nilfgaardzkich zbroi.

Czekamy więc na pierwszy zwiastun, ale na razie jesteśmy optymistami. To w końcu nic nie kosztuje, a Wiedźmin to świetny temat na serial. Do tego według doniesień Netflix jest bardzo zadowolony z projektu. To, co na razie nakręcono, ma być na tyle dobre, że poważnie rozważane jest zamówienie drugiego sezonu, jeszcze zanim pierwszy zostanie wyemitowany.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O WIEDŹMINIE

Ten serial jest dla nas szczególnie ważny z oczywistych względów. Dlatego wszystkie najistotniejsze informacje na jego temat zebraliśmy w jednym artykule, który na bieżąco aktualizujemy.

TWOIM ZDANIEM

Po Grze o tron masz ochotę na więcej seriali fantasy?

Tak
92,3%
Nie
7,7%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze seriale animowane dla dzieci i dorosłych dzieci
Najlepsze seriale animowane dla dzieci i dorosłych dzieci

Zdradzę Wam sekret. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziećmi. I dobrze nam z tym. Dlatego dziś zrzucamy maski powagi, by porozmawiać o serialach animowanych – tych najbardziej uniwersalnych. Oto dziesięć, które uważam za najlepsze.

Mroczne horrory i thillery – seriale dla tych, którzy lubią czuć się nieswojo
Mroczne horrory i thillery – seriale dla tych, którzy lubią czuć się nieswojo

Wielu z nas lubi się czasem pobać. Mroczne opowieści pozwalają nam w miarę bezpiecznie skonfrontować się z tą potrzebą – i sporo tego typu seriali można znaleźć na platformach streamingowych. Poznajcie najciekawsze z nich.

Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.